Здрави ли са нашите деца

  • 2 255
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 867
Аз не мога да разбера, казвате, че не боледуват децата ви или изключително рядко, в това число броите ли вирусите и гриповете?

Аз мисля, че именно за тях става дума. Шарките например е трудно да се избегнат при контакт с болни, дори и ако детето има добър имунитет.

# 16
  • Мнения: 8 505
Ако едно дете стои в къщи, не боледува, ако ходи на ясла - ще се скъса от болести.

В повечето случаи,но не е задължително да е така.Дъщеря ми ходи на ясла вече година,боледува рядко.Противоположното също се среща-дете,което не ходи на ясла/градина,а редовно си лепва по някоя болест.

# 17
  • Мнения: 5 468
Румен тръгна на 2 г. и 4 мес. на ясла, после се прехвърли на градина. Ами не се е скъсал от болести, надявам се и за напред да е така.
Може би е попаднал в група, в която не са водили редовно болни деца и не е имал контакт с много вируси или поне не е било толкова често. Може би и на 2 г. и 4 м., организма е малко по-позаякнал, от този на дете на година и половина (на колкото дадох моето). Знам ли... причина сигурно има. По съм склонна да вярвам, че децата във вашата група са ги гледали по-добре (и лелки и родители), а в нашата е било оле мале...
Аз говоря от моя си опит. Откакто съм я спряла от ясла и стои в къщи, пак играе с други деца по детските площадки, но не боледува. Случва се 1-2 пъти в годината, но в това няма вече нищо страшно.

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...Противоположното също се среща-дете,което не ходи на ясла/градина,а редовно си лепва по някоя болест.

Моята щерка беше в тази графа. Вечно болна и все в нас си я гледах. Но като й махнах сливиците се оправи детето.


И аз не знам, как мога да гласувам, при положение, че имам 2 деца и те са много различни, в здравословно отношение... или по-скоро - до скоро бяха.
В рамките на допостимото и нормалното боледуват. Даже и по-рядко Wink

# 19
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
И моите деца са две. голямата от две години насам не е кихнала, камо ли нещо по-сериозно. Малката се сополиви все по-рядко - май и тя минава в графата "неболедуващи". Смятам ги за закалени, ходят леко облечени, ядат много плодове и зеленчуци.

# 20
  • Мнения: 2 700
Няма да гласувам, защото анкетата сякаш е насочена по-скоро към по-малките деца.
Иначе твърдя, че дъщеря ми е от здравите деца. В яслата се е разболяла 2 пъти, в градината 1-2 пъти годишно. За 2 години в училище - един път.
Умерено калена е. Яде относително здравословна храна. Спортува.

# 21
  • Мнения: 7 821
И моите вече боледуват много рядко. Тази зима като изключим Варицелата, която и двамата изкараха не са боледували. Не караха и грипа, въпреки че не ги спрях от градина и по време на грипната ваканция. Даже хрема са имали веднъж или 2 пъти за цялата зима.
Преди 2 години като тръгнаха на ясла и градина боледуваха доста често по 1 месечно, но за щастие с времето това се случва все по-рядко  и по-рядко. Лекарката ни не е любител на антибиотиците, но са пили няколко пъти.
Опитам се да ги калявам, не ги навличам-винаги са облечени с по-леки дрехи от мен, къпя ги с по-студена вода, ядат/пият всичко от хладилника от бебета, сладолед целогодишно. Иначе храната им е разнообразна, хапват доста плодове, но големия не яде зеленчуци в суров вид. Ядат месо, яйца, мед, но и колбаси, шоколад и бонбони също.

# 22
  • Мнения: 7 106
Тукашна лекарка ми каза, че не е хубаво, че не боледува Rolling EyesВсе пак няма да го изкарам гол на студеното!

Много странно, че лекар го е казал това  Rolling Eyes! Значи на практика излиза, че е по-хубаво да боледува, според логиката на тази лекарка ?!
Учудвам се на твърдението, защото и дъщеря ми никога не е боледувала до сега, даже и хрема не е имала - лека, тежка, средна - никаква! И аз съм прещастлива от този факт. Нашият пък педиатър се радва, че ни вижда само на консултации  Laughing.
Моят мъж има приятел, който остави че никога през живота си не е боледувал, но не знае и какво е главобол даже. Съществуват и такива хора, със здрава имунна система, която трудно я атакуват вирусчета и бактерийки.
Дъщеря ми всекидневно е в контакт с деца - болни, здрави-всякакви. Не мога, пък и не се старая много да я ограничавам в контактите и. В някои случаи даже е неизбежно, защото например племенницата ми в момента е болна, но те пак се прегръщат, целуват и т.н. Как да ги спреш?
Единственото за което се моля е да си остане все така здрава  Praynig, както пожелавам здраве и на всички дечица!

