Рецепта за риба- ОПИТАЙТЕ

  • 17 850
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 329
Снощи направих тази рецепта с филета от акула. Заквасената сметана беше 200 гр, орехите бяха малко. Но нищо не се получи, не стана въобще никак вкусно. Провали ми гостите!
Не публикувайте вече рецепти, без грамажи....
Нещо не се получава, рибата горчеше.....
ignore2

# 16
  • Мнения: 373
Цитат на: Дарилка
Снощи направих тази рецепта с филета от акула. Заквасената сметана беше 200 гр, орехите бяха малко. Но нищо не се получи, не стана въобще никак вкусно. Провали ми гостите!
Не публикувайте вече рецепти, без грамажи....
Нещо не се получава, рибата горчеше.....
ignore2
Embarassed  Embarassed  Embarassed  Embarassed  Embarassed  Embarassed Ужасно съжалявам!!!!!!! Предполагам колко неприятно се е получило.  Rolling Eyes
Ами грамажи не съм давала, защото ги нямах и аз я правих  на око. Не виждам от какво може да горчи...да не би да е от орехите или самата риба?

Извинявам се още веднъж!

# 17
  • Мнения: 229
Днес аз приготвих скумрия по рецептата на DolceVita и стана страхотна newsm10
Изпразнихме чиниите за нула време.
Аз не си падам много по рибата, но тази си я хапнах с удоволствие. Благодаря ти  DolceVita  Flowers Rose

# 18
  • Мнения: 6 472
Цитат на: Дарилка
Снощи направих тази рецепта с филета от акула. Заквасената сметана беше 200 гр, орехите бяха малко. Но нищо не се получи, не стана въобще никак вкусно. Провали ми гостите!


Дарилка, много съжалявам за несполучливия опит, но вероятността горченето да е от самата риба е много вероятно. Аз лично съм изпробвала рецептата много пъти и с различни риби. Всеки път е ставала. Преди 2 седмици купих 2 риби и сготвих 1 по съвсем друга рецепта. Понеже ми горчеше, размразих и изпържих другата - пак горчеше. Просто си беше от самата риба:)

# 19
  • София
  • Мнения: 3 328
Цитат на: Дарилка
Снощи направих тази рецепта с филета от акула. Заквасената сметана беше 200 гр, орехите бяха малко. Но нищо не се получи, не стана въобще никак вкусно. Провали ми гостите!
Не публикувайте вече рецепти, без грамажи....
Нещо не се получава, рибата горчеше.....
ignore2

А ти почисти ли добре рибата? Ако не се махне тънката черна ципа, която покрива месото на рибата /като я разполовиш/, вероятността да горчи клони към 100-те. Орехите също могат да дадат такъв привкус. Рецептата, по която си правила рибата, няма забележки, и не е липсата на пропорции това, което би могло да провали ефекта от ястието.
И още нещо: когато чакаш гости, готви само по изпробвани рецепти. Така няма да има виновни  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 329
Филетата бяха почистени идеално, нямаше никакви ципи. Незнам дали не е горчала самата риба или е от виното. Но рибата беше дълбоко замразена, взех я от ХИТ, ама знае ли човек....
 Crazy

# 21
  • Мнения: 1 655
Снощи изпробвах рецептата , рибата беше филе от кефал. Забравила съм да сложа орехите, но и така стана много вкусно  Stuck Out Tongue  Следващия път обаче няма да ги забравя, предчувствам , че ще стане фантазия с тях.

# 22
  • Мнения: 5 250
Ето ви една рецепта и от мен  Wink
Запържвате в масло нарязан лук,люта чушка,гъби,домат(обелени),след като се позапържи се добавя малко прясно мляко,доматем сок,вода,сол,черен пипер,червен пипер,риган.След това сипвате соса в тавичка,отгоре нареждате рибата(за предпочитане да е без кости,т.е. филе),поръсваме пак малко сол,червен пипер и настърган кашкавал.Всичко това се запича  Simple Smile Става много вкусно,опитайте Simple Smile

# 23
Мале, мале. Току що направих рецептата на Долче Вита. Рибата, която използвах е опашка от Монкфиш (не знам въобще бг. й име Embarassed  - хищник, бяла риба някаква). Стана невероятно вкусно. Благодаря ти Долче Heart Eyes
(сега си хрупкам рибката с орехчетата пред мониторчето Embarassed )  Grinning

# 24
  • Мнения: 373
Цитат на: Honda
Мале, мале. Току що направих рецептата на Долче Вита. Рибата, която използвах е опашка от Монкфиш (не знам въобще бг. й име Embarassed  - хищник, бяла риба някаква). Стана невероятно вкусно. Благодаря ти Долче Heart Eyes
(сега си хрупкам рибката с орехчетата пред мониторчето Embarassed )  Grinning
Няма по-голяма награда за готвача от доволни с пълни бузи Stuck Out Tongue

# 25
  • Мнения: 4 390
И аз тази вечер приготвих рибата по тази рецепта. Grinning
Облизахме си пръстите! Grinning
Благодаря ти, DolceVita! Heart Eyes

# 26
И аз я приготвих тази рецепта - но с филе от ХЕК ! Стана невероятна! Пак ще направя !  Simple Smile

# 27
  • В офиса
  • Мнения: 4 017
Мммм, звучи чудно. Отворих форума точно за да търся рецепта за риба, защото си мислех довечера да готвя. Ще се похваля как е станало, но 100% съм убедена, че ще е вкусно. С такава комбинация от продукти просто няма друг начин.
Към Дарилка, скромното ми мнение е, че причината за горчивата риба не може да е в грамажите. Може орехите ти да са били стари (но тогава нямаше да горчи, а щеше да накъртва), виното ти да е било пелин:), което не го вярвам, или нещо от рибата (там съм слаба да кажа какво), но не е в пропорциите.

# 28
  • Мнения: 373
Само да уточня ако съм пропуснала, че всички похвали са за luluto!!! People Angel  People Angel  People Angel

# 29
  • Мнения: 1 428
А дали ще стане вкусно с хек?.Аз не обичам други риби.

Общи условия

Активация на акаунт