МНОГОДЕТНИ МАМИ 12

  • 17 722
  • 293
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 470
   Здравейте майчета!!!Изпуснах всички празници,и страхотни спомени,но тези дни адски ме боли главата,и най-големият ми син също,вече не знам какво да пием,то не бяха аналгини,то не бяха чаьове,то не беше чудо...На благовещение ни дойде един роднина на гости,и вече започвам да мисля,че е отключил лошото у дома...Тъпо е да,но такова пък чак чудо,не помня да ни се е случвало,и айде аз съм жена на години,но това лапе на 8г.дето е,от какво ще го боли толкова,чак му прилошава...Ходихме днес на лекар,пък тя каза да почиваме,ами ние това правим от три дни,и нищо...Всъщност точно от обяд,на празника...Може ли наистина да сме хванали нещо като очи,от този наш гост?!
   А иначе за спомените...И ние като Цоцоланка,бяхме така зверски закъсали,пък като за капак и кумата ни се бе изтърсила,с поредният си кандидат,щото техните ги изгонили от вкъщи...А и нашите роднини никога не са одобрявали което и да е от децата ми,а майка винаги ги приемаше с истерия,може би защото...и аз не знам още защо...но това за мен винаги е било без значение...Аз за това казвам три деца за щастие,защото наистина от както решихме да го оставим Слави,нещата ни потръгнаха...Абе то най-важното винаги е било че сме заедно и се обичаме,когато бяхме трима,после четирима,но сега сме вече и сила...Да са ни живи и здрави децата,и ние покрай тях,че кой знае без тях в коя дупка щяхме да сме паднли...И дано много да ни радват!

# 226
  • Мнения: 524
Добру ютро, мамчета. Много сте се уморили, спите нещо...или още не са ви ядосали тази сутрин? Дай боже  целия ден да ви така-без напрежение, ядове и неприятни емоции. Желая ви цялата прелест на пролетта, която кой знае къде се е замотала! Обаче отвън ухае на свежест и птичките пеят като луди..
Хубав, хубав ден!  bouquet Heart Eyes

# 227
  • Мнения: 1 818
 Hug Hug Hug  Добро утро и от мен,момичета!
  bouquet  bouquet  bouquet  Благодаря за поздравленията!
  umbrella  umbrella  При нас вали дъждец и аз много му се радвам ,didush8...и тук ухае на свежест....ах....опияняваме този аромат на дъжд...защо вали толкова рядко...
  friendship  kissivata,ще се радвам да се видим някой ден!  Подхвърли някое име от роднинските....Светът е малък...
 
 newsm44Моя Дани си намери нова работа...заплатата е същата като старата,но му се полагали казват две извънредни плащания-по Великден и Коледа и 30 дена платена отпуска
Цоцоланке,каква е тази вкуснотия с която възбуждаш апетита на моите вечно гладни синове...кажи,моля те   chefМоите мъже ми купиха един уред...за правене на разни такива нещица(plancha му викаме тук и диаметура му е 30 см)палачинки,катми...някой да знае изпитана рецепта за катми....

Лек ден изпълнен с усмивки ви желая!Обичам ви!
 newsm51

# 228
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
  bouquet  на всички празнували пожелавам от сърце  Heart Eyes от сега и за напред здраве,щастие късмет     Hug
...компетентният отговор Stopна 26 април се чества събор на свети арахангел Гавраил.Гавраил е име с еврейски произход и означава крепост Божия!Празнуват на този ден-Гаврил/а/,Гавраил/а/,Габриел/а/,Гаро,Гате
.......като съм почнала да кажа ,че на 28 март празнуват -Боян/а/,Бойко/а/,Бойчо,Боко ...който не знаеше   Hug да се стяга за утре
Пак разни вкусотийки поместени  newsm78 как ли ще са наяве да се опитат  Flutter

# 229
  • Мнения: 370
Нещо не мога да се вместя в празничното настроение!
Снощи имаше родителска среща, на която класната държала да отида! Не че някога не съм ходила!!! Пратих таткото. Аз няма да ходя да се червя! Тази година най-сетне успяха да изгонят (по-точно родителите ги преместиха) от класа едни дечурлига, дето на родителските срещи само за тях се говореше. Е, сега дойде нашият ред! Явно се е освободил теренът и сега ние го запълваме с щуротии, за да се правим на интересни! Той общо взето ме беше информирал (до сега не ме е лъгал), та да съм подготвена. Учителките казали това, което ние си знаем - че се е отхлабил и върви надолу. На всичко отгоре продължи вкъщи да отговаря и да се зъби, та баща му го наби. Не знам при вас как е, но аз не понасям бой, дори по телевизията. Мога да се разплача, даже когато бият лошите. Никога не съм можела да го понеса за моето дете и съм се борила с всякакви средства. Даже с цената на разправия с таткото. Но той цитира библията, че "който жалел тоягата, мразел сина си" и край... Не мисля, че в боя има нещо положително. Още повече съм видяла, че при моя син с лошо (наказания и т.н.) нищо не може да се постигне.
 

