Клуб " Ръкоделие - гоблени " - 3 част

  • 60 475
  • 390
  •   1
Отговори
# 15
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639
Преди някое време ми казаха, че ако имаш в къщи гоблени с коне, това носело много късмет. Е, аз такива нямам, но много ми е любопитно дали е така наистина. Може ли някой, който има да каже дали е така. Ако излезе вярно, веднага отпочвам първият  и няма да спра, докато не станат цял табун Simple Smile

# 16
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Според мен това за конете е вярно,откакто закачихме "Коне на водопой"на стената изгря слънце и на нашата улица. Laughing
Дано не си внушавам....

# 17
  • Варна
  • Мнения: 3 227
ОО съвсем ме амбицирахте да довърша бързо моите коне, пък да видим после дали ще имаме късмет  Laughing

# 18
  • Мнения: 2 116
Хайде и аз да се запиша и между другото да спомена, че в момента шия едно момиченце с дайре - " Танцьорката". Не съм го срещала из нета, но в магазинчето, откъдето си взимам гоблени много ми хареса. Голямо е май колкото онези сладки гоблени с момченца и момиченца, които здравка показа в предната тема. Ако някой име идея за тази "Танцьорка" и я е виждал из нета, нека качи линкче да я видя, че на снимката, която имам не изглежда много добре.

Това ли е?   newsm78

# 19
# 20
  • Мнения: 171
 skorpion ,утре ще пусна препоръчано писмо ,с моите "миниатюрки",за Великденския базар....дано да има полза от тях Praynig
Здравка 79,не ми се иска да те затруднявам излишно(със схемите),за това ще те потърся на ICQ-то,за да не пълним форума излишно  bouquet

# 21
  • Мнения: 270
Това за конето съм го чувала и аз! Моя приятелка си уши тривиалните "Коне на водопой" и като че наистина леко - по-леко й потръгна - намери си свестен, постоянен мъж  Laughing, чудна работа и дори сега си плануват бебоци  baby_neutral Бих си ушила, но по-скоро тези: или някои на Ланарте.

Последна редакция: пн, 19 мар 2007, 10:57 от Bonbo-Nella

# 22
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
запис

# 23
  • Мнения: 689
Хайде и аз да се запиша и между другото да спомена, че в момента шия едно момиченце с дайре - " Танцьорката". Не съм го срещала из нета, но в магазинчето, откъдето си взимам гоблени много ми хареса. Голямо е май колкото онези сладки гоблени с момченца и момиченца, които здравка показа в предната тема. Ако някой име идея за тази "Танцьорка" и я е виждал из нета, нека качи линкче да я видя, че на снимката, която имам не изглежда много добре.

Това ли е?   newsm78

...
Да, същото е, но цветовете като че ли са по-други. Абе като го ушия ще го пусна да го видите. Дано да стане сладко.

Последна редакция: пн, 19 мар 2007, 13:19 от dida_p

# 24
  • Мнения: 1 906
Според мен това за конете е вярно,откакто закачихме "Коне на водопой"на стената изгря слънце и на нашата улица. Laughing

Аз имам ушит, но не съм го сложила в рамка. Мисля по най-бързия начин обаче, да поправя грешката си!  Laughing

# 25
  • Варна
  • Мнения: 5 499
Ами аз като не харесвам такива гоблени с коне и въобще не си падам по животни, а и по хора, с изключение на иконите. Явно там ми е бил проблема с късмета. Grinning

# 26
  • Мнения: 1 111
хайде и аз да се включа в клуба... Simple Smile
досега съм ушила само един гоблен - "Тина" от Милена стил  и си взех "Воденицата" от същата фирма.Искам да кажа,че съм доволна от комплектовката и че конците ми стигнаха,дори хартисаха.
Та искам да попитам нещо - започнах да шия първия си гоблен от долното лявото квадратче  и шиех квадратче по квадратче,т.к. тогава мислех,че така трябва. И една запалена стара гобленарка ми каза,че не се шие квардратче по квадратче, защото после ще си личи и ще е грозно / с което съм съгласна/ и че трябва да се започва от долния десен ъгъл,а не от левия....и ме накара да си разшия ушитото до момента
Та въпроса ми е от къде е правилно да се започне да се шие гоблен?
И като гледам "Воденицата" какъв е голям направо не смея да го започна Embarassed
И другия ми въпрос е как перете и опъвате гоблените си,защото искам да поставя "Тина" в рамка.Вие ли ги опъвате или тези,които рамкират гоблена?

# 27
  • Мнения: 1 111
а забравих да кажа,че и аз съм чувала,че ушитите коне носели щастие и късмет...Особено за "Коне на водопой" / на мен не ми допадат особено /, но съм чула,че когато шиеш конете и при ушиването на всяка конска глава си намисляш по едно желание и след ушиването и закачването на гоблена желанията се сбъдвали...Знам го от позната,която е шила този гоблен и каза,че две от желанията са се сбъднали,сега очаква и третото...Може и да  е суеверие,но...

# 28
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
И другия ми въпрос е как перете и опъвате гоблените си,защото искам да поставя "Тина" в рамка.Вие ли ги опъвате или тези,които рамкират гоблена?


Само изпирам и изглаждам и давам за рамка. Те си вършат останалото.



 А на въпроса от къде се почва гоблен аз лично съм почвала от всякъде.

# 29
  • Мнения: 1 705
     Записвам се и аз в темата. Чета ви за това с конете и ме хваща яд не мене си. Тъкмо довършвам "Коне в реката". Познайте дали съм си намислила 2 желания?!

Общи условия

Активация на акаунт