Рецепта за риба- ОПИТАЙТЕ

  • 17 857
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 373
Мили момичета искам да споделя рецептата за рибка, с която обрах увациите снощи. Идеята е на моя приятелка, която също посещава този форум и ИСКАМ ДА И БЛАГОДАРЯ за рецептата!!! People Angel

Филета риба (калкан в моя случай) поръсих със сол, черен пипер, лимонов сок. В тиганче затоплих заквасена сметана + 1 ч. бяло вино, добавих чаша орехи, гъби, чесънче, копър (всичко на око и по много Laughing ). Изсипах върху филетата и под фолио около 30 мин, накрая открих да се позапече!!! За гарнитура- пликчетата с броколи от другата тема Stuck Out Tongue

# 1
  • София
  • Мнения: 4 423
Ммммммммммммммммммммммммммм,звучи супер,но откъде калкан в София? Embarassed

# 2
  • Мнения: 373
Цитат на: bubolina
Ммммммммммммммммммммммммммм,звучи супер,но откъде калкан в София? Embarassed
Ми за София не знам Rolling Eyes , но пробвай и с друга риба , ще стане супер , сигурна съм. Аз просто само такава имах.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 880
Цитат на: bubolina
Ммммммммммммммммммммммммммм,звучи супер,но откъде калкан в София? Embarassed


в МЕТРО има страхотен рибен щанд! има всякакви чешити риба и е много вкусна и прясна
и аз мисля да пробвам тая рецепта, много обичаме с мъжа ми риба Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 3 328
Е-е-ех, с калкан няма как да не стане вкусно... Simple Smile Но и рецептата си я бива, признавам - ще купя калкан или пъстърва /също много я обичаме/ и ще пробвам.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 019
Искам да попитам, никаква мазнина ли не се слага?

# 6
  • Мнения: 373
Цитат на: shoshi
Искам да попитам, никаква мазнина ли не се слага?
НИКАКБА? сметаната и стига Stuck Out Tongue И не жалете орехите, даже може и да ръснете при запичането без фолио, за да се усеща като хрупкат. Опитайте!!!

# 7
  • София
  • Мнения: 4 423
Много благодаря за инфото,ще я направя. Grinning

# 8
  • Хасково
  • Мнения: 996
Аз също направих! Стана страхотно!
направих го с филе от бяла риба.Не загрявах сметаната, виното и подправките само ги разбъках и изсипах сместта в/у рибата.
С фолио в/у тавичката и във фурната !!!
Много, много вкусно стана!Благодаря за рецептата!

# 9
  • Мнения: 2 028
точно купих филе от бяла риба, но мислех да я сваря и да я гарнирам със салатка от царевичка, червено цвекло и копър. Но тази рецепта звучи фантастично!

# 10
  • Мнения: 1 737
Цитат на: bubolina
Ммммммммммммммммммммммммммм,звучи супер,но откъде калкан в София? Embarassed

В Халите на рибния щанд. Има и октопод!   chef

# 11
  • София
  • Мнения: 3 328
Върху рибата предлагам да се сложат и кисели краставички, нарязани на резенчета по дължина и задушени в сметаната /аз ги задушавам с малко лук и гъби в олио, но ще пробвам варианта със сметаната/.

# 12
  • Мнения: 373
В оригиналната рецепта на моята приятелка, която е страхотна кулинарка, върху рибата се слага и ябълка нарязана на много тънки резенчета. Аз я спестих заради тати  Stuck Out Tongue , на които няма да му се върже с вкусовите традиции Laughing , но за следващата вечеря този път тет-а-тет няма да я пропусна!!!

# 13
  • София
  • Мнения: 3 328
Цитат на: DolceVita
В оригиналната рецепта на моята приятелка, която е страхотна кулинарка, върху рибата се слага и ябълка нарязана на много тънки резенчета. Аз я спестих заради тати  Stuck Out Tongue , на които няма да му се върже с вкусовите традиции Laughing , но за следващата вечеря този път тет-а-тет няма да я пропусна!!!

Ей, сладурка, как прочете мислите ми??? Снощи, преди да почна да правя рибата, която купихме с мъжа ми за вечеря, написах тук предишния си постинг /за краставичките/, а докато я приготвях, през цялото време си мислех да резна и ябълчица отгоре, но по същите, като твоите, причини не се реших. Но следващия път- обезателно, да видя реакцията на фамилията Laughing
П. П. Рибата стана страхотна на вкус по твоята рецепта със сметаната, бялото вино и подправките /обаче не сложих копър и чесън, ами дафинов лист и чер пипер на зърна, краставичките си носеха аромата на бахар/. Благодаря! Simple Smile

# 14
  • Мнения: 493
момичета сега ще я пробвам рецептата но се с кефал и тои се пържи само
стискаите палци  Praynig

# 15
  • Мнения: 1 329
Снощи направих тази рецепта с филета от акула. Заквасената сметана беше 200 гр, орехите бяха малко. Но нищо не се получи, не стана въобще никак вкусно. Провали ми гостите!
Не публикувайте вече рецепти, без грамажи....
Нещо не се получава, рибата горчеше.....
ignore2

# 16
  • Мнения: 373
Цитат на: Дарилка
Снощи направих тази рецепта с филета от акула. Заквасената сметана беше 200 гр, орехите бяха малко. Но нищо не се получи, не стана въобще никак вкусно. Провали ми гостите!
Не публикувайте вече рецепти, без грамажи....
Нещо не се получава, рибата горчеше.....
ignore2
Embarassed  Embarassed  Embarassed  Embarassed  Embarassed  Embarassed Ужасно съжалявам!!!!!!! Предполагам колко неприятно се е получило.  Rolling Eyes
Ами грамажи не съм давала, защото ги нямах и аз я правих  на око. Не виждам от какво може да горчи...да не би да е от орехите или самата риба?

