Позволявате ли си лукса...

  • 2 503
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Аз не съм я водила, но един колега редовно го прави.

Ами няма на улицата да си остави детето, я!

# 31
  • Мнения: 4 406
Аз не съм я водила, но един колега редовно го прави.

Ами няма на улицата да си остави детето, я!
ами не, но например моя шеф си водеше навремето 5 годишната щерка и тя стоеше цял ден в офиса. а той отиваше по задачи. тя иска неща, показва ми рисунки докато говоря по телефона, иска да скенира, принтира, лепи, маже с коректора... пречеше ми определено и се обиждаше, като не й обръщах внимание.
казах на шефа, че не мога да работя и да забавлявам хлапето едновременно Grinning и тя вече не идва.... Grinning

# 32
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Не, не съм ги водила, освен в петък вечер понякога, когато съпругът ми ме взема от работа.
Не мисля, че мястото на две щурави хлапачки е в офиса.

# 33
  • София
  • Мнения: 1 249
Водела съм го!Не съм имала проблеми. Peace

# 34
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не. За мен не е лукс, а безумие... както не могат да стоят на едно място и искат всичко да пипнат и разгледат, както и да им се обърне внимание на секундата... не бих си го позволила, дори шефа ми да няма нищо против.

# 35
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Имам някакъв далечен спомен, че съм ходила при майка ми. Беше счетоводител преди да се пенсионира.
В тези натоварени офиси, си е направо насилие над децата ни да престоят 8 часа на непрекъснат телефонен звън и нервни клиенти.

# 36
  • София
  • Мнения: 4 867
Не го възприемам като лукс. Не мисля, че е добре за децата, като знам на мен какво ми е след 8 часа лудница в офиса.

# 37
  • Мнения: 269
Откак имам дечица не съм тръгвала на работа още, но преди съм вземала племенницата, когато се е налагало. Тя си се занимаваше и общо взето не се усещаше, че е там. Става дума за 2-3 часа. Веднъж, обаче, беше при мен цял ден и се измъчи, горкото!
Аз си спомням като бях малка все висях в службата на татко /ДСК/. Много ми беше забавно - лепях марки на изходящата кореспонденция, ходех по стаите и всички ме черпеха и ми се радваха, удрях печати и се въртях до припадък на едно въртящо се столче в кабинета на директора, който твърдеше, че вече съм завършила подготовката си за космонавт Laughing. А следобяд баща ми разнасяше със служебната кола едни чували с пари по клоновете в тогавашния окръг. Нямаше охрана и баща ми се шегуваше, че аз съм му бодигарда - обикаляхме по клоновете из разни селца и се спирахме при пъдарите на бостани и овощни градини, познати на баща ми, които ни черпеха с дини или плодове. Докато те си говореха и пушеха цигари аз си берях цветя и се мотаех наоколо... Ако в селото имаше музей татко ме водеше да го разгледам. Много по-забавно беше от седенето в къщи.
При майка ми също беше интересно. Тя работеше в БНБ и ми даваха да дупча негодните банкноти с един голям перфоратор. Слизахме долу в трезора, където миришеше специфично "на пари" и лютеше на очите. Касиерките брояха парите и ги пускаха в пластмасови кошчета за боклук и аз им помагах като носех празни кошчета и бандероли.
Ех, че беше хубаво тогава....

# 38
  • София
  • Мнения: 3 421
 Малко се отклонявам от темата, но пак по темата Laughing

На времето и аз ходех с татко на неговите работи(майка ми е учителка и при нея не ставаше да висим в часовете).
Обаче с татко беше хубаво - в стаите спокойно, ходех от стая в стая, слагах печати, други разни "особено отговорни задачи", а лятото - беше в бригадирският щаб, влачеше ни по бригадите с него, беше много интересно.
 Представям си сега да си пусна децата с мъжът ми ooooh! - горките ще се измъчат жестоко - пълна лудница, телефони, всеки вика, всеки иска нещо.

# 39
  • Мнения: 1 446
Не всяка работа позволява.

 
Не се позволява да мине човек под 16г. от пропусната система. Така че колкото и да искам да го взема е невъзможно.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 5 563
Откакто съм родила децата не съм работила и не мога да кажа за себе си, но се е случвало няколко пъти мъжа ми да взема малката от градината при него на работа. Когато е много студено и не мога да отида с малкия да я взема аз, а той е до 19ч на работа я взема към 17 от градината и я води с него в университета. Там тя прави шоу на студентите. Но като цяло по негови думи слуша и се забавлява сама с каквото и е дал. Все пак става въпрос за час и половина - два.
И мен като малка са ме водили за малко на работните места на родителите ми, но то е било просто да видя къде работят. Имах баба, която ме гледаше,.

# 41
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
  Още не ми се е случвало,не мога да кажа как ще регира ... newsm78.Предполагам,че ако е еднократно,няма да има проблеми,но аз не биха се нагърбила с подобно нещо.Особенно с малката като знам колко е палава... Sick

# 42
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Ще ми се наложи да си позволя този "лукс" /след десетина дни тръгвам на работа/.
Работното ми време е такова, че често ще ми се налага дребната да е с мен до късно, събота и неделя също /защото ние имаме дежурства и през уикендите/, мъж ми работи до късно, баби нямам наблизо.
Децата на повечето ми колеги поне веднъж в седмицата са в офиса. Даже се майтапим, че трябва да си направим една детска стая  Laughing
А шефката - ще не ще го приема този факт. Самата тя казва, че нейното дете е израснало в работата  Wink
Лошото е, че малко или много децата пречат в офиса  Confused ама като се налага - това е вариант.

# 43
  • Мнения: 8 769
...да взимате ако се наложи детето си с вас на работа? Не ми е особено удобно ( да се благодаря, че колегите са разбрани и не мрънкат ), но понякога ми се налага. Работодателят ви, би ли ви създавал проблеми ако го правите понякога?
Работодателят не би ми направил проблем, но по принцип е невъзможно да взема някое от децата си на работа. Добре, че работата ми е таква, че мога от в къщи да я върша. Веднъж ми се наложи само да мина през офиса с Катерина, за да взема/оставя нещо. Замотах се там 15 минути....еми тя овърша целия офис-всичко искаше да види, да пипне, задава много въпроси (което не е лошо, ама нали и аз нещо трябваше да свърша) и изобщо, не, офиса не е за децата ми. Grinning
За мен това не е лукс, ами направо мъка.

# 44
  • Мнения: 317
Случи ми се 2 пъти. Детето не беше дооздравяло, а шефът предпочете да отида на работа с нея, отколкото да ме няма. Гледа филмчета на лаптопа, рисува, игра си със секретарката. В края на деня се гониха с шефа ми из офиса... Grinning

Общи условия

Активация на акаунт