За рубеолата  - нашите деца са ваксинирани. Тя влиза в задължителната ваксина май на 1г.1 м. Когато имаше епидемия (през 2000г) се оказа, че са пропуснали да ваксинират някакви набори.

# 230
  • Мнения: 487

  friendship  kissivata,ще се радвам да се видим някой ден!  Подхвърли някое име от роднинските....Светът е малък...
Името на зълва ми е Елеонора,а мъжа й е Стефан и са от Русе(като нас)!Но имат много приятели и от други градове около тях,с които виртуално се запознахме.До преди месец-два, живееха в Дения,но сега са в Гандия.Така ми се иска да заминем там и ние,особено като сравнявам(по нейни думи,а аз й вярвам),какво е там и тук....Моя мъж обаче вече не му се иска да предприемаме пак такива начинания Sad Но не се знае какво ще ни поднесе живота.
Лек ден желая на всички Ви!  bouquetИ по-малко тревоги!  bouquet

# 231
  • Мнения: 487
Забравих да питам нещо - как да кача снимка на децата тук,но да може да я видите само в тази тема с натискане върху дума примерно?!Мисля,че Наталия Викторовна беше направила нещо такова!Не съм си сложила снимки на децата от суеверие - и аз като ТТотов вярвам в негативната енергия,която някои хора изпращат,а до сега съм се убедила,че нас много ни лови такова нещо!Уж сме луди,че имаме три деца,пък що толкова ни завиждат хората и аз незнам?! Wink
Може и на лични някой да ми обясни,че искам и аз да Ви покажа моите маймунки! Grinning

# 232
  • Мнения: 1 818
Дидка,благодаря за информацията...вече  знам със сигурност че на тази дата ще празнувам  bouquet

Супер Теди,и аз съм против боя на децата.Едно дете трябва да се наказва с любов,така знам от мама и татко.Моят мъж е бивш военен и едно време у дома цареще казармена дисциплина,което малко ме ужасяваше.Като се роди малкият ,Дани разбра какво е изпуснал...и постоянно се вини за това.Сега  иска да прегръща  Давид,но трудно би гушкал двуметровите си големи синове.Май годинките ни правят по зрели за отглеждане на деца.   Heart Eyes

ivata,Дениа и Гандиа са близо до нас,но там никого не познавам.Ще се радвам да са запознаем и с тях .И моят мъж е от Русе.
А пък за качването на снимки и аз не знам как става това като натиснеш например тук да ти се отвори снимката.Знаещите моля да обяснят подробно...
Със завистта всички сме сме сблъсквали...Тя е навсякъде.Имаме едни познати украинци-Големият им син е на легло след тежко заболяване,мъжът е в гипс след катастрофа...и жената с плач ми сподели,че не спират да им завиждат,че все още са заедно и се обичат ...
   Hug


# 233
  • Мнения: 2 022
Здравейте, мами. В София днес е слънчево, макар и малко хладничко, но си е ПРОЛЕТ отвсякъде!!!!!!!!!!!!!  Flowers Sunflower  Flowers Sunflower  Flowers Sunflower  Flowers Sunflower
А това пролетно настроение ми действа някак особено...  Wink На първо място не ми се ходи в офиса - искам някъде на открито, на слънчице, на въздух. Айде, пак се размечтах.  Laughing

Габи, да вземем с теб да основем клуб на русенските снахи - и моят мъж е от Русе!

СуперТеди, когато моят Гого беше 4-5-6 клас, и аз често се червях по родителски срещи и ми звъняха в къщи родители на деца, с които се е сбил (най-вече на едно определено дете). Но тази година, да чукна на дърво, тези проблеми изчезнаха. Май си е било проблем на израстването (начало на пубертета).  Не знам колко е голям твоят син, но мисля, че просто трябва да изтръпите този период, като не спирате да му говорите, разбира се.


# 234
  • Мнения: 1 818
Пращах тези снимки в друга тема,рекох да ги пусна и на вас,момичета!На една от тях е прочутата ни Кралска палма!

