Жестоки спомени

  • 4 344
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 585
Наредби има, но няма санкционирани. Собственикът трябва да го разхожда на повод, с намордник - освободени са само някои дребни породи. Собственикът да си носи непрозрачна найлонова кесийка, лопатка и метличка за акото - да го сложи в кесийката и изхвърля в контейнер. У нас имаше случай ученик ухапан от питбул на третия етаж на училището. При това питбулът не влиза за пръв път в училището.

Последна редакция: нд, 18 мар 2007, 23:18 от Wolf

# 16
Доколкото знам в някои страни са забранени породи като ротвайлери, питбули и не съм сигурна точно кои - мисълта ми е не е ли по-разумно да се аграничат тези породи и да не се отглеждат като домашни любимци.Не знам за вас, но мен повече ме е страх от огромни кучета със "стопани", естествено без каишки и намордници, които още по-естествено "не, не хапе,не се притеснявайте!".Не мразя кучетата, но честно да си кажа ме е страх!Трябва общините да вземат по-сериозни мерки! Naughty

# 17
  • Мнения: 663
С пристигането на виетнамска работна ръка , проблемът ще бъде решен.

# 18
  • Мнения: 4 473
аз не прочетох безстопанствено куче да е нахапало някой ...само домашни кучета са били .... най- много немски овчарки ... защо искате смърт за бездомните кучета  newsm78

Защото надали ще искаш да си била на мое място, когато преди 7 години глутница от такива ме нападна пред блока?! И вярвай ми, че ако беше едно, и беше домашно, щях да му видя сметката.

# 19
  • Мнения: 4 473
С пристигането на виетнамска работна ръка , проблемът ще бъде решен.

Шегуваш се! ooooh! Тогава пък да се чудя какво месо ям. Sick Не, благодаря! Crazy

# 20
  • Мнения: 104
Два пъти са ме нападали бездомни глутници кучета.Добре ,че и двата пъти бях с мъжа ми ,инъче може би и аз щях да бъда една от черната хроника.Имам такъв страх,че от 2 години не съм излизала по тъмно вечер навън и като видя куче на улицата сърцето ми ще изхвръкне.
  За съжаление този проблем с бездомните кучета и домашните кучета без наморници ще остане нерешен още много време.Трябва да има много солени глоби за стопаните и хора ,които да прибират глобите.
   А да не говорим за осраните паркове и улици,то врата ми се изкриви да гледам в краката си за мини.

# 21
  • София
  • Мнения: 5 605
ЗА унищожаването на бездомните кучета!!!

Аз лично не смея да ходя пеша по съседните улици.....
Да и аз съм за. Въпреки че много мами и преди са ме нападали за това ми мнение, категорично съм ЗА! Определено ми е по-скъп човешкия живот пред кучешкия, котешкия, заешкия и т.н.

# 22
  • София
  • Мнения: 5 605
аз не прочетох безстопанствено куче да е нахапало някой ...само домашни кучета са били .... най- много немски овчарки ... защо искате смърт за бездомните кучета  newsm78
Извинявай, ама ти сериозно ли? Изчете ли внимателно статията? Или се шегуваш?  newsm78
"глутница помияри разкъса младо момиче в Студентския град" , "От началото на годината досега 1350 софиянци бяха наръфани от скитащи помияри и домашни любимци. Най-често тяхна жертва стават малките деца, възрастните и беззащитните хора." , "Глутница улични псета обезобразиха старица, съобщиха от спешния център в Дупница, "Озверяло безстопанствено куче разкъса крака на 13-годишния Иван Юруков от жк „Изток" в София, който играел с приятели баскетбол, Глутницата продължава да тормози кв. „Изток". Преди два месеца разкъсаха крака на 72-годишна жена. 1400 софиянци са пострадали от зъбите на кучета през миналата година., "Глутница бездомни кучета разкъса до кости краката, ръцете и главата на 34-годишната Елена Чолова от София, докато правела сутрешния си крос  и т.н. и т.н. Ако за теб това не са безстопанствени кучета, значи имаме различни формулировки за значението на тази дума  newsm78.

# 23
  • Мнения: 389
Два пъти съм нападана от кучета - от домашно и от улично. Минавах покрай реституирана вила в Морската, когато един огромен пес с лай изхвърча и се метна да ме хапе. Стопанката си седеше на шезлонга и ме гледаше, не направи нищо. Извъртях се, кучето захапа чантата ми, вътре имаше нещо твърдо и явно само това му секна първоначалната инерция.

