София - кв. Гео Милев, Изток, Слатина

  • 47 909
  • 283
  •   1
Отговори
# 240
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Здравейте,

Ели ходеше в 168 ЦДГ Слънчогледи, преди да я запиша в частната градина.

Мога да кажа само хубави неща за персонала там.
Слънчеви, любезни, добри и търпеливи жени, които се грижат за децата с желание, а не просто да отбият номера.
Материалната база е прилична, а дворът е голям и слънчев, с достатъчно място за всички.
Нещо, което ме впечатли е, че имаше апарат за минерална вода и всяко дете можеше свободно да пие колкото си иска.
Вярно е, че ние носехме чашки и други консумативи, но по-добре така, отколкото да разчитаме на държавните помощи.
Няма да съжалявате, ако запишете детето си там.

Преместих Ели оттам, само за да ходи заедно със сестра си в една градина, защото прибирането е по-лесно.
Но я пускам на детските лагери заедно с бившите й учителки.

За "Мечо пух" съм чувала, че "е много добра", но нямам личен опит, а на такива приказки не вярвам. Понеже ходих да я поогледам навремето, нещо не ме впечатли, освен със по-скъпите съоръжения за игра на двора.

Единствено завиждам на тези, които са записали децата си в 55 ЦДГ  "Веселина", в централната сграда.
Това е градина-мечта за всяко дете.


Що се отнася до яслите, мога да кажа, че това което видях в яслата на ул."Плачковски манастир" /мисля че беше 12 ясла/, направо ме ужаси. Там има само две положителни неща - вкусна храна и мила директорка. Но горките дечица са подложени на такива некомпетентни грижи, добре че не могата да говорят за да споделят, защото майките им не биха ги завели повторно там.

# 241
  • София
  • Мнения: 3 524
ха радвижихме се малко  Laughing
и аз съм "за" среща но този уикенд не мога. ако има желаещи за през седмицата, съм там Peace
може да е някъде по средата, че неи сме в  слатина, близо до 65то ОДЗ Rolling Eyes

# 242
  • Мнения: 1 110
Здравейте моми4ета. Аз много отдавна не съм се включвала в темата, но някой беше питал за ДГ Джани Родари. Не съм водила малкия там но живеем то4но до нея. Това което не ми хареса (като страни4ен наблюдател) е 4е нямат собствен двор за децата. Извеждат ги в междублоковата градинка пред нашия - мръсно, ве4но има с4упени стъкла/бутилки от сбирки на тинейджъри ве4ерта, а и няма ограда. Верно 4е ули4ката е малка , но все минават и коли оттам, а и катерушките и пързалката не се особено 4итави. Ина4е жените които гледаха децата бяха любезни. Не е много от помпщ ама да си кажа Simple Smile

# 243
  • Мнения: 268
 Здравейте, ние сме в 65 ОДЗ. Аз съм доволна от госпожите на малкия - любезни са и понеже той е много силно алергичен, не му дават да яде нещата към които прави реакции, стараят се да го следят да не се чеше, ако реагира на нещо. Лошото е, че на нас тази градина ни е много далече...С малкия ми трябва час да стигна до там пеша,а и както е на баир съвсем. Когато времето е лошо е истински кошмар. За такси е прекалено близо, а директен превоз не минава оттам.

# 244
  • Мнения: 789
Привет!
Eli-G, 65-то и 61-во ОДЗ са ни сред първите желания. На нас също са ни далече, като гледам с колата ще я возим. Но някак си повече ми допадат от това до нас (до 67-мо сме). Четох, че има допълнителни дейности, като английски, танци, плуване и т.н. Въпросът ми е, те започват от детската градина или може и от яслената група? Предполагам някаква допълнителна такса се заплаща...
А базата им дали е добра? Аз нямам никакви лични наблюдения, та ако някой сподели, ще се радвам.
Слънчево настроение на всички пожелавам  Hug

# 245
  • София
  • Мнения: 1 156
Що се отнася до яслите, мога да кажа, че това което видях в яслата на ул."Плачковски манастир" /мисля че беше 12 ясла/, направо ме ужаси. Там има само две положителни неща - вкусна храна и мила директорка. Но горките дечица са подложени на такива некомпетентни грижи, добре че не могата да говорят за да споделят, защото майките им не биха ги завели повторно там.
това е единственото такова мнение, което чувам за тази ясла. Твоето ли детенце е било там?
Една приятелка си пусна есента момиченцето там.  Като ми разправя как индивидуално се грижат и като сравнявам с нашата (57-Приказка)често й завиждам  Wink И не само от нея - и други мами има в парка, които са доволни от тази ясла. Явно си е до група, защото майката никой не познава там, не е и давала подкупи за специално внимание и т.н. Примери - всеки път на изпращане на детето й обяснават какво са правили днес, дали е яла, спала и т.н. (БЕЗ майката да ги разпитва), детето (по принцип доста проблемен характер) още от втората седмица си заобича яслата и лелите и ходи с удоволствие, някои дреболийки - примерно правят й 'прически'; като се наака и намаже потника (примерно) вечерта не ти го дават така омазан и с целите аки (като при нас-дори не го изплакват), ами дори са го изпрали (!). Мнението на майката е, че лилките са 'добрички' и много 'любезни'. Вярно, не може на всички да се угоди,пък и пълно щастие няма  Grinning

# 246
  • София
  • Мнения: 2 437
galita живея близо до яслата и познавам много майки, които си водят децата там. Да ти кажа, до сега не съм чула някоя доволна...даже три наборчета на сина ми ги бяха спряли изобщо от там. Все мокри, надрани и болни (това последното си е индивидуално, но все пак са няколко деца). Отделно, че ходим в градинката до яслата и майките след, като си вземат децата ги водят там, сядат и коментират, та съм ги чувала какво си говорят. Имаше вариант да пусна сина ми там, но след техният опит се отказах.
Така, че и аз имам доста негативно мнение за там.

