Прекалена привързаност към майката

  • 1 991
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 351
И моето дете е като залепено за мен.
Но това се получи след като заминахме със съпруга ми за 2 седмици на екскурзия. Беше точно на 1 г. Като се върнахме поне месец не даваше никой от нас двамата да излиза от стаята, започваше да плаче. Сигурно си мислеше че пак ще изчезнем.
Сега свикна, че тати търгва на работа всяка сутрин и не се дразни толкова. Но иначе в тоалетната още си ходим заедно. Толкова е привързана към мен, че дори се дразни като говоря с някой продължително време и не й обръщам много внимание. Тогава идва и демонстративно ме гушва.
Иначе е много общително дете, играе си с другите деца, не се дразни когато някое друго дете й взима играчките.
Да си кажа честно тази привързаност от една страна ме радва, защото така показва обичта си към мен. Но от друга ме притеснява, защото и ние тръгваме от 1 юли на ясли.  Но директорката ме увери, че постепенно ще свикне да прекарва повече време без мен.

# 16
  • Мнения: 73
Моето чудо е на 1г.3м., никога не сме се разделяли за повече от 3-4 часа. Като залепен е и за мен и за татко си, но това не ни тежи, има време да свиква и с други хора. Сега има нужда от нас и за нищо на света няма да му  отказваме това право. Simple Smile

# 17
  • Мнения: 1 485
Може би това е период,но като цяло си остава докато децат са по-малки.Моята дъщеря е много привързана към мен,но винаги когато се наложи да я оставим на баби и дядовци,го приема нормално,без да се сърди и да плаче,за което съм много доволна!
Ама нали си е мойта! Joy

# 18
  • Мнения: 647
Децата са емоционални същества , нормално е да изпитват привързаност към родителя с който се чувстват добре.Моят син е на 3г. и половина и е безумно привързан към баща си.Мисля че това не е проблем, с времето децата променят приоритетите си.

# 19
  • Мнения: 5 877
Привързаността си е привързаност, но на година и нещо има силен страх от раздяла.
Моята щерка думкаше по вратата на тоалетната и викаше "майката! майката!"
Шест месеца по-късно за пръв път ме изпрати на работа с весело "Чао, мамо". И до днес е много привързана и ми го показва всячески, но в същото време си е самостоятелна. Абе един вид "и без тебе мога, само че искам с теб" Mr. Green

# 20
  • Мнения: 5 362
Привързаността си е привързаност, но на година и нещо има силен страх от раздяла.
Моята щерка думкаше по вратата на тоалетната и викаше "майката! майката!"
Шест месеца по-късно за пръв път ме изпрати на работа с весело "Чао, мамо". И до днес е много привързана и ми го показва всячески, но в същото време си е самостоятелна. Абе един вид "и без тебе мога, само че искам с теб" Mr. Green
Peace

Общи условия

Активация на акаунт