 Във връзка с втората част на въпроса ще споделя, че съм почти маниак по отношение на здравословното хранене на дъщеря ми   Laughing. Избягвам всичко вредно, а наблягам на всичко полезно  Wink и за сега претенции в храненето няма.

п.п. изкарала е една шарка - Рубеола.

Последна редакция: вт, 20 мар 2007, 16:24 от 3ори

# 23
  • Мнения: 54
и моите са две  Grinningголямата я пуснах на година и половина на ясла и неми е боледувала сериозно(хрема , суполи и това е), но когото тръгна на градина ...........първо шарка , после алергия направи и въшки си завъди #Crazy аз чистя по цели нощи (то една коса дал господ  Laughingхем къдрева , хем гъста)акъла ми се беше взел и така 3 седмици издържах накрая направих един скандал и се намери детето с въшките и аз престанах да пощя по цели нощи!Сега не се е разболявала може би от 3-4 години (да чукна на дърво )!Малката тази година я заведохме на море през септември(отпуските тогава се съчетаха)не беше много топло и аз бях много притеснена за малката да не се разболеее , но я лепна една хрема(такива суполи небях виждала #Crazy),лекувах я само с витамин С и есберитокс на капки ! Това и е боледуването за 1 год и 7 месеца ! В четвъртък тръгва на ясла и се моля да бъде здравичка като кака си и да не се разболява Praynigдай боже всекиму здрави дечица за радост на всички  Praynig Peace

# 24
  • Мнения: 5 877
Около веднъж на шест месеца. Случвало се е и веднъж на година, ама айде да не викам дявола.
Ходи на ДГ. Вкъщи ходи боса и гола според критериите на баби и дядовци. Баща ми редовно ми се кара, че не ставам нощем да я завивам. Ядем сладолед през зимата и пием студена вода.
Пусках я на градина, като имаха варицела в групата - дано се зарази и да я изкара. Тцъ.
За да не помислите, че зорлем искам да си разболея детето - плюскаме много плодове, зарзавати, шунки-мунки и кисело мляко. Със сок от моркови се наливаме винаги, когато се сетим и ми се мие изстисквачката.

# 25
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Филип е карал варицела и една вирусна ангина, но това около годинката. От септември насам, кара шести отит, просто съм болна с тия отити.  Confused Когато преборя хремата, не хваща нищо около два месеца. Охреми ли се и не успея ли да разкарам пустия сопол, до 10 дена отит. Аз го водя здрав, пусто ушите му са слабо място.

# 26
  • Мнения: 5 468
Тукашна лекарка ми каза, че не е хубаво, че не боледува Rolling EyesВсе пак няма да го изкарам гол на студеното!

Много странно, че лекар го е казал това  Rolling Eyes! Значи на практика излиза, че е по-хубаво да боледува, според логиката на тази лекарка ?!
И нашата педиатърка веднъж беше казала така. Но може би го е казала, за да ме успокои, след поредното разболяване на моето рохко яйце newsm78. Че какво  по-хубаво от това да имаш здраво дете..., че не се сещам?

# 27
  • Мнения: 6 206
Ядем сладолед през зимата и пием студена вода.

Моят син ходи бос, абсолютно бос вкъщи, колко съм му се притеснявала, сега го оставям...
Посред зима, студени плочки, той ходи чисто бос
Топъл сок връща, не пие, всичко трябва да е от хладилника

Иначе ми е здраво момчето, аз покрай децата се разболявам често и от мен ако прихване, иначе от яслата - не, не се сещам да се е разболял. Тази зима от три мои боледувания, го заразих веднъж. Иначе го броя веднъж годишно, но да не си отварям устата, да не си я хапя после.

# 28
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ОФФ  Blush
Каспърче и ти ще си изградиш имунитет... до 1г. и половина - 2 ще си ОК!  Hug

# 29
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не отговорих в анкетата.
Имам две деца - голямото боледува само около грипните епидемии - леко ги кара, само със сиропи; малката е на 1г. и 8м. - боледувала е само веднъж.
За протокола - не им давам никакви стимуланти, витамини, не ги пазя от изпотяване, течение, не ги навличам за да не изтинат. Ако тръгнат да се разболяват ползвам услугите първо на личния лекар и каквото той каже.

Общи условия

Активация на акаунт