към късогледите майки-раждали нормално....

  • 2 034
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 105
аз раждох нормално. диоптрите ми се увеличиха с 1, но селд ок.1,5 години отново се върнаха на старото състояние. Офталмоложката ми обясни, че това няма нищо общо с начина на раждане, а се получава от самата бременност при хора с по слаби очи. Така че давай! За твое успокоение можеш да се консултираш с офталмолог за състоянието на ретината

# 16
  • Мнения: 1 427
Раждах нормално, с -1.75 съм и на двете очи, не ми се е променил диоптъра! Peace

# 17
  • Мнения: 4 546
моята офталмоложка ми каза, че кръвоизливи и отлепване на ретината може по принцип да се получат при всички, но хората с много висок диоптър са много по-предразположени към това. специално на мен ми каза, че мога да си родя нормално и няма да имам проблем, ако раждането е леко и кратко, но тава никой не може да го гарантира.
дима, отлепване на ретината , ако имаш няма акк да не се разбере.

# 18
  • Монреал
  • Мнения: 631
Благодаря за разяснението.  bouquet

# 19
  • Мнения: 2 567
Моите диоптри се увеличиха след раждането, но не вярвам да е било заради него. Най-вероятно си им е било време да се увеличат  Simple Smile

# 20
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813


     Аз съм с диоптър - 2.25-раждах нормално,предстои ми да посетя очен лекар.Не усещам
    съществена промяна.Получих кръвоизлив в едното око,но това е от неправилно напъване.

# 21
  • Мнения: 678
родих нормално и не ми се увеличиха диоптрите - бъди смела - щом офталмолог се е разписал че можеш значи - можеш

# 22
  • Мнения: 2 959
... все пак ме е страх да не се увеличи, но много искам да родя номално...
Каролина, и аз съм с късогледство, и аз се притеснявах като Теб преди раждането за диоптера и ретината, и държах и родих нормално без упойки. Както и другите Момичета са писали, диоптера е възможно да се увеличи по време на бремеността и да се нормализира впоследствие, като хормоните си дойдат на място. Късмет Ти желая, и леко и безпроблемно раждане!
...Sega 6te rajdam pak i lekarya ne mi vyarva...
naiges, тук наистина е малко трудно да се убедят лекарите в подобни неща, ако искаш да си сигурна пробвай да се видиш с оптометрист или офталмолог. Желая Ти леко и безаварийно раждане на принцеската Ти.

# 23
  • Мнения: 113
Аз също съм с голям диоптър-   -6.И си родих нормално,та дори и с лещите си бях.За сега нямам никакви проблеми...Успех  bouquet

# 24
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Аз съм с 4,5 на двете очи. Правих операция с лазер преди раждането за заздравяване на ретината.
Нормално (прекрасно) раждане с два напъна с малко помощ от лекарката, за да не напъвам много време.
Не, не качих диоптър - даже свалих може би 0,5 от бременността.
Ето моят разказ Grinning
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1602.msg15674#msg15674

Успех и леко раждане!

# 25
  • Мнения: 1 264
Аз съм с -1,25 на двете очи. И след раждането пак съм с такъв диоптър, не се увеличи.

# 26
Моят диоптър е -3,5 и на двете очи, и също се притеснявах дали няма да има някакви проблеми и усложнения, но не съм имала колебания относно начина на раждане. родих нормално и нямам промени. явно в повечето случаи е така. успех!

# 27
  • Мнения: 1 104
Аз също родих нормално и нямам никаква промяна в диоптъра.

# 28
  • Мнения: 240
Увеличи ми се диоптъра по време на бременността, но после след около 3-4 месеца беше същия като преди. Така, че не се е увеличил от самото раждане.

# 29
  • Мнения: 426
Моя диоптър си е все същия преди и след раждането -4. Влезнах за секцио, но по настояване на акушерката родих нормално. Но най-важното, е че акушерката ми показа как да напъвам без да напрягам очите. Мисля, че и това има значение. Леко раждане.

Общи условия

Активация на акаунт