ПОМОЩ-Ревматоиден артрит в много ранна възраст

  • 380 124
  • 1 509
  •   1
Отговори
# 1 485
  • София
  • Мнения: 864
ммм не мисля че засилването на имунитета е добра идея при нас. напротив. имунитета ни в момента е доста силен и от там всъщност идват проблемите.....
иначе аз лично не бих пробвала с лдн.бях се замислила за ензимите но нещо никой лекар не можа да ми даде свестен отговор и се отказах. все пак и там не знаеш къде ще те удари

# 1 486
  • Мнения: 1 248
Как ви се отразяват тези кортикостероиди - аз доста напълнях /12 кг/ едвам се понасям, но вече май свикнах - то да съм добре е важно. Незнам колко време могат да се пият. Аз ги приемам от м.февруари 2010г. и сега даже.

Пия метилпреднизолон(медрол) от 10 години без прекъсване. Всичко зависи как организма ти приема и реагира на определено лекарство, затова са лекарите и изследванията, за да решат кое е добре за нас. Peace

# 1 487
  • Мнения: 20
tonny t, през времето на приемането им не си ли се чумствала по -добре и примерно да ги спреш. Аз ако съм по-добре ми казаха, че ще ги намалят, но времето ще покаже.

 

# 1 488
  • Мнения: 358
Здравейте ! Участвам във фармацевтичен форум по ювенилен артрит и до 20 декември имам възможност да задавам онлайн въпроси на водещи специалисти от английски университети. Ако имате някакви въпроси, мога да ги задам вместо вас.
Дотук видях притеснения за биологичното лечение, свързани с евентуална бременност. Да, трябва да се предпазва от бременност, ако е на биологично или метотрексат. Но бъдещата фертилност не е засегната.

# 1 489
  • Мнения: 1
Страхотна новина, благодаря за предложението и за усилията от твоя страна.

Мен също ме вълнува въпросът за биологичните лекарства. Все още ли се счита, че те се предписват, ако другите DMARD не са подействали достатъчно или вече се предписват първо те? За тях се говори доста за странични действия като например повишен риск от рак. Още ли е валидно това или вече са ги подобрили?

Също много ме интересува въпросът за ЛДН терапията. Моля те попитай дали е твърде алтернативно лечение или дава реални резултати? Това поставя и въпроса за имунитета - трябва ли да се засилва при артрит или не? А има ли странични действия от приема на ЛДН?

Има ли хранителни добавки, които е добре да се приемат като съпътстващо основната терапия лечение и кои са те?

Моля те кажи сайта, ако е достъпен за всички, бих искала да проследя дискусията, сигурно ще има и други интересни въпроси и отговори.

# 1 490
  • Мнения: 1
Сетих се още нещо. Забелязах, че при мен около 10 дни преди менструация се влошава малко положението с подуването на ставите. После пак се подобрявам малко. Има ли някаква хормонална връзка и може ли да се влияе на болестта и по този начин? Здравословно ли би било обаче? Не знам дали това е подходящо при дискусия за ювенилен артрит, но от друга страна менструацията започва от 11 до 13 годишна възраст, така че би трябвало да можеш да зададеш въпроса. Това кореспондира и с информацията малко по-нагоре тук във форума, че през пубертета едно момиче с ювенилен артрит, който е започнал на 2 г. възраст,  се е подобрило. И пак е свързано с въпроса, защо много от жените след бременност се влошават или чак тогава започва при тях болестта?

# 1 491
  • Мнения: 358
помощ , синтезирах си въпросите ти и ще ги задам.
Сайтът е www.pjonline.com/ask-expert , мисля обаче, че достъпът е само за членове на фарм. съюз, а отговорите се получават на личния мейл  Sad, което е леко недомислено, и на мен ми се искаше да видя другите въпроси и отговори.

# 1 492
  • Мнения: 1
Аз се сетих още нещо, ако е удобно.

Има ли вече проведени западни изследвания за въздействието на TCM - традиционна китайска медицина, върху артрит? Ако да, какво гласят? Може ли да се комбинира TCM със западната терапия или трябва да се провежда само TCM? Има ли фунциониращи TCM клиники в Европа?

# 1 493
  • Мнения: 1
Ама аз наистина имам доста въпроси.

Тъй като пия Sulfasalazine като DMARD ме интересува трябва ли да приемам допълнително фолиева киселина? Сулфасалазинът също блокира резорбцията на фолиевата киселина от червата, макар и в по-малка степен спрямо Метотрексат.

За магнезия също пишат, че е полезно да се приема при артрит. Каква доза, за колко дълго време, трябва ли да се правят почивки и кое съединение на магнезия? Питам за съединението, защото има много различни на пазара, поне 5-6 съм видяла. А пък за магнезиевия цитрат, какъвто е например Диаспорал в България, прочетох, че цитратът намалява действието на Сулфасалазина.

# 1 494
  • Мнения: 358
Питай спокойно. Ще изпратя втората част от въпросите на 18 .  Peace

# 1 495
  • София
  • Мнения: 864
браво помощ. страхотни въпроси задаваш. ще следя с интерес отговорите.
sisonela на тел. 02/403 4917 можеш да си запишеш час за д-р Андреев. Приема по каса в понеделник и четвъртък от 13 до 17. а в другите дни платено. Прегледа е 40 лв. Няма да съжаляваш.

# 1 496
  • Мнения: 20
Bunnie, благодария за телефона. Прочетох публикациите и ще чета с интерес отговорите. По отношение на хормоналната връзка със заболяването и аз не мога да си обясня точно, каква е. То нали Медрола е хормон пак някакъв на надбъбречната жлеза - но защо трябва да се увеличава / да се пие - при възпаления/ т.е. защо надбъбрека не го секретира нормално това нещо не го схващам.

# 1 497
  • София
  • Мнения: 864
аз пък се сетих за следното- френските лекари ми твърдят че Енбрела е безобиден и че едва ли не веднага след неговото спиране може да се правят опити за бебе. Това наистина ли е така? НАистина ли не е нужно време за изчистване на организма.? Ако е нужно , то колко биха препоръчали те?

И друго- аз знам че по време на бременно0ст артрита затихва. А възможно ли е след това съвсем да изчезне? Защото и това съм чувала...

# 1 498
  • Мнения: 358
Момичета, имам първи отговор  Grinning Зарадвах се като дете на близалка. Grinning

Така, на въпроса :" Колко време след спиране на лечението с метотрексат и биологичен препарат е безопасно да се зачене ?"

отговорът е : " Нашите препоръки са да се продължи ефикасната контрацепция след последния прием на Метотрексат -за три месеца, а нa биологичен препарат- за шест месеца, въпреки че за биологичните препарати  все още няма достатъчно данни. "

Тук мога да допълня, че трите месеца за метотрексат важат и за мъжете. По подразбиране, бих приела, че това се отнася и за биологичните, при които плодовитостта по време на лечение е намалена ( но не и потентността  Naughty).

Също - кърменето да се избягва, защото и метотрексат, и биологични преминават в кърмата.
 Довечера пак ще пиша, че дечурлигата се въртят в кръг около мене  ooooh!

Последна редакция: ср, 15 дек 2010, 23:04 от Svetlili

# 1 499
  • Мнения: 20
Браво за отговора. Всичко е добре, но ме притеснява факта, че за биологичните все казват че нямат данни. Аз съм добре за момента и искрено се надявам да не допирам да тях, че незнам.

Общи условия

Активация на акаунт