Пада ми косата!Помогнете!

  • 1 262
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 008
И моята започва да капе... Правя си отвара от коприва и след измиване на косата я обливам. Това винаги ми е помагало при косопад, не знам в случай след раждането дали ще има ефект.  Още по голям ефект има ако сложиш и оцет, но после мирише неприятно. Освен това леко потъмнява косата от отварата, така че не е подходящо за руси коси.

# 16
  • Мнения: 473
На мен страшно ми падаше в петия месец от бременността. Оказа се, че съм направила анемия и имах остър дефицит на желязо. След като започнах да пия желязо, магнезий и фолиева киселина всеки ден и витамини спря да капе и стана невероятно здрава и лъскава. Аз си мисля че имаш нужда от вътрешно подсилване, проблема не е външен фактор. Аз съм решила след като родя да си купя специалните дражета на Phito 120 бр. са и се пият сутрин и вечер, мисля че се казват ФитоФанер и ги има в аптеките, около 52 лв са обаче са невероятни. Лекари ги изписват на страдащи от проблеми с косата и ноктите. Не е лошо да си подхранваш косата с маска от жълтък, зехтин, кисело мляко и да ползваш меки шампоани. А пък също можеш да си вземеш витамините Центрум - от тях също знам че се оправя косопада и са доста по-евтини. Успех!

# 17
  • Мнения: 451
И на мен ми пада, ползвам хининова вода, но незнам дали дава резултат. Защо не погледнеш в Красива мама, там има доста теми по въпроса

# 18
  • Düsseldorf
  • Мнения: 503
На мен докато бях бременна ми падаше и почнах да я мия с един шампоан на Rene Furtrerer - FORTICEA - и спря... Той е в тубичка, зелена, представлява прозрачен гел и има едни зелени частици в него....

# 19
  • Мнения: 541
По време на бременността не ми падаше въобще.Просто започна изведнъж ......
Та ти си го казала много добре, че по време на бременноста косата не ти е падала, а сега си наваксва, и да знаеш че всичко е от хормоните, ще се регулират и нещата ще си дойдат на място, това е както прибирането на корема или свалянето на килограмите, трябва малко повече време при някои.

# 20
  • Мнения: 154
Напълно нормално.През бременността и на мен не ми падаше изобщо ,нямах и един косъм на ден и даже бях станала с огромна грива,но след като бебчо стана на 3 месеца почна да пада направо по един кичур коса.На това старите баби му казват,че тогава почвало да си познава майката.Сега вече спря да ми пада и ми расте доста нова коса без да съм я мазала с каквото и да било.Просто хормони.Космите се обновяват ,но падат по много на веднъж,защото докато си била бременна не са падали въобще.

# 21
  • Мнения: 5 362
Нормално е да ти  пада косата след като родиш.За всичко са виновни хормоните,които възвръщат предишния си баланс. Не се притеснявай,след някой друг месец косопадът ще се нормализира.

Peace

# 22
  • Мнения: 6 461
Нормално е.
Моята коса беше много изтущена и капеща след раждането.
Започнах малко по малко да я подстригвам ...подхранвам,маски и така.

# 23
  • Мнения: 184
и аз смятам че е нормално,понеже моята в момента си капе по малко,но това е в следствие на бременността при която не е капела

# 24
  • Мнения: 3 478
Споко, всички минаваме през това. Нормално е. Моята хич не падаше докато бременеех, но 3 месеца след като родих се сипеше като сняг. Нищо не съм правила по въпроса, спря си и все още имам коса Mr. Green.

# 25
  • Мнения: 429
5 месеца след раждането косата ми започна да пада със страшна сила. Не само когато се сресвах, по дрехите, по столовете ... навсякъде оставях дири от коса  Sick И аз се бях ошашкала, но след 2-3 месеца сама спря да пада. Не се притеснявай. Ако искаш, вземи си витамини за подсилване.

# 26
  • Мнения: 1 353
През бременността не пада и си наваксва след като  родиш. Моята падаше 7-8месеца.

Общи условия

Активация на акаунт