"Huerto del Cura"-любимият ми парк в Елче



Пролетна феичке ,аз сум ЗА клубът на русенските снахи newsm10....сега остава да кажеш,че ти си от Габрово

 smile3525


# 235
  • Мнения: 3 804
здравейте всички
габи мерси за поканата.аз съм нова във вашата тема и затова ще се представя-казвам се десислава на 31г съм,майка на 3 принцеси,дипломиран юрист,но не работя по специалността си.живея в сирия ,в предградие на дамаск.наи големият ми проблем е невъзможната ревност на даяна от каките,не знам при вас как е
освен 3 деца отглеждам 2 котки и немска овчарка

# 236
  • Мнения: 1 818
 Hug  dtti ,радвам се че дойде при нас!Добре дошла!  bouquet 

# 237
  • Мнения: 2 433
...
Пролетна феичке ,аз сум ЗА клубът на русенските снахи newsm10....сега остава да кажеш,че ти си от Габрово....smile3525

хмммм.....  smile3515остава да ми кажете че все пак има някой и от Габрово. И ви се расърдих. Ами то за 28км ...сте ми почти градски! Mr. Green

# 238
  • Мнения: 11 607
Габи, идея за тези вкусотии - ги намерих ТУК във форума. Аз ги модифицирах... С две по-тънки филии става също. Две филии, по средата се слага кашкавал или сирене, и после се овалва в яйце и се пържи. А другото - обикновени палачинки. Всичко се изяде снощи.

Мами - да питам... Т.е. поне с това мога да помогна - къде искате да сложите снимки? Като пишете отговор или в профила си? В постинг е много по лесно. Имаме си албум - на 1 страница е, и там всяка от нас може да качва снимки. И от там се копира адреса тук в отговора, и снимката излиза. Там има и опция как да се смали снимката, за да не излезе толкова голяма.

А за ТУК - тайната е тази -
1. копирате си мястото, където е дадената информация - форум, снимка и пр.  напр. нашата тема, моя отговор сега http://www.bg-mamma.com/index.php?action=post;topic=174353.220;num_replies=236 - това цялото ко копирам с мишката
2. В Публикувай отговор - избирате втората иконка на втория ред - с една синя планета - Вмъкни връзка . Излизат урл със скоби
3. След първото урл слагате = и пействате копираното мястоhttp://www.bg-mamma.com/index.php?action=post;topic=174353.220;num_replies=236
4. Между скобите пишете това, което искате да се види - напр. ТУК, Вижте и т.н. в случая аз ще напиша - Моя отговор
5. резултат - Моя отговор] - (ще излезе празно поле на публикувай отговор)
Отипайте, лесно е. Кажете къде искате да сложите снимки - за да напиша по-подробно.

dtti добре дошла! Като имаш повече време - разкажи повече за вас... А и да ви прави впечатление нещо - че, ние дето носим различинет вариации на Диана, се увеличаваме??? Само така!

СуперТеди току що ми напомни да споделя с вас срама си днес! Сутринта изпратих децата в 8 без 20 и ... легнах и .... се успах до 12 без 10..... СРАМ  Embarassed Embarassed Embarassed
Искам да участвам в Бързи, смели, сръчни - за 40 мин. съм свършиха много работа - скочих, изчистих рибата - 5 бр. скумрия с глави, обелих картофи и сложих в микровълновата за картофена салата, сложих рибата на скарата, минах с прахосмукачка, оправих в стаята и ... мъж дойде неподозиращ нищо! Ако разбереше,че съм станала преди 40 мин..... Ама съм си оправна.....

СуперТеди, съжалявам за Боги.... Ох, ако знаем как най-добре да възпитаваме децата си - грешка нямаме да имаме... Ама е трудно. Теория няма, училища за родители - няма, защото колкото са децата - толкова трябва да бъдат и училищата. Универсална рецепта за гледане на  дете няма. Само едно знам - обречени сме да имаме здрави нерви и здраво търпение......

Габи, кога ще ти дойда на гости за да отидем двечките - може и ивата да вземем - да видим тези красоти, дето ги пускаш! Като не ме огря за Гърция и Германия - поне в Испания...... Mr. Green

Дидке, благодарим пак за инфото - значи на 26.03. е Гавраилов ден, а на 28.03. - ще ходим при бат Бойко......

# 239
  • Мнения: 2 022

Пролетна феичке ,аз съм ЗА клуба на русенските снахи newsm10....сега остава да кажеш,че ти си от Габрово

 smile3525


Не, от София съм, но израснах в Плевен при баба и дядо - на някакви си 100-на километра от Габрово. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт