Желиран компот по идея на Блонди

  • 9 884
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 10 858
Нямах в предвид конкретно тази тема, а по принцип Grinning щото знам, че си те бива Peace

# 31
  • Мнения: 22 867
Нямах в предвид конкретно тази тема, а по принцип Grinning щото знам, че си те бива Peace

Благодаря ти! Приятно е да го прочета. Въпреки че, понякога си мисля, че ако не е форума и мамите с техните предложения, има да се чудя какво да приготвя. Много идеи има тук и съблазнителни вкусотии и на човек му идва вдъхновението и ги прави. Така че, аз съм страшно благодарна на участниците във форума.  bouquet

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 576
Labrex противно на пожеланията ти взех та се изложих! Sad
Но си взех поука и следващия път ще преборя тези зеленчуци. Сега съм спретнала желирана ябълка и ако стане ще я снимам да си похваля. И аз като теб благодарение на момичетата от форума станах по-добра домакиня. Благодаря ви момичета!  bouquet  bouquet  bouquet

# 33
  • Мнения: 22 867
Това "изложила" е много относително. Просто не се е получило, ще стане следващия път. Сподели поуката, какво се е случило със зеленчуците? Понякога и желатинът може да те подведе.

# 34
  • Мнения: 2 821

С бульон, зеленчуците нарязани на парченца, да има различни цветове - морков, чушка, всякакви стават, бульонът най-добре да е зеленчуков, сваряваш си предварително избраните и нарязани зеленчуци, изцеждаш ги, разтваряш си бульона в зависимост от количеството и желираш. Може да си ги редиш на слоеве, а може и безразборно. Аз ги правя разбъркано в кръгла и къдрава кексова форма, дето е с дупка по средата и така поднасям и режа пред гостите на резени, много е ефектно. Отгоре украсявам със стръкчета пресен магданоз, а около "тортата" редя парченца сирене - бяло, синьо или през шприц крема-сирене на розички  Hug

Да попитам....не се ли утаяват на дъното зеленчуците? Как успяваш да ги желираш и да са разбъркани равномерно?

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 576
Това "изложила" е много относително. Просто не се е получило, ще стане следващия път. Сподели поуката, какво се е случило със зеленчуците? Понякога и желатинът може да те подведе.
Много си мила с определениет, че желатина ме е подвел!  Crazy
Ами сложих само 1 желатин за 1/2 л. бульон. Съответно не стана съвсем желирано, ама е така като разчитам на инструкциите на желатина.  Сега направих за малката желирана ябълка и взе, че стана. Ама на 300 мл. сложих 1 желатин! Ето го резултата

# 36
  • Мнения: 22 867

Цитат на:PresiN
 
Цитат
Сега направих за малката желирана ябълка и взе, че стана. Ама на 300 мл. сложих 1 желатин! Ето го резултата

Уф, много ти е скрит резултата - не ще и не ще да се отвори тая снимка. Но, относно количеството желатин, мисля, че сама ще се научиш да преценяваш на колко течност колко желатин да слагаш. Хубаво е някой да те учи отстрани, но най-ценен си е опитът!

# 37
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Страхотна идейка!   bouquet

# 38
  • Мнения: 22 867
PresiN, направих го от каквото намерих в хладилника -яйца, моркови, кисели краставички,шунка, просто за опит. Ако се постарае човек, може да го направи доста по-красиво. Трябваше и още малко да изчакам да стегне по-добре, ама отде търпение.............Ще стане обаче. Grinning

# 39
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Това беше редовният десерт вкъщи като бях малка, майка много често желираше какви ли не неща, обичаше като цяло желатина, та компотите редовно бяха желирани у нас.

# 40
  • Мнения: 2 381
Вчера направих дсерта с компот от ягоди, сложих и бисквитки.Много ни хареса.Също и мъжът ми, който по принцип не харесваше желатин Wink

# 41
  • Мнения: 375
Аз пък правя желирано пиле. Пилето е сварено и обезкостено (може и половин пиле или 2 бутчета), морковите са варени на колелца, прибавят се парчета кис. краставици, белтъкът на 2-3 яйца. Естествено се желира бульонът.

# 42
  • Мнения: 375
Желирано кисело мляко - 1

2 кофички кисело мляко
2 пакетчета желатин
4 с.л. захар (или повече - на вкус)
сокът на половин лимон
настърганата кора от лимона
по желание - ядки
 Желатинът се разтваря в 1 ч.ч. студена вода, като набъбне, се затопля на водна баня. Млякото трябва да е със стайна температура, добавя се захарта, сокът от лимона и настръганата му кора. По желание можете да добавите нарязани на парченца орехи, бадеми

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 576
Тина-Рина това смятам да го направя, че е много вкусна работа. Дано успея. Нали пропорциите са точни, да не взема да окепазя десерта? Млякото е изкиснато, предполагам или не?

Общи условия

Активация на акаунт