Колко често гушкате бебоците?

  • 3 583
  • 110
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 684
Все по-често! Може би и защото вече стои повече време будна и по-често си иска гушкане. Но напоследък и аз се усещам, че имам нужда да си я гушна дори когато си спи и е спокойна! Е, гледам да не я безпокоя, но наистина много ми се иска  Hug Heart Eyes

Не само като заплаче Simple Smile
Ох,сега пък е на друга вълна-не ми дава,а толкова ми се иска...Добре,че от време на време се смилява и се гушва в мен Wink

Дано не ни застигне тази вълна. Но твойто детенце е момче... извинявай - мъж! Та за това се прави на "недостъпен". Ама не на мама тия номера  Wink

# 16
  • Мнения: 8 242
Постоянно го гушкам откак се е родил.. Като малък не го оставях да се разплаче.. Сега постоянно го гушкам и го мачкам. Не виждам нищо хубаво в дисциплинарното отглеждане на деца  Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 4 784
Когато плаче го гушкам, но избягвам разнасянето на ръце, поне докато мога, даже се карам на всички, на бабите най-вече, когато го грабнат при първото помрънкване. Не всеки плач означава, че иска да е на ръце. Понякога е нужно само да го погалиш, да му поговориш или попееш, да го полюшкаш - то пак усеща присъствието и обичта ти.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 271
Може да прозвучи жестоко, но като беше съвсем бебе не съм го гушкала - давах му биберон, като почна да не спи по толкова много (2-3 месечна възраст) го гушех във всеки един удобен момент. И сега го правя постоянно, а и той милия идва сам да се целуваме  и гушим - той е ГОЛЯМАТА ми ЛЮБОВ Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 19
  • София
  • Мнения: 2 967
НЕПРЕКЪСНАТО

# 20
  • Мнения: 819
Постоянно я гушкам,понякога ме е страх да не съм и досадна...

# 21
  • Мнения: 189
Може да прозвучи жестоко, но като беше съвсем бебе не съм го гушкала - давах му биберон...
Да, наисина е много жестоко!
Винаги, когато е в настроение за гушкане (т.е. през цялото време, когато е буден).  Heart Eyes
И аз така правя и мисля, че той точно от това има нужда!

# 22
  • Плевен
  • Мнения: 973
Винаги когато усетя, че имаме желание за това...въобще не "отказвам" гушкане, даже обратното...само като си помисля, че този "гуш" период някога ще отмине и ми става мъчно....как да не я гушкам тогава, когато си поиска!

# 23
  • Мнения: 1 440
Гушкам я винаги когато имам възможност, само понякога като усетя че прави на имат я оставям малко и се опивам да я разсея с нещо, ако не стане я гушкам

# 24
  • Мнения: 2 005
Гушкаме се сега,че като порасне... HugВинаги ,когато имам възможност и е при мен си го гушкам  Joy Joy JoyСтава ми тъжно,по цял ден е на ясла Hug

# 25
  • Мнения: 4 629
Ако си разбрала, че плаче, за да я гушнеш какво те е спряло?

Аз гушкам, когато ми се отдаде  Hug

# 26
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
постоянно я гушкам и не мого да спра да я целувам....

# 27
  • Мнения: 8 917
Винаги и по много Mr. Green Heart Eyes

# 28
  • софия
  • Мнения: 25 468

И аз така (и много цАливки).

# 29
  • Мнения: 277
Какво значи разглезване?! Още повече във вашия случай?! Нима вярваш, че едномесечното ти бебе е тоооолкова хитро, че да плаче за прегръдка, за да ти е кофти на теб, че си ангажирана?! Лично аз вярвам, че бебите не плачат НИКОГА без причина, като желанието за прегръдка е винаги добра причина. Затова и на мойта чочка не си позволявам да й отказвам, въпреки че признавам, понякога и на мен ми се иска ръцете ми да са свободни.  Laughing Обаче детето има нужда от мен, от сигурност, топлина, любов. Ами то аз, дето съм дърта магарица, вечер се чуша в нашия тати, ей така за успокоение. Не би ми било приятно той да ми откаже, за да не се "разглезя". Именно поради всичко това по цял ден се мачкаме, гушкаме, мляскаме, прегръщаме. И дори нощем си спим тримата, бебка между нас, за да я гушна в мига, в който се размрънка или да и предложа успокояваща мамина гръд. Все пак, сигурна съм, че като стане на 12 г., вече ще ми вика "Мамо, стига си ме целувала пред приятелите ми, не съм бебе" и други от сорта. И тогава, когато копнея да я прегърна, а няма да е толкова просто, ще съжалявам, че сега не съм го правила достатъчно. И за да не се случи=>  remybussi  нон-стоп!!!

Общи условия

Активация на акаунт