ползвали ли сте шишета на др.Браун

  • 10 989
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 663
да, ние имахме сравнително леки колики. при нас бе от значение това че като пие беба не влиза въздух в стомахчето й. защото колкото повече се нагълтват с въздух толкова по-силни са коликите. наистина трудно се мият, скъпи са 17-18лв. и са с много части ама на нас ни вършеха страхотна работа. ползвала съм и авент - твърдо беба ги отказа, с тези 3-4 дупки и все малки, АМ постоянно задръстваше бибата Hug

# 16
  • Мнения: 386
Да, за сина ми ползвах, нямаха ефект. Ако детето си има колики нищо не помага.

# 17
  • Мнения: 2 897
Няма шише против колики!Това е рекламна политика на фирмите за зарибяване на клиентите.Ако вършеха такава работа прозиводителите на капки за колики щяха да фалират.

Уви,така е Tired
Ползвала съм такова шише ивестно време.Шише като другите-нищо по-особено не видях у него от към ефект срещу колики.

# 18
  • Мнения: 2 197
Не само че нямаше ефект, но и здържа само 5-6 стерилизации, след което се скапа шишето и го изхвърлих. С Авент-ските шишета (имам 7) никога не съм имала проблем.

# 19
  • Мнения: 2 952
ама по-гъстото АМ  ги задръства  малките  дупчици на Авент  за жалост Rolling Eyes

# 20
  • София
  • Мнения: 4 294
Да и все още ползваме.

Шишетата са супер, на мен лично ми харесват  Peace

# 21
  • Мнения: 451
За първи път чувам за шише което се е скапало след 3-4 стерилизации, камо ли от тези newsm78

# 22
  • Мнения: 514
Тука пише татко Шрю Wink

Извинявам се, че пиша тук, но просто ми попадна Експлорера на жената пред очите и видях, че много от вас са заблудени по въпроса какво точно правят шишетата на Др. Браун (Б-фрий  Laughing )
Млякото не минава през тръбичката, тя е за въздуха. Единственото, което правят тези шишета е, че пускат въздух докато бебето суче и така не се получава вакуум в шишето. Съответно детето суче без да среща съпротива. Така не се налага да го спирате, за да поеме въздух шишето, нито пък детето гълта толкова въздух (понеже вакуума си тегли обратно и така понякога засмуква обратно въздух отвън, от който поема и детето ...).
Зелената гума, която слагате преди биберона, има канали отстрани, които пропускат въздух през синята клапа. Те не се затварят от пластмасата, която държи биберона, а си дишат. Млякото минава през отворите в зелената гума и си отива в биберона. Тръбата просто отделя млякото от синята клапа, за да не изпуска навън мляко.
Това е, нищо повече и нищо по-малко. Тръбата не пропуска никакво мляко, съответно няма как да се запуши, освен ако е останало неразбито АМ и не сте го видели.

Това е, надявам се съм го написал разбираемо, защото, както казва жената, по принцип обяснявам ужасно и ме разбират само такива, които вече го знаят.  Whistling

П.П. Шишетата не се скапват от стерилизация, ако я правите както пише (демек с достатачно вода, колкото пише, за да не прегрява пластмасата). Единственото от което виждам да се развалят (то си е и логично) , е ако ги миете с примерно зеленото на гъбата за чинии , което ги надира ... (това го направих аз на първото хахахахахаха  Mr. Green )

Последна редакция: сб, 17 мар 2007, 19:04 от shrew

# 23
  • Варна
  • Мнения: 773
ползвам ги за млякото и за водата, много съм доволна. Имах на Авент, но млякото ставаше на балончета от въздуха който влизаше и ги изхвърлях.Стерилизирала съм шишетата на Д-р Браун достатъчно много пъти и им няма нищо, така че са си напълно здрави.

# 24
  • Мнения: 204
Аз бях купила но не бях доволна, и си купих Playtex, мога да кажа че сина ми почти нямаше колики.  Те са Американски и също са против колики и Bubble Free. Тогава живеех в САЩ. Но сега видяах че ги продават вече и в Б-Я. Препоръчвам ги на всички майки. Много са качествени, а и цените са им добри.

# 25
  • Мнения: 65
Ползвам и be free и avent, Be free използвам за АМ, Авента за водичката и за кърма, сокчета. Шишетата са хубави , но коликите са си неизбежни Thinking

# 26
  • Мнения: 2 616
Ние си имаме едно такова-за водичка, не лекува и не помага срещу коликите, но поне съм убедена, че не го пълни с въздух детенце, като тези, от които пиехме в родилното, така че все файда.

# 27
  • v nas
  • Мнения: 50
Да и все още ползваме.

Шишетата са супер, на мен лично ми харесват  Peace
 Peace

# 28
  • Мнения: 603
Ползвах точно 2 дена. Голямо слугуване изискват - с четчицата, през дупкитееее. Не е за мен. Naughty Пък и бебка не ги хареса. На Авент сме от началото и съм много доволна. Не сме имали колики (но това не беше заради шишетата). Подарих шишето на Д-р Браун при първа възможност, като не спестих недостатъците.

# 29
  • Мнения: 5 362
Не съм ползвала никакви по-специални шишета.
Доста несериозно ми звучи едно шише да предотвратява колики....,не мислиш ли?!?

Общи условия

Активация на акаунт