Извинявам се още веднъж!

# 17
  • Мнения: 229
Днес аз приготвих скумрия по рецептата на DolceVita и стана страхотна newsm10
Изпразнихме чиниите за нула време.
Аз не си падам много по рибата, но тази си я хапнах с удоволствие. Благодаря ти  DolceVita  Flowers Rose

# 18
  • Мнения: 6 472
Цитат на: Дарилка
Снощи направих тази рецепта с филета от акула. Заквасената сметана беше 200 гр, орехите бяха малко. Но нищо не се получи, не стана въобще никак вкусно. Провали ми гостите!


Дарилка, много съжалявам за несполучливия опит, но вероятността горченето да е от самата риба е много вероятно. Аз лично съм изпробвала рецептата много пъти и с различни риби. Всеки път е ставала. Преди 2 седмици купих 2 риби и сготвих 1 по съвсем друга рецепта. Понеже ми горчеше, размразих и изпържих другата - пак горчеше. Просто си беше от самата риба:)

# 19
  • София
  • Мнения: 3 328
Цитат на: Дарилка
Снощи направих тази рецепта с филета от акула. Заквасената сметана беше 200 гр, орехите бяха малко. Но нищо не се получи, не стана въобще никак вкусно. Провали ми гостите!
Не публикувайте вече рецепти, без грамажи....
Нещо не се получава, рибата горчеше.....
ignore2

А ти почисти ли добре рибата? Ако не се махне тънката черна ципа, която покрива месото на рибата /като я разполовиш/, вероятността да горчи клони към 100-те. Орехите също могат да дадат такъв привкус. Рецептата, по която си правила рибата, няма забележки, и не е липсата на пропорции това, което би могло да провали ефекта от ястието.
И още нещо: когато чакаш гости, готви само по изпробвани рецепти. Така няма да има виновни  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 329
Филетата бяха почистени идеално, нямаше никакви ципи. Незнам дали не е горчала самата риба или е от виното. Но рибата беше дълбоко замразена, взех я от ХИТ, ама знае ли човек....
 Crazy

# 21
  • Мнения: 1 655
Снощи изпробвах рецептата , рибата беше филе от кефал. Забравила съм да сложа орехите, но и така стана много вкусно  Stuck Out Tongue  Следващия път обаче няма да ги забравя, предчувствам , че ще стане фантазия с тях.

# 22
  • Мнения: 5 253
Ето ви една рецепта и от мен  Wink
Запържвате в масло нарязан лук,люта чушка,гъби,домат(обелени),след като се позапържи се добавя малко прясно мляко,доматем сок,вода,сол,черен пипер,червен пипер,риган.След това сипвате соса в тавичка,отгоре нареждате рибата(за предпочитане да е без кости,т.е. филе),поръсваме пак малко сол,червен пипер и настърган кашкавал.Всичко това се запича  Simple Smile Става много вкусно,опитайте Simple Smile

# 23
Мале, мале. Току що направих рецептата на Долче Вита. Рибата, която използвах е опашка от Монкфиш (не знам въобще бг. й име Embarassed  - хищник, бяла риба някаква). Стана невероятно вкусно. Благодаря ти Долче Heart Eyes
(сега си хрупкам рибката с орехчетата пред мониторчето Embarassed )  Grinning

# 24
  • Мнения: 373
Цитат на: Honda
Мале, мале. Току що направих рецептата на Долче Вита. Рибата, която използвах е опашка от Монкфиш (не знам въобще бг. й име Embarassed  - хищник, бяла риба някаква). Стана невероятно вкусно. Благодаря ти Долче Heart Eyes
(сега си хрупкам рибката с орехчетата пред мониторчето Embarassed )  Grinning
Няма по-голяма награда за готвача от доволни с пълни бузи Stuck Out Tongue

# 25
  • Мнения: 4 390
И аз тази вечер приготвих рибата по тази рецепта. Grinning
Облизахме си пръстите! Grinning
Благодаря ти, DolceVita! Heart Eyes

# 26
И аз я приготвих тази рецепта - но с филе от ХЕК ! Стана невероятна! Пак ще направя !  Simple Smile

# 27
  • В офиса
  • Мнения: 4 020
Мммм, звучи чудно. Отворих форума точно за да търся рецепта за риба, защото си мислех довечера да готвя. Ще се похваля как е станало, но 100% съм убедена, че ще е вкусно. С такава комбинация от продукти просто няма друг начин.
Към Дарилка, скромното ми мнение е, че причината за горчивата риба не може да е в грамажите. Може орехите ти да са били стари (но тогава нямаше да горчи, а щеше да накъртва), виното ти да е било пелин:), което не го вярвам, или нещо от рибата (там съм слаба да кажа какво), но не е в пропорциите.

# 28
  • Мнения: 373
Само да уточня ако съм пропуснала, че всички похвали са за luluto!!! People Angel  People Angel  People Angel

# 29
  • Мнения: 1 428
А дали ще стане вкусно с хек?.Аз не обичам други риби.

# 30
Цитат на: Helen-mama
А дали ще стане вкусно с хек?.Аз не обичам други риби.
Не виждам причина да не стане. Даже следващият път мислех филе от него да купя и с него да действам Grinning

# 31
Благодаря на DolceVita за рецептата!

Снощи правих рибата по описания начин. Разбира се и аз действах на око. Стана много добре, единствено ще отбележа, че малко прекалих със сметаната. На три филета сложих 400 гр. сметана, което определено си е множко. Комбинацията между сметаната, гъбите и орехите + много копър  Grinning , определено заслужава да се ползва и за друго.

Общи условия

Активация на акаунт