Клуб " Ръкоделие - гоблени " - 3 част

  • 60 633
  • 390
  •   2
Отговори
# 330
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 25 018
Бонбо-Нелла на мен ми харесаха всички и не мога да си избера. Ще е удобно ли да ми изпратиш всички - alitsa_aslanova@abv.bg

Благодаря

# 331
  • Мнения: 434

 Има ги и схемите,само трябва да отидеш на файлов архив
a броя на конците в метри ли е?  Embarassed

По принцип не.На "Огледално бистро " обаче са указани метрите.За друг някой,не си спомням.Това,което мисля че гледаш,е бр.нишки-обикновено 1 или 2. Thinking

# 332
  • Мнения: 7 803
че какво се шие с 1 нишка  Shocked а черното с 4  Shocked за това ми се стори логично да са метри. ако все пак си права, то значи, че никъде не пише какво количество конци е нужно  Rolling Eyes

# 333
  • Мнения: 270
че какво се шие с 1 нишка  Shocked а черното с 4  Shocked за това ми се стори логично да са метри. ако все пак си права, то значи, че никъде не пише какво количество конци е нужно  Rolling Eyes
С 1 нишка най-често се шият контурите, а с 3 или 4 - както е показала Иваничка в линка - тъмните цветове, най-често за фон, за да не прозира панамата. Аз също рядко съм срещала посочен метраж на конците... newsm78

# 334
  • Мнения: 270
Бонбо-Нелла на мен ми харесаха всички и не мога да си избера. Ще е удобно ли да ми изпратиш всички - alitsa_aslanova@abv.bg

Благодаря
Опитах - има грешка в адреса  Sick Моля те да го провериш и те чакам... Wink

# 335
  • Мнения: 7 803
че какво се шие с 1 нишка  Shocked а черното с 4  Shocked за това ми се стори логично да са метри. ако все пак си права, то значи, че никъде не пише какво количество конци е нужно  Rolling Eyes
С 1 нишка най-често се шият контурите, а с 3 или 4 - както е показала Иваничка в линка - тъмните цветове, най-често за фон, за да не прозира панамата. Аз също рядко съм срещала посочен метраж на конците... newsm78
знам, но тук не става въпрос нито за контурен бод, нито за фон, а и си пише отделно, че се шие с 2 нишки  Peace
Здравка79, няма ги схемите или аз не ги откривам  Tired

# 336
  • Мнения: 270
че какво се шие с 1 нишка  Shocked а черното с 4  Shocked за това ми се стори логично да са метри. ако все пак си права, то значи, че никъде не пише какво количество конци е нужно  Rolling Eyes
С 1 нишка най-често се шият контурите, а с 3 или 4 - както е показала Иваничка в линка - тъмните цветове, най-често за фон, за да не прозира панамата. Аз също рядко съм срещала посочен метраж на конците... newsm78
знам, но тук не става въпрос нито за контурен бод, нито за фон, а и си пише отделно, че се шие с 2 нишки  Peace
Здравка79, няма ги схемите или аз не ги откривам  Tired
JoyДа, важно е първо да видиш за какво иде реч. Аз малко пропуснах. Извинявай! Peace

# 337
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 25 018
Бонбо-Нелла на мен ми харесаха всички и не мога да си избера. Ще е удобно ли да ми изпратиш всички - alitsa_aslanova@abv.bg

Благодаря
Опитах - има грешка в адреса  Sick Моля те да го провериш и те чакам... Wink

От бързане съм пропуснала първата буква:
ralitsa_aslanova@abv.bg

 Embarassed

# 338
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Много ви моля да ми помогнете с мнение, защото ако вие не знаете, няма кой - майка ми ни подари един гоблен - "Маковете", той е елипса. Остава да му сложа рамка, бихте ли ми препоръчали място, където правят добри, семпли дървени рамки.
Не съм от София и не зная къде има такива рамки, но ето една красива рамка за този прекрасен гоблен:
натисни върху снимката, за да я видиш по-голяма.

# 339
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 099
Благодаря ви за отговорите за панамата. Сега вече разбрах Peace

# 340
  • София
  • Мнения: 2 118
Много ви моля да ми помогнете с мнение, защото ако вие не знаете, няма кой - майка ми ни подари един гоблен - "Маковете", той е елипса. Остава да му сложа рамка, бихте ли ми препоръчали място, където правят добри, семпли дървени рамки.
Не съм от София и не зная къде има такива рамки, но ето една красива рамка за този прекрасен гоблен:
натисни върху снимката, за да я видиш по-голяма.

Благодаря много!

# 341
  • София
  • Мнения: 1 067
 newsm03

# 342
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Момичета, възхищавам ви се! Аз не мога да шия гоблени, но майка ми го прави от дълги години, макар и не много интензивно...нищо чудно и аз един ден да започна...
Много ви моля да ми помогнете с мнение, защото ако вие не знаете, няма кой - майка ми ни подари един гоблен - "Маковете", той е елипса. Остава да му сложа рамка, бихте ли ми препоръчали място, където правят добри, семпли дървени рамки.
Много разчитам на вас и благодаря предварително!
Аз ходя за рамки в едно ателие в Дружба. Професионалисти са и имат богат избор от рамки. Цените им не са високи. Ако те интересува, пиши.

# 343
  • Бургас
  • Мнения: 765
Попаднах на това
http://img295.imageshack.us/my.php?image=10531080108910891072middy2gq.jpg
и се чудя фона дали е рисуван или ушит, защото такава панама не съм виждала? newsm78
Мисля, че не се шие фон а панамата е такава - тонирана. Но според мен не се намира навсякъде, а самата фирма дизайнер я произвежда  newsm78
  bouquet
Благодаря и на всички които обесняваха за панамите. Беше много полезно инфо за мен. Аз се чудя защо стават по-малки миниатюрите от колкото са дадени  размерите, а то било защото бълг. панама била много ситна... ooooh! hahaha

# 344
  • Мнения: 2 116
Момичета, възхищавам ви се! Аз не мога да шия гоблени, но майка ми го прави от дълги години, макар и не много интензивно...нищо чудно и аз един ден да започна...
Много ви моля да ми помогнете с мнение, защото ако вие не знаете, няма кой - майка ми ни подари един гоблен - "Маковете", той е елипса. Остава да му сложа рамка, бихте ли ми препоръчали място, където правят добри, семпли дървени рамки.
Много разчитам на вас и благодаря предварително!
Аз ходя за рамки в едно ателие в Дружба. Професионалисти са и имат богат избор от рамки. Цените им не са високи. Ако те интересува, пиши.

Кажи къде в ДРУЖБА?  newsm78 Аз знам само "Практикер", но ми се струва скъпичко!  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт