Отговори
# 15
  • Мнения: 121
Феъри, аз малко след дъжд качулка, но да потвърдя, че не е толкова ужасно придвижването. Аз есента имах интервю в Мтел на "Кукуш"1 и взех трамвай 11 от Овча купел, слязох на Централния затвор в Св.тройца( или Зах.фабрика, незнам точно) и после взех някакъв автобус за 2-3 спирки, но не му помня номера вече. Успех и от мен!

# 16
  • София
  • Мнения: 2 437
Катка, честито  Simple Smile Толкова хубава новина! Simple Smile

Феъри и какво стана? За каква работа кандидатстваш? Разкажи, деее Grinning

# 17
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Катка, супер новина!
Fairy, сега ти видях проблема. Кажи Кукуш де, аз колко години работих там, точно в Мобилтел  Crazy Бих ти препоръчала да си вземеш такси на отиване и като свърши интервюто, на спокойствие се прибери с градския транспорт  Peace От Овча купел взимах трамвай за на там, ама кой номер беше не си спомням  ooooh! От Красно село с рейсовете ставаше по-бързо  Thinking Има си и ходене, зависи в коя част на улицата отиваш.

# 18
  • Мнения: 3 818
Диана, разказвам сега за каква работа кандидатствам, а утре ще разказвам как е минало. В четвъртък сутринта е интервюто. После на обяд имам още едно, свят ще ми се завие да обяснявам какво и колко мога и не мога Laughing

Работата е в маркетингова компания. Съвсем по специалността ми, за забравилите съм завършила социология Simple Smile. Хубавото е, че в първата компания, свободната позиция е за изследовател- да се анализират изследвания, да се правят проекти за други, което е супер, аз обожавам изследванията.
Моя милост е малко увредена от образованието си в СУ, обичам качествените, а не количествените изследвания, и възможността да се занимавам с това много ме радва.
Ще видим разбира се, дали ще се харесаме.

Втората компания не знам още какви хора търсят, там благодарение на Гуш ще бъда на интервю Heart Eyes Но пак се занимават с маркетингови изследвания, което пак ме устройва идеално.
Проблемът е, че заради докторантурата, която карах преди да забременея, имам малък опит. Това ми е единственото притеснение за утрешните интервюта. Надявам се, че имат нужда от схватливи хора, които имат желание да се научат Laughing

Това е в общи линии, извинете ако досадих Simple Smile

Диана, а ти как си? Всичко добре ли е при теб вече?

Мери, може и това да стане с таксито- обмислях го и него, ще видя как ще пристигна, ако имам достатъчно време ще изтренирам, ако не, се мятам на едно такси и отивам направо там:)

# 19
  • Мнения: 480
Здравейте и от нас! Много хубава темичка  Peace както винаги!
Катка, честита синя вест!  smile3540 Ех, че хубаво! Новия вирус го караме - обилна, тлъста хрема, кашлица, висока Т 2-3 дни, разстройство  Sad
Камиж, честита нова придобивка! Дано Ники свикне бързо на яслата  Praynig
Красони, благодаря!   bouquet Сетих се къде е магазинчето. Ние живеем в Марково, иначе съм от Тракия.  Hug
Сиска, прехвърли ни в новата темичка, пък нищо не писа за Дени, как е той?
Наско от вчера следобяд е вдигал Т само веднъж-към 4 часа тази сутрин, като го вдигнах за АБ. После му спадна сама. Иначе има разстройство. А сутринта повърна в леглото от секретите, които не може да изхвърли. Много се стресна милото  Sad
Аниа, Наско пък не показва такива признаци на тъга, когато се разделяме. Почти всяка седмица го водим у майка на гости и преспива една вечер там. Когато си тръгваме понякога заплаква лекичко, но точно докато затворим вратата и вече се е успокоил. А понякога дори не плаче. Даже като тръгна на ясла, сутрин изобщо не плачеше, че си тръгваме, влиза вътре и се зхваща с играчките. Чак ми ставаше гадно, защото сякаш изобщо не му липсвам  Crazy
Но като цяло усещам привързаността му към мен, когато поиска да го гушна-сяда ми в скута, слага глава на гърдите ми и чака да го милвам по главичката - чувството е неописуемо, само вие, майките, знаете за какво става въпрос. А с никой друг не го прави това, само с мен.  Heart Eyes
Хайде, лак ден на всички, макар че времето е такова смусено  Hug

# 20
  • Мнения: 3 818
Ренка, разстройството е от аугментина, не му се притеснявай, дано бързо да оздравее малчото Hug

# 21
  • София
  • Мнения: 2 437
Ще стискам палци утре да кажеш, че имаш избор  Wink
Звучи много интересно, а ти си особено ентусиазирана Grinning Усеща се от писането  Grinning
Дано детето не изиграе определяща роля...при мен се усещат намеци, че една жена, като стане майка не може да се разчита на нея.

