Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Как се приготвят различните видове глазури?
Как се приготвят различните видове марципан?
Как се прави трансфер?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Как се приготвят различните видове глазури?
Различните видове глазури могат да бъдат приготвени, както следва: жълтъчна глазура от жълтъци, пудра захар и ром или вода; бяла ледена глазура от пудра захар, топла вода и разтопено масло; белтъчна глазура от белтък, пресята пудра захар и няколко капки лимон; шоколадова глазура I от твърд шоколад и масло или твърд маргарин; шоколадова глазура II от какао на прах - от масло, пудра захар, какао на прах, нишесте и прясно мляко; портокалова глазура от пудра захар и сок от половин портокал; глазура с кондензирано мляко - от подсладено кондензирано мляко и хранителни оцветители; глазура с прясно мляко - от прясно мляко, пудра захар и хранителни оцветители. Полезни съвети при приготвянето на глазури включват пресяване на пудрата захар, регулиране на консистенцията и бързо боравене, за да се предотврати засъхване или разтичане на глазурата.
-
Как се приготвят различните видове марципан?
-
Как се прави трансфер?
Трансферът може да се направи с помощта на разтопен тъмен шоколад, смесен с малко масло или бял шоколад, разтворен в топло прясно мляко. След това може да се използва за покриване на торта и изглаждане, като се изрязва излишният чаршаф. Друг вариант е масленият крем, който се разбива с миксер и се смесва с желатин, масло, течна глюкоза и белтък. След смесване трансферът се охлажда в хладилник за поне 12 часа преди употреба върху торти.
-
Как се правят розички и други декорации за торти?
-
Как да разточите марципан върху найлон?




да се наслаждавам на вкусотиите ви

Пробвах и двата варианта, едният от рецептата (да престои в хладилника с шоколада) и втория да се разбие първо сметаната и да се добави разтопен шоколада. Използвах сметана Президент с 35% масленост. В първия случай сметаната направо си се пресече и стана като на топченца, във втория стана като маслен крем изобщо не стана пухкав.
. Как се разбива тази сметана
.. на опаковката нямаше никакво упътване. Май следващия път ще направя тората с растителна. Иначе на вкус моята торта май повече наподобява гараш.. сметаната ми приличаше на маслен крем. Мъжът ми беше очарован. Пада си по много шоколадови работи. Каза, че тортата ми прилича на купена от сладкарница
.