Великденски яйца и козунаци

  • 64 185
  • 526
  •   1
Отговори
# 420
  • Хасково
  • Мнения: 726

ето част от наште съвсем стандартни яйца- важна е идеята все пак.

# 421
  • София
  • Мнения: 2 162
Момичета, много са ви красиви яйцата. Марче, с какво ги изрисува така- много са идейни.

Наталина, аз за днешния опит нямам лимонова кора, мога ли вместо това да сложа ванилия и ако да, колко? Моето пакетче е 10 гр- много ли е за 500-700гр. брашно?
Сетих се още нещо, ти не разтваряш захарта във вода предварително, нали? Ако я разтваряш- в колко вода?

Последна редакция: чт, 05 апр 2007, 14:27 от lilfi

# 422
  • Мнения: 2 550
Марче, с какво ги изрисува така- много са идейни.


С черен маркер и акварелни боички...  Laughing

# 423
  • Мнения: 1 799
Оплетох ги. малко малки ми станаха двата големи, но исках да пробвам и розетката, защото за раздаване ми се вижда най-удобна. А и все пак днес ми е генералната репетиция  Grinning
Тестото ми стана твърде меко и се опасявам да не ми се слее всичко.
Отдясно наляво:
1. Чешки козунак (само плетката)
2. 6 плитки
3. 2 розетки от по 4 плитки.

# 424
  • Мнения: 11 747
cathie,да дадеш снимки и като опечени!Много добре изглеждат на този етап CrazyАко ти е доста по-меко тестото,намали малко времето за окончателна ферментация.

# 425
  • Мнения: 27 524
Леле, Кати, страхотни плетеници   chef  Peace Браво  Hug
Аз ще заложа на руло и усукване  Tired

# 426
  • Мнения: 7 106
Кати, тези  чудесии от 1 доза тесто ли са или повече?

# 427
  • София
  • Мнения: 9 862
Я да ви питам,вие ползвате ли хартия при печенето на козунаци?Аз много се притеснявам да не ми залепнат,пека в обикновенна тава,не в тефлон.Ако ползвате-как я слагате,в смисъл само на дъното ли или и по стените?

# 428
  • Мнения: 1 799
Зори, пина това е с вашата рецепта  Peace
Но ми глътна повече брашно от 1кг.
И правих с мас и олио. И те май бяха повече, Абе всичко стана на око. Исках да направя половин доза, а се олях, но тъкмо се пробвах в плетките и си начесах крастата.

Разделих тестото на 2. От едното - чешкия козунак, от другата част - на още две - останалите неща.
Занам, че за да е по-богата плетката, трябва да са по-големи, ама исках да се пробвам за събота.

Всъщност чешкият козунак е може би близо до оригинала по размер, но 6-те плитки, съвсем не е много голям.

пина, непремемнно ще сложа  снимка  Sunglasses.

# 429
  • Мнения: 11 747
cathie,ти понеже вече за 100-ен път правиш козунак този месец,та имаш събран опит и нещата почват по усет да стават! CrazyСкоро няма да ти трябва ничия рецепта! Mr. GreenСамо се чудя успявате ли да усвоите всичката твоя продукция?  bouquet

# 430
Мен ме е срам малко да си покажа яйцата. Много бързо ми писна и гледах да ги претрупам набързо, мислех да ги рисувам, но размислих 

Аз да питам каква марка  е боята за яйца,защото цветовете изглеждат много свежи

# 431
  • Мнения: 2 550
Аз да питам каква марка  е боята за яйца,защото цветовете изглеждат много свежи

Не знам честно казано.
От тези капсулираните е.

# 432
  • Мнения: 1 063
Дайте една опаковка от този брилянтин да видим, не съм срещала такова чудо newsm78

# 433
  • Мнения: 11 747
Дайте една опаковка от този брилянтин да видим, не съм срещала такова чудо newsm78
Аз срещнах в Пикадили,ама струваше 5 лева и реших,че ще мина без това.... Sad

# 434
  • Мнения: 1 063
Затова го няма в кварталния магазин Peace

Общи условия

Активация на акаунт