Великденски яйца и козунаци

  • 64 245
  • 526
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 3 927
slato,
пробвай да ги сложиш надълго върху пластмасовите опаковки от яйцата.........

# 391
  • Мнения: 139
Преди малко една колежка ми сподели един чудесен метод за боядисване на яйца без бои... И аз просто не мога да се сдържа да не го споделя с вас...

Ако искате да бъдат червени - заливате ги с вряла вода...
Ако искате да бъдат сини - прискрипвате ги на вратата, а за зелени - оставяте сините да престоят...

Малко е брутално да, ама много се забавлявах Simple Smile  hahaha

# 392
  • Мнения: 3 927
Как можа да напишеш таква гадост тук.......

# 393
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Ха-ха, а на "кокошката" дали ще и е до смях след такова боядисване. Laughing

# 394
  • Мнения: 2 550
Как можа да напишеш таква гадост тук.......

без превземки де Simple Smile

# 395
  • Мнения: 7 107
Момичета, боядисвате ли яйцата вече  Laughing?

Аз искам да се похваля с първата доза боядисани току-що яйца. Боядисвам за пръв път в живота си, ако не броим мазането в ученическите години, когато се надпреварвахме кой е по-нацапан  Laughing.



Има още много какво да се желае, разбира се, но като за пръв път мисля, че бива, още повече, че нямам нито едно пукнато при варенето яйце  bowuu. Ейййй, много съм горда от себе си.
Сега отиваме на разходка с дребната и после ме чака още една доза за варене и боядисване, и ще се опитам ако ми остане време и да понарисувам някое  Grinning.
Успешен ден на всички, които ще се приготовляват днес!

# 396
  • Мнения: 349
didik,
благодаря за уточнението  bouquet
И аз размислих по този въпрос и приех съвета ти за 5 яйца;  chef

Момичета,
направили сте хубави козунаци и дано са още по-хубави на вкус.

Относно днешния родопски козунак ме впечатли количеството на пр. мляко - 400 мл за 1 кг. брашно newsm78

# 397
  • Мнения: 581
iva78, има отделна тема за това, потърси я , сигурно е на първа страница все още.

Мдааа....така е, като не гледам....10х

# 398
  • Мнения: 3 927
Почнахме, да  Simple Smile
Направих първото яйце с брилянтната боя на HEITMANN (след червеното, разбира се) и бързам да споделя, защото я ползвам за първа година: боите са вълшебни  Simple Smile

Обикновените ми бои са на Пет. Първите 3 яйца станаха добре.....м.г. нито един цвят на тази фирма не ми стана, след като 4-5 години бях боядисвала много успешно с тях.
Та така, засега върси добре мацането  Wink Laughing

# 399
  • Мнения: 377
Джемма,
реших да ползвам твоята рецепта за традиционен козунак, но моля те да ми кажеш в колко вода трябва да разтворя захарта и има ли опасност да се пресекат яйцата от топлия захарен сироп? Притеснявам се да не лисна повече от необходимото.

# 400
  • София
  • Мнения: 2 162
Наталина, мерси- това ще е сигурно причината. На мен тестото ми стана още в началото гъсто, изобщо не е било рядко- та сега ще пробвам с по- малко количество.

Марче, много е вкусен. Аз вторият път сложих 200гр. захар, но сега пак ще сложа 150гр- достатъчно сладък е, дори за моя вкус.

Успех на всички в приготовленията и весело изкарване на празника. Peace

# 401
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Джемма,
реших да ползвам твоята рецепта за традиционен козунак, но моля те да ми кажеш в колко вода трябва да разтворя захарта и има ли опасност да се пресекат яйцата от топлия захарен сироп? Притеснявам се да не лисна повече от необходимото.


Момичета, понеже всички ме питат това на лични , изкам да уточня. Рецептата е на Mimito, аз минлата година си я копнах и я пробвах тогава за първи път- останах доволан от резултата и пак ще я ползвам. Но този момен с водата- аз го пропускам, понеже меся в машината за хляб- всичко слагам там и вадя готовото тесто.

# 402
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 115
Мами, изчетох ви, но и аз имам един въпрос за печенето. Ще правя, но половин доза, т.е. с 500 гр. , толкова ми побира машината. На колко градуса да го пека, както за 1 кг. или да засиля малко фурната? Моята фурна е на газ, ако някой е пекал нека да сподели.
Благодаря.

# 403
  • Мнения: 3 927
Ето за пореден път рецептата на mimito

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=86477.msg1612102#msg1612102

по която работи Джемма

# 404
  • Мнения: 68
Извиняваите, но не ми се чете 22 стр. и ако може някой да ми каже за лепенките дето ги слагаш във вряща вода и полепват по яйцето,кога да боядисам преди или след като сложа лепенките? Предварително ви благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт