Многодетни семейства

  • 9 022
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 316
]Кате , да не сте се замислили за трето природно бедствие  Mr. Green
Замислили сме ние отдавна....
Стана ми интересно по принцип какво се мисли в обществата на тази тема.
В класа на щерката имаме 2 семейства с по 4 деца, 3 с по 3, едно с 5.
Те ни гледат сякаш сме бедни и не можем да си позволим трето.

 Shocked Shocked
нали не сте се замислили по тази при4ина?  Laughing
Неееееееееееееееееееее! Naughty
Просто си имаме мерак. Whistling

# 16
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
колкото хора-толкоз мнения..

аз работя от 6седмица и на 2те ни деца,не намирам че са на "отглеждане" при други хора..прекарват част от деня си не с нас,но не виждам нищо пагубно в това,даже напротив;за момента намирам децата ни за доста добре възпитани ,адаптирани и адекватни на средата си,куче искам също но ме е страх за душевното му здраве..
*
преди време имаще тема за стимулиране на майчинството и някой каза много правилно че които иска 2 и + деца ги има,независимо от средата,както и обратно..



о да, това е сигурно.
Каква имаШ предвид по "4аст от деня"? половин ден, 6 4аса, колко? заЩото аз говорех за хора на 8_4асов работен ден, с евентуално 4ас, 4ас и половина придвижване. груба сметка : прибираШ се в къЩи в 19.00/19.30, детето си ляга, да ре4ем, в 21.30, демек, имаШ 2/2 и половина 4аса да му обърнеШ внимание  Rolling Eyes
не знам... на мен ми зву4и неубедително да се каже, 4е ти го възпитаваШ в този слу4ай, възпитават го други хора, което дале4 не води до невъзпитано дете, даже може и обратното да е.

Що се отнася до стимулирането, съгласна съм, 4е реШението е ли4но и не е ръководено от някакво стимулиране, но е и истина (за мен ли4но), 4е за трето бих си помислила, ако можех да си позволя АЗ да си ги гледам поне 4етири 4аса в пове4е от горепосо4ените два.

# 17
колкото хора-толкоз мнения..

аз работя от 6седмица и на 2те ни деца,не намирам че са на "отглеждане" при други хора..прекарват част от деня си не с нас,но не виждам нищо пагубно в това,даже напротив;за момента намирам децата ни за доста добре възпитани ,адаптирани и адекватни на средата си,куче искам също но ме е страх за душевното му здраве..
*
преди време имаще тема за стимулиране на майчинството и някой каза много правилно че които иска 2 и + деца ги има,независимо от средата,както и обратно..

само 4е в някои среди трибва да си леко изперкал за да правиШ 4 деца, докато в други среди си е нормално.

и за да не звучи много грубо пояснявам: в някои среди за да имаш повече деца трябва да се лишиш от елементарни удоволствия като ходене на кино, пътувания, вечеря в ресторант - демек става ти мисия в живота гледане на деца и толкова. В Италия това нещо го е имало навремето, когато са ползвали децата за работна ръка на полето. Може все още да го има на юг, не знам, там традиционно са по-многобройни (не защото са по-богати).

Последна редакция: ср, 21 мар 2007, 17:24 от gioia

# 18
  • Мнения: 3 367









само 4е в някои среди трибва да си леко изперкал за да правиШ 4 деца, докато в други среди си е нормално.
навярно,макар човек да избира средата си по редица параграфи,може и този да е сред тях
*
не искам да обръщам темата в "За" и "против" градините и ясли,само казах че гледни точки много, определения за "обръщам внимание" и пр също толкоз..

 за протокола-работя 8 часа,пътъвам по работа, уча на пълна заетост, време и за спорт,и за доброволстване и за какво ли не има ако се тури мисъл..

# 19









само 4е в някои среди трибва да си леко изперкал за да правиШ 4 деца, докато в други среди си е нормално.
навярно,макар човек да избира средата си по редица параграфи,може и този да е сред тях
*
не искам да обръщам темата в "За" и "против" градините и ясли,само казах че гледни точки много, определения за "обръщам внимание" и пр също толкоз..

