Истина или поредната глупост за кърменето

  • 1 168
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Хедра... Hug Както винаги си невероятна...  bouquet  Шапка ти свалям...

А по темата просто ще кажа...
Ако се предаваха хормони с кърмата и от тях растяха гърдите на кърмачетата... То тогава тригодишните сучещи (момичета и момчета) щяха да бъдат с цици за сутиен с чашка В, примерно... Mr. Green




П.С. Естествено, не изключвам възможността за някакъв проблем при детенцето на авторката на темата... Дано да няма нищо и просто мъничето да е по-пухкаво... Ама консултацията с НЯКОЛКО специалисти е добра идея...

# 16
  • Мнения: 560
Ега ти тъпотиите! Аз не кърмя по ред причини, които не ми се изреждат сега. Моята бебка също й бяха подути гърдичките, даже като стиснах едната оттам излезе течност. Моя приятелка акушерка ми каза в никакъв случай да не ги стискам, а да й направя компрес с риванол. От само себе си й мина. Не знам дали във вашия случай е същото, но успех.  Едно е сигурно, не е от кърменето.

# 17
  • Мнения: 287
някъде из хранителните теми четох за една майка с пораснало  момиченце, дето заедно получили секретиране на гърдите и в последствие се оказало, че са яли пилешко месо, натъпкано с Пролактин!!!

# 18
  • Haskovo
  • Мнения: 150
Аз  все още кърмя детето си,но това не му се е отразило по някакъв странен начин-като да му порастнат  гърдите например,как може лекър да каже такова нещо се чудя  newsm78

# 19
  • Мнения: 95
Здравейте, проблема ни е следния.. малката се роди с оформени гърдички, които и до ден днешен не се прибраха, педиатърката каза , че трябва да направим консултация с ендокринолог дотук добре,но .....направих консултация с позната лекарка която ми каза..СПРИ да кърмиш веднага защото и предаваш хормони и затова детето има гърдички и ще настъпи ранен пубертет  Rolling Eyes Rolling Eyes



Наистина ли е така?????


здравей... не съм лекар и не зная защо е така с детнецето ти, но от кърменето по - добро нещо няма. докато имаш кърма си кърми детенце и не слушай глупости... виж по бих повярвала ако ми кажеш, че от изкуствена храна нещо става, но от кърматааааа да ме прощават Confused!!! в цял свят насърчават майките да кърмят, а на теб лекар да ти каже да спреш   Confused да не би ти да взимаш някакви лекарства и това да е причината за лекарския съвет??? ако не взимаш нищо моя съвет е кърми си детето!!! желая ти успех Peace

# 20
  • Мнения: 95
А ти не попита ли какви дози хормони трябва да произвеждаш ти, за да ги предадеш през кърмата и да предизвикат ранен пубертет при кърмачето - и какви биха били ефектите върху теб, ако в тялото ти се вихреха въпросните дози Laughing
Хормони от майката причиняват само физиологичното подуване в първите дни след раждането - но те са проникнали в бебето при раждането, не с кърменето.
Причини за такова подуване на гърдичките може да има доста - затова е най-добре да отидеш при опитен ендокринолог, а дотогава да ограничиш употребата на купено месо, пилета, колбаси и соеви продукти (всички те съдържат хормони, които могат да допринесат за това състояние). Добре е също да видиш дали ти или съпругът ти не използвате някаква козметика (шампоани, специални кремове и т.н.) със съдържание на естроген - той прониква много лесно през кожата, а малките деца са много чувствителни към действието му.

Naughty да!!! сега видях коментара ти и се съгласявам с теб!!!! и аз бях чела някъде, че специално в соята се съдържа хормон, който подпомага образуването на гърди при момиченцата в много ранна възраст и окосмяване на половите части - един вид ранен пубертет на момиченца на 2-3 годишна възраст!!!   

Общи условия

Активация на акаунт