Кога ще дойде удоволствието от кърменето?

  • 1 523
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Купи си благ вазелин от аптека - приготвен, без консерванти е, евтин, и по-важното и да лапне детето е ОК.
Много добре действа.

# 16
  • Мнения: 4 451
А аз не съм имала подобни проблеми с кървящи зърна. Болка да, в началото, но после самото зърно загрубява (ако мога така да се изразя) и не се чувства никаква болка. Пожелавам ти да се справиш с проблема, момичетата са ти дали ценни съвети и удоволствието е наистина голямо.  bouquet

# 17
  • София
  • Мнения: 555
Аз не съм имала рагади, но въпреки това изпитвах страшна болка първите няколко минути след като бебо засукваше, чак крещях и ми се караха, че ще стреситам детето Sad, не знам тесни канали ли newsm78 какво беше, но отмина някъде към втория месец. Аз май съм от странните кърмачки, щото до 5-тия месец не ми се кърмеше особено, но то май си беше по-скоро от следродилната депресия.

# 18
  • Мнения: 2 614
Мили мами, изчетох всички материали за разранени зърна, вашите съвети и препоръки. Само Гармастан не съм ползвала, но днес и него ще купим. Въпросът ми е, кога ще дойде удоволствието от кърменето, когато зърната няма да кървят и ще се радваме един на друг? Бебчо си сучи, нищо че мен ме боли и се радвам, че имам кърма.
Миличка, нали знаеш, че вече има сертифицирани консултанти по кърмене, обучени от Юнеско
Това са мами от нашия форум
Хедра, Вивчо, Асинка и Мъни са за София - има и консултативен кабинет по кърмене. Можеш да се свържеш с тях и те ще ти помогнат с квалифицирана помощ не само по телефона, а можеш да се срещнеш с тях и те да ти покажата на практика как правилно се поставя бебчето на гърдата

Сега ще потърся телефона на кабинета, другия вариант е да се свържеш с тях тук във форума, като им пратиш ЛС!
Успех!  bouquet

# 19
  • Мнения: 8 242
Ех, как си го задавах и аз тоя въпрос.. Първия месец ми беше малко като насън - Антон яко смучеше денонощно, зърната ми бяха дроп почти, щото ги нямаше и докато се оформят  ooooh! Мажех се постоянно с Лансинох и се ветрейках по цици и из нас  Mr. Green
Та някъде към 3тия месец вече спокойно мога да кажа, че кърменето си беше кеф голям.. и все повече ми харесва  Twisted Evil

# 20
  • Мнения: 2 381
При мен "Дефламол"-а ми помогна.Малко след 1-вия месец нямах рагади.

Последна редакция: вт, 20 мар 2007, 10:53 от daisy_st

# 21
  • Мнения: 2 614
Ето го и телефона на консултативния кабинет по кърмене в Майчин Дом - 088 6936 041

# 22
  • Мнения: 2 897
Честита рожба,най-напред!Да е жива и здрава и да ви носи много радост!
Удоволствието ще дойде по-скоро,отколкото предполагаш,бъди търпелива Peace
Подкрепям и написаното от Правдето Peace

# 23
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Благодаря ви, момичета. Притеснила съм се малко, защото ми е намаляла кърмата. Ще гледам да запазя спокойствие.

# 24
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Благодаря ви, момичета. Притеснила съм се малко, защото ми е намаляла кърмата. Ще гледам да запазя спокойствие.
Спокойно Дени, не е намаляла. Точно около 10-тия ден е първия скок в растежа, тогава търсят да сучат повече и всичко започва да се регулира. Първата ни педиатърка навремето каза "Ще стане сделката, поставяй правилно и давай на поискване" Като се сработите с бебето няма да има напрегнати гърди, няма да има неспокойни бебе и мама.
Успех и да сте здрави!

пп това с оставянето на гърдите на въздух е вярно.

# 25
  • Мнения: 967
Никога не съм имала проблеми с кърменето  не знам какво е това разранени зърна или мастити...проблемно ми беше само напрежението в гърдите в началото, когато кърмата беше в повече но може би за месец и това отмина и кърмих 1год и 4 мес. наслаждавайки се на процеса  Hug
Знам, че ако не искаш зърната да се разраняват не трябва да миеш гърдите със сапун и не трябва след като бебето суче да миеш гърдите въобще, защото бебешката слюнка е най-добрия мехлем за здрави зърна и ако я отмиваш след сукане може в това да е причината за сериозните рагади. Защо не пробваш силиконови зърна, мисля, че с тях не боли, но нека кажат пробвалите...

# 26
  • Мнения: 3 092
Нямах рагади , разранени зърна  и общо взето още в началото съм се справяла добре с поставянето на бебето на гърдата.
За удоволствието от кърменето ...ами донесоха ми я чак на 6-тия ден от раждането и тя засука сякаш винаги е "знаела" как да го прави.
Очите ми се напълниха със сълзи на щастие. Grinning 

# 27
Аз също имах проблеми в началото с рагади , но мажех с гармастан, а ако купиш и лансинох, даже не е необходимо да се измива от гърдата. Иначе нещата се пооправиха някъде към 15-20 ден от раждането.
и при мен така, спокойно, скоро ще си забравила неприятните моменти и ще се наслаждаваш на чудото - кърмене  Wink

# 28
  • София
  • Мнения: 277
Спокойно миличка! ти си от кърмачките героини! шапка ти свалям... стискай зъби още малко и бъди сигурна в прекрасния старт, който даваш на бебинко... с теб сме!

# 29
  • Мнения: 8 999
Това е най-гадната болка, която познавам. Мажи зърното с дефламол /много бързо заздравява рагади/ на гърдата, от която току що си го кърмила. Следващото кърмене - от другата гърда. Така зърното ти си почива поне по 6 часа и има време да поеме лекарството и да се възстанови. Преди кърмене много внимателно измивай със сапун зърното, защото дефламолът горчи и бебчо може да започне да плюе и да го отбиеш!

Общи условия

Активация на акаунт