# 247
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
И двете ми деца ходеха в яслата на Плачковски манастир.
Там освен директорката и другарката Тачева или Дачева, не помня точно, няма други жени, които да нарека хора. Само да допълня става въпрос за 1а група.

Ели съм я мъчила от 1.5 до 3 години да ходи.
Всеки един божи ден с огромни ревове и сълзи. Мислех, че е от глезотии, но и до днес щом минем през яслата, тя се умълчава и свива от страх, че може отново да я оставя вътре.
Мога да направя разлика, защото само месец след като излезе от яслата влезе в детската градина и там се чувстваше чудесно. Спря с рева и номерата и си ходеше без никакви проблеми. Едва ли е било до възраст и порастване.

А след това заведох Андрея, като си бях взела отпуска лично да я водя и вземам.
Е, това дето го видях за единия месец, през който я водих, просто надвишава силно представата ми за човешко отношение към деца.
Ще кажа само две неща: Държаха я гладна от сутринта до следобяда, когато я вземах. Обяснението беше, че спяла на обед и не искали да я будят, пък след това нямали храна, защото не бивало да я съхранява до по-късно.
И другото - беше мъничка, но си ходеше стабилно, обаче я държаха цял ден затворена в кошарката, без да излиза оттам. Обяснението - можело да падне и да се удари.
И последно - оставяха я да спи незавита срещу широко отворения прозарец. Обяснение за това не можаха да ми дадат, само свиваха рамене. Тогава се разболя тежко и до днес има някаква хронична хрема.
Това, че вечерта я намирах с памперса който съм й сложила сутринта вече ми се струва най-малкия проблем.
Изключение беше тази другарка Дачева, защото тя се грижеше чудесно за Андрея, но както е известно една птичка пролет не прави.

Стана дълго, но още ме боли от това на какво съм била подложила децата си, затова съвета ми към другите майки е да внимават къде дават децата си и да имат високи изисквания към хората които се грижат за тях.

# 248
  • София
  • Мнения: 1 603
luda, това е най-близката до нас ясла.. тъкмо мислех да се разходя до там и да поразпитам, че положението налага да се връщам на работа наесен.
Благодаря, че сподели.
Че няма да оставя Зузи там, май вече е ясно - само дето не е ясно къде?

# 249
  • Мнения: 268
Здравейте:)
Кико има рожден ден след месец. Става на 3 години. Искам да му организирам хубав рожден ден.Досега винаги сме празнували в домашна обстановка и тази година съм решила да сме някъде навън:)
 Ако имате идеи за хубаво място, където може да се съберем,ще се радвам да ги споделите.  Бих искала да има място за игра на децата и масички за родителите
Предварително благодаря   bouquet

# 250
  • София
  • Мнения: 2 437
Аз съм фенка на Пинокио, долу при пазара Ситняково. Двора им е фантастичен, а ако е студено и вътре може.
Другото място е така известното Тинки-Уинки, което НЕ харесвам, Приказка без край на ул.Голаш, има и едно клубче в една уличка до Фестивална, но  му забравих името, него много ми го хвалят.
Но аз съм за Пинокио  Wink

# 251
  • Мнения: 268
Аз съм фенка на Пинокио, долу при пазара Ситняково. Двора им е фантастичен, а ако е студено и вътре може.
Другото място е така известното Тинки-Уинки, което НЕ харесвам, Приказка без край на ул.Голаш, има и едно клубче в една уличка до Фестивална, но  му забравих името, него много ми го хвалят.
Но аз съм за Пинокио  Wink

Благодаря ти много за информацията. Можеш ли да ми дадеш техен сайт или да ми обясниш къде точно се намират, да проверя къде как е, колко парички е, може ли да си внеса торта от неделята да кажем и тнт...
Пак ти благодаря

# 252
  • София
  • Мнения: 2 437
Да, имат сайт. Ето го http://www.pinokiocenter.com/
Там има и адреса

# 253
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Е, Диана,
дори едни и същи клубчета харесваме и не харесваме.
Водя в "Пинокио" Ели още откакто беше безплатно. После за известно време престанах, защото се случи няколко пъти да е затворено за деня.

Между другото там отпразнувахме и първият, и вторият рожден ден на Ели.
Той е през септемри и времето беше приятно за навън. Мястото е добро, ако искате да сте до децата си когато празнуват.
Много добре си изкарахме. Предлагаат кетъринг и торти, които са доста хубави и атрактивни.
Но ако разчитате на това да стоите вътре, не мисля че е удачно, защото не е много широко.

Ще ти трябва карта обаче, защото без нея трудно ще го намериш, въпреки че е на крачка от пазара Ситняково.

ПП: Изпревари ме, значи.

# 254
  • София
  • Мнения: 2 437
 Laughing
Луда, направо се чудя как не се познаваме от преди! Ходили сме на едни и същи места  Simple Smile

А и аз с баткото, откакто беше бебенце на 2 месеца...моята приятелка си водеше там момченцето да си играе. После стана платено, но и по-добре, защото беше започнало да става навалица от бабички, които нищо не консумираха, не си гледаха децата и откарваха по цял ден.  Close  Сега е още по-готино и спокойно  Simple Smile

Наистина е сложно за обяснение. Иначе е на лесно място.

Общи условия

Активация на акаунт