Зехтин срещу запек или нещо друго-моля за съвет?

  • 16 534
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 277
Моята чочи е с абкм и ад, но още от края на шестия месец й поливам обилно кашичката със зехтин заради проблемите ни със затегнатия стомах. Както се сещаш и аз пазя диета, но нищо не ни помагаше, като зехтина. Вие сте по-малки, затова по-добре да го превариш и да и дадеш в една лъжичка няколко капки с кърма. Прави го рано сутрин. При нас дава резултат.
Но се съмнявам, че имате запек. По-скоро ви е по-ленива перисталтиката (което е предпоставка за запек). Гимнастика, масажи и поставяне на детето за по-дълго по коремче помагат в тази ситуация. Успех!

# 16
  • Мнения: 2 616
Онзи ден си оправихме проблема с чаша компот от кайсии, която изпих аз. Защо не опиташ?

# 17
  • Мнения: 1 640
Благодаря!!! Hug Hug Hug
Значи много правилно, че не съм хапвала портокали и киви. И моето слънце е със себореен дерматит. Не е толкова страшно като атопичния, но пък той може да бъде отключен от какво ли не...
Много дълбоко се замислих за кашуто, толкова го обичам, но не помня дали съм хапвала. Добре, че не е имало проблем ако съм.
А за зехтина, ами ще почакам още малко и ще се мъчим със масаж и термометър, като се наложи. Много ми е жал, така се мъчи горкия всяка сутрин, плаче и много пръцка, ама памперса е празен...

Ева,мила,да не те плаша,ама при нас на 2 мес.се появи СЕБОРЕЕН,а на 5,5 мес.-вече беше АТОПИЧЕН дерматит.ЗА СЪЖАЛЕНИЕ,теориите и практиките за късно захранване не бях ги чувала,нямах преди 2 и повече г.интернет,затова слушах педиатърката! smile3518
  Сега вече и да чета,само установявам как са ме подвели и съм грешала заради чужди остарели познания!Внимавай какво правиш.
  Аз съм за круши,кайсии,сливи,но ти да ги ядеш.И зехтин може-2-3 капки в кърмата,но не съм сигурна дали е правилно!Успех!

# 18
  • Мнения: 819
На нас ни помагат сините сливи,круша,тиква.

Общи условия

Активация на акаунт