Дали ритането е реакция на външни фактори?

  • 1 809
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Тери най-много риташе след като се нахраня и легна по-гръб.Особено ми правеше впечатление след като ядях един плод/няма да пиша какъв,че го няма още на пазара/,и полегнех и или се облегнех на стол.

# 16
  • София
  • Мнения: 5 721
Охххх като ви чета ми става едно...... моето през последните  10 дни съм го усетила  3 пъти Sad а като гледам мами и в 20 и в 21 седмица как го усещат! Sad

# 17
  • Мнения: 2 891
Естествено, че ще се бунтува, нали усеща вибрациите, които преминават през корема.

# 18
  • Мнения: 11 004
Забелязала съм, че рита, когато пия кафе.
Други фактори не му влияят.

# 19
  • Мнения: 2 677
Много съ възмущаваше от звука на резачката.  Simple Smile
Иначе даваше свобода на действията си, когато лежах по гръб или се разплуех някъде за дълго време неподвижно.

# 20
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Чела съм,че бебетата ритат,когато са недоволни.И забелязвам,че и моето рита,когато например слушам силно музика/особено фолклор Sick/или когато легна по гръб.А мъжът ми има записана в телефона някаква гайда-като я чуе направо полудява/явно по гайди определено няма да си пада  Joy/

# 21
  • Мнения: 4 621
При по-силна музика направо танцуваше в корема ми Hug

# 22
  • Мнения: 649
Моите бебоци ме ритаха, когато се качвах в колата, когато слушах музика (случвало се е най-силно да ме ритат винаги на една и съща песен Joy) и най- много, когато баща им се връщаше от работа (всеки ден, щом баща им влезеше вкъщи) Party   

# 23
  • Мнения: 1 098
Аз усещам моето бебче доста силно, когато се притесна и напрегна. Може би адреналина стига до него и го кара да се бунтува, затова гледам да съм спокойна Joy

# 24
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
Определено реагира на музика,смях,лежане по гръб...Но се чудя,когато рита  дали е защото е ядосан или защото се радва-нащо като поздрав.Понякога,когато си сложа ръката на корема и то ми отвръща отвътре  Heart EyesМного приятно усещане!

# 25
  • София
  • Мнения: 276
И аз се чудя същото. Дали рита защото нещо му е неприятно?

При мен си рита сутрин като се събудя, като пия кафе, като си слушам музика в колата - според мен това му харесва - не е силно, а е близо до него колонката и то чува. Харесват му някои мелодични неща, а и Ъпсурт  Party
Рита и вечер по традиция като се прибера и си легна на дивана  Simple Smile

Обаче понякога вечер рита много, много силно и надава страшни шутове един след друг и тогава се чудя какво му е...  newsm78

# 26
  • Мнения: 14 133
Да. Спомням си, че в напреднала бременост бебо с се размърда от шума на машинката на стоматолога ми.

# 27
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Много обичах да наблюдавам въздействието на външните фактори върху движенията на бебето. Реагираше най- много на силна музика, цигарен дим( ако поседя по- дълго в запушено помещение), портокалов сок  Grinning и не на последно място- когато съм силно притеснена, ядосана и разтревожена.

# 28
  • Мнения: 7 418
   Според мен ритането често е знак за силни емоции!Могат да са и положителни,и отрицателни!Моя Беб почваше да рита винаги,когато се гушках с татито,знаех ,че рита от радост.
   Друг пример.....веднъж се е разритал мнооооого яко,докато пътувах в рейс,не можах да разбера причината,но след малко рейса пресече едно кръстовище,където токущо е станала много лоша катастрофа(явно бебо е усетил лошите вибрации,преди аз да я видя).
    Още един...в края на един концерт беше излязла една мадама да пее песен.Когато е запяла,имах чувство,че бебето сега ще ми пробие корема от ритане и ще изскочи!Мадамата пя аааааааадски фалшиво!
    На концерта на Васил Петров(българския Франк Синатра) усещах едни едва ли не  подритквания в такт.Ясно ми беше,че Бебо изпитва удоволствие от музиката.

# 29
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
И двете ми деца бяха като футболисти предимно нощно време, когато умирах за сън  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт