Поредното предизвикателство с кърменето на моята беба

  • 1 094
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 162
Да, на мен ми се е случвало. Или поне така си мисля. Много е неприятно, защото не си сигурен какво точно е - кърмаческа стачка или нещо друго. След няколко такива опита стигнах до извода, че просто понякога иска да ме използва като биберон и ако струята е по- силна се дразнеше. Това, което мога да те посъветвам е да следиш памперсите и ако са в нормата да не се притесняваш. Спомням си, че имаше един такъв период, в който тя плачеше на всеки един час и аз всеки път предлагах гърда и с хиляди "мурафети" я лъжех да суче. Резултатът беше- за 2 седмици качи 900гр., та общо за месеца го заформихме над 1500гр. Laughing

# 16
  • Мнения: 313
И ние сме минали по този път. На кратко ще ти разкажа какво се случи с нас. На 3 месеца моя бебчо, който до скоро е сукал безотказно изведнъж рязко намали апетита към гърдата. Точно както го описваш ти. Опитвах какво ли не. Резултат нямаше. Той започна да се храни много за кратко време през около 2-3 часа. Чак сега започна да се храни добре. Даже спи на цоцката. През тези 2 месеца на по- малко ядене той си качваше много добре. Така че много често на нас ни се струва едно, а то друго. Бебешки му работи. Другото което направих е че увеличих интервала- твърдо на 3 часа докато си възвърне интереса. Даже и аз пусках тема по въпроса:D Успех Hug

# 17
  • Мнения: 336
Благодаря, момичета Simple Smile

Sladkish, как е твоето момченце? Изчезна ли обривчето?

# 18
  • Мнения: 2 829
Здравей отново-ето, че ти сама си открила решението на "проблема"-разбира се, че ако бебето ти не е гладно ще се дърпа Grinning
Както описваш ситуацията-явно детето си знае кога да яде и кога не-просто се води по него и вярвай, че детето няма да остане гладно. И да те предупредя-в следващите месеци кърменето вече няма да е универсално лекарство за всеки бебешки проблем, а все повече ще трябва да се стараеш да разбереш какво иска бебока.  Grinning
Мойто маймунче първите 3 месеца, какъвото и да го безпокоеше винаги можех да го успокоя със сукане-беше ми толкова лесно!
Ела сега да се опиташ да му дадеш да суче като не е гладен-реве ужасно обиден, че не съм го разбрала!!!

# 19
  • Мнения: 1 321
Здравей отново-ето, че ти сама си открила решението на "проблема"-разбира се, че ако бебето ти не е гладно ще се дърпа Grinning
Както описваш ситуацията-явно детето си знае кога да яде и кога не-просто се води по него и вярвай, че детето няма да остане гладно. И да те предупредя-в следващите месеци кърменето вече няма да е универсално лекарство за всеки бебешки проблем, а все повече ще трябва да се стараеш да разбереш какво иска бебока.  Grinning
Мойто маймунче първите 3 месеца, какъвото и да го безпокоеше винаги можех да го успокоя със сукане-беше ми толкова лесно!
Ела сега да се опиташ да му дадеш да суче като не е гладен-реве ужасно обиден, че не съм го разбрала!!!
Абсолютно подкрепям и аз до скоро се чудих какво става с тоя дзвер а той вече имал претенции и характер. Mr. Green

# 20
  • Мнения: 313
Иглика, радвам се че си намерила решение  Grinning
а за нашия обрив да ти кажа пак му седи грапава кожата на лицето. Аз вече месец не ям нищо млечно и особена промяна не виждам. Най- вероятно наистина е контактен дерматит, но аз все още не смея да ям алергените. След още малко време ще сменя диетата- ще включа млечни, а ще изключа глутена и тогава ще видя. Абе ... не си е работа.

# 21
  • Мнения: 394
"Мойто маймунче първите 3 месеца, какъвото и да го безпокоеше винаги можех да го успокоя със сукане-беше ми толкова лесно!
Ела сега да се опиташ да му дадеш да суче като не е гладен-реве ужасно обиден, че не съм го разбрала!!!"
така така и моята щерка вече иска да отгатвам какво й е и не винаги е съгласна като й дам цица, това даже влошава положението. хубаво си ми беше като само си спеше и цокаше, сега по цял ден се правя на маймуна.

# 22
  • Мнения: 12
Съмнявах се за гъбички, но устната кухина е чиста, обаче като се рових из библиотеката видях, че може да има гъбички без външни белези, а да се наблюдава само отказ от хранене и по -силно газоотделяне. Ох, съвсем му загубих края вече  Sad , ще я заведа все пак на доктор да видим какво щще кажат.

моля кажете повечко по този въпрос!!!!!!!!!!!! моето бебе е на 2 месеца и е доста шумно и често газоотделящо

Общи условия

Активация на акаунт