 за протокола-работя 8 часа,пътъвам по работа, уча на пълна заетост, време и за спорт,и за доброволстване и за какво ли не има ако се тури мисъл..[/b]


 ooooh! hahaha
и време за форум имаш, браво, супер майка!
само дето "нормалните" майки явно не турват мисъл, защото подобни постижения са им в сферата на фантазиите 

Последна редакция: ср, 21 мар 2007, 17:44 от gioia

# 20
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124



само 4е в някои среди трибва да си леко изперкал за да правиШ 4 деца, докато в други среди си е нормално.
навярно,макар човек да избира средата си по редица параграфи,може и този да е сред тях
*
не искам да обръщам темата в "За" и "против" градините и ясли,само казах че гледни точки много, определения за "обръщам внимание" и пр също толкоз..

 за протокола-работя 8 часа,пътъвам по работа, уча на пълна заетост, време и за спорт,и за доброволстване и за какво ли не има ако се тури мисъл..

какво обЩо имат детските градини и ясли  Shocked? аз съм абсолЮтно положително настроена и към двете, но с това потвърждаваме, 4е детето изкарва пове4е време с 4ужди хора, не със семейството си.
за "обръЩане на внимание" имам предвид неЩо пове4е от "дадох му да яде", "изкъпах го", "разходих го с мен до супера".

един въпрос имам : по колко 4аса спиШ? не, заЩото аз се смятам за Що годе организиран 4овек, но това, което описваШ, не мога да си го представя... освен ако не използвам вси4ки 24 4аса на деноноЩието  #Crazy

а, и какво озна4ава "работя 8 4аса и у4а на пълна заетост"?

# 21
  • Мнения: 3 367
feiam  и gioia,
темата беше друга,съжалявам ако нещо в думите ми ви е подразнило или предизвикало;
всеки има своя си ред и истина,аз се опитах да кажа че не може да се мери всичко с един аршин и да се групира на общо основание

(уча 12 кредита на семестър,работя 40 часа на седмица, спортувам 3/седмица вечер у дома,спя от 10.30 до 7,имам много помощ от съпруг,децата ми са с други хора до 4.30,после до 8.30 прекарваме заедно..каква е личната моя си цена е друга тема..)

бъдете здрави!
Анна

Последна редакция: ср, 21 мар 2007, 18:24 от anette1104

# 22
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
feiam  и gioia,
темата беше друга,съжалявам ако нещо в думите ми ви е подразнило или предизвикало;
всеки има своя си ред и истина,аз се опитах да кажа че не може да се мери всичко с един аршин и да се групира на общо основание

(уча 12 кредита на семестър,работя 40 часа на седмица, спортувам 3/седмица вечер у дома,спя от 10.30 до 7,имам много помощ от съпруг,децата ми са с друго ходя до 4.30,после до 8.30 прекарваме заедно)

бъдете здрави!
Анна

аз бях откровено лЮбопитна   Rolling Eyes, така 4е, извинявай ти, ако с неЩо съм те накарала да помислиШ, 4е се 4увствам предизвикана. като стане въпрос за организация, завиждам благородно на хора, които успяват да се справят с вси4ко.
съжалявам ,4е отклонихме темата, дали Ще бъде интересна една отделна, именно за организацията?  newsm78

# 23
  • Мнения: 2 032
Кате,
Отношението е според зависи. Ако генерализираме, ето моите наблюдения от мъгливия остров (и от мойта си камбанария):

-3 деца наистина се смята за нормата за някои средно-заможни семейства;
-3 и повече деца често е резултатът и при една бозава мътна прислойка на бедност, лишения, много/незнайни бащи или майки-тийнейджърки:
-който има 2 деца осъзнава, че и трето е добре дошло;
-който има 1, не мисли за трето;
-който каквито страхове има за бъдещето/живота, ги пречупва през идеята за следващо дете.

# 24
-който каквито страхове има за бъдещето/живота, ги пречупва през идеята за следващо дете.

много ми хареса това  Peace

# 25
  • Мнения: 636

заЩото аз говорех за хора на 8_4асов работен ден, с евентуално 4ас, 4ас и половина придвижване. груба сметка : прибираШ се в къЩи в 19.00/19.30, детето си ляга, да ре4ем, в 21.30, демек, имаШ 2/2 и половина 4аса да му обърнеШ внимание  Rolling Eyes
не знам... на мен ми зву4и неубедително да се каже, 4е ти го възпитаваШ в този слу4ай.

Колко от вас са отгледани от родител 24/7?
Защото по мое време всички ходехме на градина през седмицата, събота и неделя при бабите... знаете - мила, родна картинка.
И като че ли всички станахме хора  newsm78 Практиката показва, че работи.

Нужно ли е да отделяме на детето си цялото си време, за да го възпитаме най-най-най?

# 26
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124

заЩото аз говорех за хора на 8_4асов работен ден, с евентуално 4ас, 4ас и половина придвижване. груба сметка : прибираШ се в къЩи в 19.00/19.30, детето си ляга, да ре4ем, в 21.30, демек, имаШ 2/2 и половина 4аса да му обърнеШ внимание  Rolling Eyes
не знам... на мен ми зву4и неубедително да се каже, 4е ти го възпитаваШ в този слу4ай.

Колко от вас са отгледани от родител 24/7?
Защото по мое време всички ходехме на градина през седмицата, събота и неделя при бабите... знаете - мила, родна картинка.
И като че ли всички станахме хора  newsm78 Практиката показва, че работи.

Нужно ли е да отделяме на детето си цялото си време, за да го възпитаме най-най-най?

да, и по колко деца максимум бяхме в семейство? аз познати с 3 нямам, моето поколение бяха пове4ето по едно дете. заЩото темата затова беШЕ, за многодетните семейства.
освен това, ако трябва да съм 4естна, бих предпо4ела връзката ми с децата ми да няма ниЩо обЩо с моята с родителите ми.
искам неЩо по_добро и за тях, и за мен. като казвам "и за мен", имам предвид, 4е се 4увствам по_обогатена и удовлетворена от контактите с детето ми, отколкото от тази с някои колеги, или въобЩе възрастни хора.

на последния ти въпрос нямам отговор, де да го имах. и все пак не говоря никъде за "цялото" ми време, а за пове4е време.

# 27
feiam  и gioia,
темата беше друга,съжалявам ако нещо в думите ми ви е подразнило или предизвикало;
всеки има своя си ред и истина,аз се опитах да кажа че не може да се мери всичко с един аршин и да се групира на общо основание

(уча 12 кредита на семестър,работя 40 часа на седмица, спортувам 3/седмица вечер у дома,спя от 10.30 до 7,имам много помощ от съпруг,децата ми са с други хора до 4.30,после до 8.30 прекарваме заедно..каква е личната моя си цена е друга тема..)

бъдете здрави!
Анна

Анет и аз на тебе здраве ти желая  Grinning
Нещо нереална ми звучиш, а може и от културните разлики да е, тук гледаме и да живеем, междудругото. Няма да е лошо да споделиш тайни на организацията както казква, феиам. Може и в друга тема.

# 28
  • Мнения: 3 367
gioia,
не разбрах кое е "нереално",нейсе..
тамън "живеенето" визирах както казвах за цената която струва тази т.н. организация..определено на моменти идва множко,и да,има културни разлики (на кръчма и кафе се ходи 2/месец,няма баба на к да метна деца и всяка будна минута тяхна прекарваме заедно,ваканциите ни са 10 дни вместо месец и малко к има човек на моята позиция в Европа и ред други)
*
за организацията сме говорили и преди,има книги к на мен много ми помогнаха;мога да кажа какво не правя,к пести време-не гладя,не храня дете от мига в к започна да посяга сама,не приспивам никого никога,не се гримирам Laughing
*

# 29
  • Мнения: 11 316
Ама защо се чудите дали е възможно или не да работи Анет и да и остава време за децата.
Не можете да сравнявате европейския начин на живот с американския.
Имам си лични наблюдения, освен това и от споделеното тук си ги допълвам и разширявам.
Все пак темата не е за разликите в начина ни на живот, а за статута на многодетните семейства.
Всеки си има собствена нишка за правилна организация. Ако едно за вас е неуместно, за други е съвсем в реда на нещата.
А отричането на детските градини за мен е безсмислено, тъй като най-малкото обогатява децата с постоянни детски контакти и завързване на приятелства, което не е маловажно, имайки предвид структурата ни на "цивилизацията", където без добри "партньорски" качества отиваш в трета глуха.

Общи условия

Активация на акаунт