Ако "трябва", бихте ли ходили забрадени?

  • 10 878
  • 157
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 927
Винаги съм се чудила, ако може някой да ми отговори защо едни мюсюлманки са облечени така, че им се вижда лицето, на други им се виждат само очите, а на трети и очите не им се виждат /имат мрежичка/? И защо едни се обличат цветно, а други само в черно?
Да не би да е в зависимост от страната в която живеят?  newsm78
При някои въпрос на избор, при други на традиция.
Не разбирам само защо винаги свързвате забрадката с исляма? Монахините да не би да ходят с кордели по главите  Thinking ? А нашите баби??
Поредната безсмислена тема....

# 61
  • Мнения: 4 390
Само, ако съм на посещение в страна, която го изисква бих се съобразила, при никакви други обстоятелства.

# 62
  • Мнения: 420
Одеждите при необходимост бих приела, но да ме задължат да си обръсна главата и цял живот с перука и шапка да ходя, (имам предвид ортодоксните евреи), това вече не бих преглътнала. Всъщност, в тази религия това е най-малкото зло.... #Crazy

# 63
  • Мнения: 4 392
Не ми се мисли.. ooooh! Добре, че не живея там. Бурката е само "опаковката" на проблема, тъй да се каже.. Thinking

# 64
  • Мнения: 3 674
Ако в страната ни ( да не дава Господ ), официалната религия повеляваше да ходим забрадени щяхте ли да го правите и да се примирявате ?
Сега като си мисля ...изключвам мисълта дали ми харесва или не...естественно че не... Crossing Arms
Но ако религията ни го повелява...смятам че щеше да е нормално да се носи забрадка...и бих носила.Къде 6те ходя.... Rolling Eyes

# 65
  • Мнения: 2 070
Че ти и ако искаш да спазваш всичките му църковни пожелателности също трябва да ходиш със забрадка и дълга пола. Същата работа, само дето лицето ти се вижда. Не си ли виждала силно вярващи рускини и гъркини, приличат си на мюсюлманки, само са по-свежи от към тонове май.

И какво значи - ако трябва? Според мен те са така възпитани, голяма част от тях го приемат и ги носят не защото трябва, а защото вярват, че така е нормално. Въпрос на гледна точка, оставете хората на мира. Ако аз вярвах в това и ако бях откърмена с тия идеи сигурно също щях да нося, сега си имам моите културни различия и бекграунд, представяш ли си как ще ти отговоря с да, ми не става.

# 66
  • Мнения: 1 418
Не бих.

И къде ще си показвам косата? Crossing Arms
А и кво ще ям,ако не се виждат косите на жените?
Айде моля!

# 67
# 68
  • Мнения: 822

Това честно казано и за мен е малко неприемливо...Нямам нищо против шейлата,но да разговарям и най-вече да се разбираме с някого,на когото едва виждам очите, ми идва в повече...
Много момичета споделиха,че биха носили покривало от уважение към страната,в която са...Не е ли тогава неуважение към културата на страната,която си избрал за своя втора родина,да не се опиташ поне малко да се промениш?...Имам предвид само хиджаба...
55% от общуването ни е невербално.Това включва и езика на тялото,но най-вече лицето...Аз лично трудно бих се разбрала само с нечии очи...Мое мнение.
И в това,което се случва в Европа,според мен има голяма доза парадност,неоправдан инат и желание за налагане от страна на новодошлите...В Канада май няма никакви ограничения в това отношение и може би заради това е трудно да видиш жена с хиджаб,поне в района,където живея...Напротив,повечето се опитват да се приспособяват.Не зная,защо тук се получава,а в Европа се превърна в голям проблем... Peace

# 69
# 70
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Ако силно обичах мъж от тези страни, да - бих приела доброволно и вярата му и нравите на страната му. Никой нищо на сила не може да ме накара, но любовта е по-силна от всичко.

# 71
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
аз не нося, даже не съм си и помисляла да си сложа и шапка! тука младите са рядкост с кърпи(но пък какви кърпи има,4ак ми се иска да пробвам)! при нас не се носят 4ерни дрехи,а всякакви цветове, като любим цвят тука е синьо тюркоаз, но вси4ки от дъгата са приложими. традиционните  дрехи берберски са 4ервени, с катарами и тъкани(нашенски тип), ризи отдолу и фусти или широки панталони.има оба4е бели сефсери,копринен, релефен плат, който се увива около тялото върху дрехите и пази от слънцето, краищата по традиция се стискат м/у зъбите или се забождат, така може да се носят с ръцете напр. кошници или торбите с храна.жените не си покриват по традиция освен косите. когато носи по свободни дрехи и е забрадена, си е ве4е религиозен признак на спазване!непрактикуващите се носят като европейците.нерядко забрадки се носят, защото косите се цапат от праха от пустинята и да като не става непрестанно да си под душа, се пази 4иста. така например, дори и модерните, като 4истят дома си най-4есто са с покрити коси.за берберската култура, арабизирана и турско повлияна, може да се каже, 4е  много близко до нашата- моногамия, жената е  фактор, равна,тя решава за имената на децата, слуша се като партньор и има доста уважение по отношение на пола й!малко офф, за незнаещите!
 аз ли4но се нося по-секси от бг, когато бях омъжена и бях под непрекъснат обстрел, как само пола дълга трябва да нося и по-широки дрехи  изглеждах като баба цели 14 г.сега не нося мини, даже и да ми отиват.съобразявам се с тукашните порядки, ако се налага нещо да се носи, то май си е най-добре да си го приема.така, както в алжир, където 98 процента са практикуващи, малко трудно бих се вписала с потник с гол гръб, ниска талия дънки и цепици 10см ток, бих се 4увствала много зле- джебата или туниката върху панталона си е добра идея! там се забраждат пове4ето жени, по религиозен  и съпружески признак.ина4е, колкото и да съм бунтарка, имам прекалено уважение към хората и техните разбирания и им спазвам традиците от уважение. малката копира баба си(модерна е, но си иска косите в ред и нон стоп е с парцал)   и иска  фулар( забрадка).зна4и си е до обществено съзнание.

# 72
  • Мнения: 2 152
Само, ако съм на посещение в страна, която го изисква бих се съобразила, при никакви други обстоятелства.


И аз така - бих уважила религията и то ако е наистина наложително

# 73
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Според мен те са така възпитани, голяма част от тях го приемат и ги носят не защото трябва, а защото вярват, че така е нормално. Въпрос на гледна точка.
А аз мисля, че е въпрос на страх. Страх от наказание, ако свалят забрадката. Аз не мисля, че те приемат всичко това за нормално, просто се страхуват. Та те виждат, че има други жени, които не носят забрадки, сигурна съм, че и на тях им се иска да ги махнат, но се страхуват.

# 74
  • София
  • Мнения: 18 679
Бих, разбира се. Отвратително ми е мъжкото заглеждане, подсвиркване, побутване и прочие пуберски изпълнения. А точно това би ми се случило, ако се разхождам в центъра на някой арабски град по презрамки и джапанки. Не е ли така?
Освен това, по вътрешно убеждение бих носила, ако това беше моята религия. Не ме бърка въобще.

Общи условия

Активация на акаунт