Отговори
# 15
  • Мнения: 2 677
Не съм раждала секцио.
Родих нормално, без упойки. С огромно удоволствие, живот и здраве, пак така бих родила.

# 16
  • Мнения: 72
Аз съм за свободния избор и стига вече с тази война нормално срещу секцио, най-добре е бъдещите родилки ( като мен ) да се запознаят добре и с двете раждания и като вземат своето решение никой да не ги укорява! Засега лекарят ми предвижда секцио поради ниска плацента, но и без тази диагноза аз пак клонях към секцио. Просто така съм решила, че ще съм по-спокойна. Нямам нищо против нормалното раждане. Лека бременност и здрави бебета на всички !   newsm30

# 17
  • София
  • Мнения: 2 162
Янче, споко бе, тя войната в тая тема още не е почнала, а може и изобщо да не почне. То момичето- бъдеща родилка точно това и прави- запознава се с възможностите на двете раждания, затова и пита предимно майки, които са ги изживели и двете.

# 18
  • Мнения: 2 677
Yanchetoo, каква война бе, мила?  newsm78 Жената иска просто съвет и мнение. Никой никого не агитира или укорява.
Успех и леко раждане и на теб!   bouquet

# 19
  • Мнения: 1 290

Не отговарям на условието на темата, но имам мнение все пак Wink

Синчето си родих нормално без упойки.
Нямаше усложнения.
Ако Господ е рекъл да имам още деца пак ще раждам нормално
Секциото си е операция все пак и мое лично мнение е, че следва тялото да се реже само в краен случай по медицински причини  Peace

# 20
  • Мнения: 560
Аз родих и двата пъти нормално и без упойка. Първия път не беше тежко, но все пак имах шевове.  Ако някой ми беше казал, че втория ще стане толкова бързо, нямаше да му повярвам. Ама точно така стана. Изтърсих го като циганките. Според мен естественото си е естествено, а секциото си е операция.

# 21
  • Мнения: 125
Преди шест години родих първото си дете нормално без упойка,но с много усложнения и три дни лежах под наблюдение без да мога да се грижа за бебка,а вторият път родих преди 30 дни секцио от страх пак да не се повтори първият път,но сгреших ужасно ,по силни болки след операцията не съм си и представяла.Ако знаех,че така боли дни наред след секциото -никога нямаше да го поискам.Дори все още не се чувствам добре .Моят съвет е раждай нормално,освен ако няма някакви показатели за секцио.Успех.

# 22
  • Мнения: 397
Първото си дете го родих нормално, без упойка. Второто го родих секцио. Аз лично се възстанових по-бързо (и физически и психически) след секциото и затова го препоръчвам, но все пак всеки сам си избира!

# 23
  • Мнения: 72
lilfi , Пуполино ,  малко се повлиях от други теми, които съм чела.

# 24
  • Мнения: 46 518
Нормалното не го изживях до края, наложи се секцио в процеса на раждането.

За мен секциото беше най-хубавото нещо, което ми се случи, след болките преди това  Stop
Ако имам второ дете, въобще няма да се замисля за друго, освен секцио.



Единствено в БГ има секцио по желание.Във всички останали страни, ако някоя жена каже, че иска секцио по желание ще и се изсмеят.

Ами в Бразилия (примерно)?

# 25
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Първото си дете го родих нормално, без упойка. Второто го родих секцио. Аз лично се възстанових по-бързо (и физически и психически) след секциото и затова го препоръчвам, но все пак всеки сам си избира!
И аз точно така  (с разликата, че не го препоръчвам ако няма медицински показания като при мен)  Peace

# 26
  • Мнения: 3 500
Първият път родих нормално, с епидурална.
Сега пак така ми се иска да родя.
Ами тогава роди така. Аз родих нормално, но накрая ми сложиха спинална упойка. Нямам нито един шев.

# 27
  • Мнения: 585
Ако първото ти раждане е минало без усложнения за теб и бебчо и сега пак нямаш  мед показания за секцио като седалищно предлежания , усукана пъпна връв  или други някакви роди си пак нормално , аз раждах нормално но в хода на раждането се оказа че не са ми преценили таза , оказа се прекалено тесен , бебето се оказа с усукана пъпна връв  от което се получиха ред усложнения за бебето , но слава богу сега сме добре , така че аз определено че раждам вече само секцио , екипа който ме изражда също ми каза задължително следващоте ти раждания със секцио , на ако всичко е наред при теб защо да се прави операция , но ако пък имаш каквито и да е съмнения или опасения да за бебето секциото е по - безопасния начин на раждане , послушай лекаря си  и вътрешната си интуиция също

# 28
  • София
  • Мнения: 3 679
Единствено в БГ има секцио по желание.Във всички останали страни, ако някоя жена каже, че иска секцио по желание ще и се изсмеят.Щом природата е създала жената да ражда нормално, значи има защо.Иначе щеше всички бебета да се раждат със секцио.
 Щом първия път си родила нормално и сега пак искаш така, само мога да те поздравя  bouquet
Аз също родих нормално,но относно секциото не съм съгласна Naughty
Имам приятелка,женена в Тунис- там всички жени раждат секцио...

# 29
  • Мнения: 651
Аз родих и двата пъти нормално и без упойка. Първия път не беше тежко, но все пак имах шевове.  Ако някой ми беше казал, че втория ще стане толкова бързо, нямаше да му повярвам. Ама точно така стана. Изтърсих го като циганките. Според мен естественото си е естествено, а секциото си е операция.
и аз така smile3521

Общи условия

Активация на акаунт