Вечер не стига кърмата

  • 1 241
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 810
Tani4ka_04, разликата във възрастта на децата ви е голяма- нейното е на 3м. и още незахранено. А твоето и да се отбие, ще го преживее.
А детето със сигурност нищо няма да му стане ако "седи гладно" и поизчака млякото на мама да се регулира според нуждите му.
Аз предполагам и още една версия- колики. На 3м. не са изключени, и рев при хранене... newsm78, боли я коремче и не знае какво иска...

Разбира се че всеки се опитва да помогне, колкото може. Лек ден и от мен! Peace

# 16
  • Мнения: 2 616
И аз имам съмения,. че на младежа не му стига кърмата вечерта, снощи си изсука всичко,  което бях изцедила и съхранила в хладилника през деня+сукането от двете гърди. днес смятам да опитам с лактогенен чай към 20.00ч, за да слезе кърмата за последното ни хапване-дано стане номера. Надявам се да не се налага да го дохранвам с  АМ, че хич не ми се нрави идеята.

# 17
  • Мнения: 2 829
Момичета, нека се включат и други мами, но ВСИЧКИ майки, които познавам споделят че вечер не стига кърмата. Но това въобще не означава, че е нужно дохранване. Обикновено между 1 и 3-4 месец си усещаме гърдите съвсем празни вечер и бебетата протестират. Обикновено това се преодолява с честа смяна на гърдите, или например малка почивка и след това пак слагане на бебето. Поне от 3-4 кърмещи майки тук при мен, при всички беше едно и също. Не започвайте с добавки, освен ако това не е ваш личен избор! Млякото със сигурност ще е достатъчно за бебетата ви, може само да ви отнема по-дълго време приспиването вечер!
След това, някак неусетно това поне при мен премина (или свикнах), а и другите ми приятелки не се оплакват.
Желая ви успех и приятни мигове с бебоците! Hug

# 18
  • Мнения: 789
Само да допълня, че когато имахме проблеми с нестигането на кърмата вечер Ива нямаше 4 месеца, та тогава давах първо малко АМ, после да си досуче. След това нещата се регулираха и не сме имали проблеми. А и аз се успокоих Simple Smile Спирам, че още малко може и да стане неприятен тона.
Лека нощ на мами и бебоци  Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 2 829
Таничка, аз лично не виждам нищо лошо в това, че даваш АМ. Също смятам, че ако майката много се притеснява че бебето е гладно, по-добре да даде добавка, отколкото да се шашка. Също искам да те поздравя, че вече 9 месеца кърмиш, както и ми се струва правилно решението ти да отбиваш бавно и постепенно- доколкото разбирам първо даваш АМ през деня, така че и ти вече да имаш малко повече свобода, вместо да зарежеш кърменето изведнъж. възможно е и аз да помисля за такъв вариант след няколко месеца.
Смятам, че аз самата имам какво да науча от теб.  bouquet
Целта на постинга ми в никакъв случай не е да кажа, че ти не си права-напротив-всеки намира свой собствен, удобен начин да се справи с проблемите. Исках само да кажа, че това е често срещан проблем и даването на добавка е един от възможните варианти. Една от познатите ми мами например имаше ужасно много кърма сутрин. Тя цедеше сутрин и додаваше тази кърма вечер.
Моля да ме извините, ако звуча малко прекалено поучително, но една от мамите беше писала че НЕ ИСКА да дава АМ, просто исках да и кажа, че щом не иска-няма нужда да дава.
 Hug

Общи условия

Активация на акаунт