НОЕМВРИ месец няма да е лесен,но заедно бременността ни ще е песен

  • 11 395
  • 274
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 17
Пише се датата на последната м.а не датата на раждане

# 16
  • Мнения: 17
Някой ще ми каже ли как да си сложа линийка тук,че нещо не виждам от къде се прави това?

# 17
  • Мнения: 421
ами харесваш си линийка и щракаш в/у нея и то отваря линка ....

 еее нее вкарвам си точно термина - даже и там ми го изчислява и ми пише,че въм на 6 седмици

# 18
  • София
  • Мнения: 595
  иии нещо друго - само на мен ли линийката не ми отчита правилно? Като си вкарам датата на раждане - 06.11  и ми пише,че съм на 6 седмици и 4 дни? а в действителност съм на... 4 седмици и е дни или аз нещо се бъркам ...

Не ти отчита грешно, просто отчита гестационните седмици, които са с две повече от реалните. Отчитането на бременноста чрез гестационни седмици започва от датата на последната менструация, т.е. с две седмици по-рано от реалното зачеване. Изчисляват го така, защото според последните по-съвременни теории се приема, че началото на живота започва още с узряването на яйцеклетката, а не със самото зачатие. Така че в момента най-често се използва този метод на изчисление, като целия период на бременноста обхваща 40 гестационни седмици (г.с.), което компенсира разликата от две седмици Simple Smile
 Не знам дали успях да го обясня разбираемо newsm78

# 19
  • Мнения: 421
Да ... ясно ми стана Simple Smile  само,че сега имам друг въпрос

  там където се опсва развитието на плода (дори тук в бг-мама) се изчислява всичко в седмици.Пише кога започват да се оформят ръчичиките,кога започва да бие сърчицето и ...т.н. Таа... там периода в какви седмици е даден - в обикновени или в гестационни.Щото много почнах да се обърквам  Blush

# 20
  • София
  • Мнения: 595
 В гестационни  bouquet

# 21
  • Мнения: 421
значии.... като съдейки по това http://www.mamaibebe.com/?id=22

   ние сме в 6-та седмица и няшите бебоци след 10-тина дена ще бъдат 1.5см ...

# 22
  • София
  • Мнения: 595
 Ние двете с теб сме в седма седмица Grinning Линийката показва шест изминали пълни седмици и няколко дни от седма седмица, т.е. сме в разгара на седма седмица;)

# 23
  • Мнения: 421
охооо сега като видях коя седмица съм...(аз с цялото си невежесто) хи хи направо в понеделник ще изприпкам при доктора да ни снима Simple Smile много съм се забавила май ...

 Ам да...аз отначало нещо не си бях изчислила термина,но сега с калкулатора работих и се оказа,че е на 6-ти ... По-добре звучи от 13   bouquet   bouquet

# 24
  • Мнения: 62
des syper tema.bravo.
neznam dali pomnite momi4eta,4e vi bjx spodelila za edin moi problem s rodninite.okazase 4e te reigiraxa syper.s tatenceto sega si tarsim kvartirka,dokato zavar6i stroega na bloka ni.ako njkoj ot vas e 4ula da se dava vkartira v krasno selo da svirka.

# 25
Маруся и аз живея в красно село  Simple Smile но в момента съм в Русия, де и не мога да ти помогна с квартирата. Ние също чакаме да се построи новия ни блок  Laughing и нямам търпение да си сложим табелка на вратата СЕМЕЙСТВО еди кое си. Помислете пак    bouquet
По-добре ми се струва от Иванова и Георгиев   Thinking
Едва станах от леглото да напиша тази мъдрост.. Mr. Green

# 26
bilba1 Не ги мисли толкова тези седмици, ако знаеш на коя дата си забременяла, очаквай ноември  горе -долу по същото време да родиш. На мен термина ми го изчисляват на 2 но аз знам,че съм забременяла на 8 . И като започнат по-натам да го измерват бебо и ще ми казват, че ръсте с 1 седмица по-малко. Ама този път вече знам въобще да не им се връзвам. И за сина ми ме уплашиха така а той си се роди бабанка 4 кг.  Peace

# 27
  • Мнения: 62
i az njmam tarpenie da se nanesem v nov apartament i da zapo4nem da si sabiram sami poka6ninata.dage ve4e sam si nakupila tova onova,no drygo si e da si ima6 ka6ti4ka i za nej da si kupuva6.kato gledam kakvi xubavi oferti za mebeli ima.super sa.i na dobri ceni.

# 28
  • Мнения: 295
Здравейте и от мен!
Днес официално се регистрирам тук, защото при доки видяхме тупкащото сърчице!  newsm44 Two Hearts Много съм щастлива. Май правилно съм си изчислила термина (9- 10 ноември), сега съм в 6 г.с.
Да, забравих да кажа (че гледам тук списъци има...) на 26 години съм и това ми е първа бременност. Peace

# 29
  • Мнения: 421
Simple Smile Маруся и ние чакаме да се нанасяме...по-скоро аз чакам,а милото строи.Аз съм на полусъединител да започвам да избирам цветове за стени и мебели и тн. и т.н.... Мисля,че е много вълнуващо.

 Понякога седя и си мисля...колко хубави неща ми се случват напоследък,а аз все така се чудя за какво да си намирам да се притеснявам.И за да спра реших да ида да се кръстя.Да не съм кръстена и си уредих в една църква да ме кръстят.Питах попа,дали е проблем,че сме двама,а той само се усмихна Simple Smile Ще ида - та дано и господ вече ме пази!

       Ани,мило,добре ошла при нас!

Общи условия

Активация на акаунт