Тази зима без абсолютно никаква причина улучен пес се обърна и ме захапа на спирката по прасеца. Никой от хората с нищо не показа, че се е случило нещо, а малко след това жената от будката за вестници излезе да си нахрани помиярите. Исках да й кажа нещо, но цялата треперех от ужас и гняв.

Примирам от страх всеки път, когато минавам край глутница.

Аз съм ЗА изтребването на всички улични кучета и контрол над домашните. Тази сган трябва да спре да се плоди и да разнася зарази. Не подхожда на европейски и курортен град като Варна, на центъра да се джафкат и клецат разни помияри.

# 24
  • Plovdiv
  • Мнения: 2 144
Аз също съм хапана от домашно куче.Беше доста отдавна,една немска обчарка много злобна, живеше срещу нас.Аз и едни приятели си играехме,когато това изчадие кучешко ме захапа за дупето  Embarassed. Та даже още имам белег. Важното беше,че след случката стопаните махнаха кучето май го преспаха, не разбрах точно.

Въпреки че имам куче и аз на моменти изпитвам страх от кучета,особено като разхождам моето. Голям страх берях докато живеех в стария ни апартамент и там имаше някакви идиоти,които си пускаха помярите,които хапят и скачат по хората да се разхождат свободно по улицата,а вечер си ги прибираха.Леле колко пъти съм излизала със страх от нас..Сега баба ми живеят в този апартамент и като ходя да ги видя,кучетата още са си там.Добре,че сега ходя с колата и спирам пред входа.

# 25
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 846
Страх ме е...

# 26
  • Мнения: 1 536
преди няколко години в Дружба 1 ,до бензиностанцията ме заобиколиха глутница от 15 кучета.Как си отървах кожата-незнам! Имах един сандвич в чантата и маи това ме отърва.Докога ще продължава това!Нямам нищо против животните,това значи ли ,че трибва да им се предлагам за закуска?На някои много им пукало за горките кучета,а за хората?За тях пука ли им?Българина е научен много да търпи,краино време е да престане #2gunfire

# 27
  • Мнения: 68
Да, съгласна съм - да се изтребят кучетата. Може със всякаква отрова, важното е да няма повече такива черни хроники.  Sick  Сега някой да даде списък на всички убити, пребити, изнасилени и т.н. невиини хора с предложението да се въведе смъртното наказание и да се умъртвят всякакви потенциално опасни индивиди, които в един момент могат да станат убийци....

# 28
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Хапана съм два пъти от куче.
Кошмарът,който изживях тогава,никога няма да забравя.
Една съседка непрекъснато подхвърля филии хляб,кокалчета и т.н на два улични песа,които като огладнеят застават пред блока и чакат.
Единият от тях преди около седмица,изпращайки синът си до магазина го нападна.
Добре,че точно в този момент,мъжът ми слизал от колата,та детето остана невредимо,но доста наплашено.Сега не смее да излезе сам.Обяснявах,молих да ги махнем тези кучета,които през зимата да не мръзнат вънка спът във входа,никой не ме чу. Tired
Съседката,обясняваше,че били кротки и дрън-дрън.
А що зарази носят не е истина.Миналата година едно от кучетата беше родило,та всичко се беше случило във входа на два метра от вратата ми. Sick

# 29
  • Мнения: 391
Бездомните кучета са опасни най-вече за малките деца.
Малките  постоянно ровят някъде ,лапат ,смучат си пръстите ,
а наоколо е пълно с кучешки изпражнения .Сутрин мургавелките метат и
разнасят всичко из целия тротоар ,а после вятъра  доразнася ,каквато е останало.
Детските площадки са кучешки тоалетни.

Нямам доверие и на домашните кучета .Те ходят по същите улици ,по които
и бездомните и познайте какво полепва по лапите и муцуните им.
Ужасно ме е гнус от собствениците на кучета.А и  нямам особено доверие в тях.
Знам ли кой си обезпаразитява кучето редовно и кой не,а дори  и да е обезпаразитено кучето  - предвид бездомните  по улиците ,изобщо не мога да съм сигурна какъв е крайния резултат.

Чудя се обаче ,дали нещо не можем да направим ние самите ?!
Нямам предвид да се разчита на нечия съвест и др.такива врели-некипели.

Общи условия

Активация на акаунт