Аз съм никак, мерси  Simple Smile Никаква промяна. Чакам и тази седмица да мине, пък другата ще е екшъна.

# 22
  • Мнения: 480
Феъри, аз пък не предположих, че може да е от АБ, защото предишния път пак пихме него  newsm78 Хм, странна работа

# 23
  • София
  • Мнения: 2 437
Феъри, аз пък не предположих, че може да е от АБ, защото предишния път пак пихме него  newsm78 Хм, странна работа

То в повечето случаи, май от втория прием има странични ефекти. И при нас беше така- от втория път.

# 24
  • Мнения: 3 818
Аугментин, Зинат и прочее най-често изписвани антибиотици масово правят разстройство като странична реакция. Наблюдавай си дечко, ако искаш свирни на доктора, но това че предният път не е имало разстройство, не означава, че сега не може да няма:).

Диана, ентусиазирана съм, да Grinning Дори нищо да не стане и на двете места, някак си установих, че точно от това имам нужда. Учих си образованието с огромен кеф и удоволствие, до вчера си мислех, че хич и не ми е липсвала социологията, но вчера хванах един учебник по маркетингови изследвания, ей така да вляза в час малко. Усещането как ми нахлуват знанията на талази и всичко, което чета се сещам, че го знам, беше много опияняващо Grinning Дано и утре не се гипсирам.
За детето не знам, може и да изиграе, от друга страна те знаят, че имам дете, много ми се иска да не е решаващо това Confused


Надявам се нещата при теб да се развият по най-благоприятния начин Hug

# 25
  • Мнения: 480
Дианка, Феъри мерсаж!   bouquet То наш'то е по-скоро меко и безформено, отколкото рядко, та за това не му се притеснявам особено. Таман малко да му се пречисти организъмчето  Wink
Феъри, стискам много всички палци!  Hug

# 26
  • Мнения: 829
здравейте, майчета!

малко телеграфно, но няма как:
Катка, честито синьо щъркелче  Grinning да се роди жив и здрав юнакът и много щастие да ви донесе!
Дианка, надявам се нещата при теб да се развият възможно най-благоприятно, стискам палци!  Praynig а ти си толкова положителен човек - много ти се възхищавам!  Hug
КамиЖ, дано Ники свикне бързо!
Сиска, за обувките знам следното: трябва да са с подсилен форт - онова над петата, точно отзад накрачето; хубаво е подметката да не е нито много мека, нито много твърда, НО онова, че детето усещало всяко камъче и затова не ходело хубаво са пълни измишльотини според мен, защото най-полезно за стъпалото е детето да ходи босо. Освен това е важно да не стягат никъде обувките, най-добре да са около един номер по-големи, особено, ако ще се носят предстоящ сезон - например ако сега купуваш сандали за пролет/лято. Дано съм помогнала малко.
Феъри, успех утре! Гуш, и на теб успех, но съм убедена, че ще се справиш страхотно!
Аниа, не знам какво да те посъветвам - нали аз все още съм удома с дребен, рядко се разделяме, а когато това стане, той остава с баба/дядо, на които има доверие и не плаче, особено, като го уверим, че скоро ще се върнем. Че е привързан, така е, но не мисля, че е болезнено и напоследък имам усещането, че става все по-самоуверен и самостоятелен. Ние почти се отбихме - или поне сме навлязли яко в инволюцията. Не суче преди заспиване, защото разказваме приказки - умира си за това. Денем се сеща чат-пат, а също и на събуждане. Имам надежда, че скоро ще се отбие,но дори и да не го направи, сегашното положение ме устройва.
и накрая, но не по значение - всички болнички да оздравяват и да се радват на пролетта! И всички зъби да се появяват безболезнено!  Praynig

# 27
  • Мнения: 449
Здравейте на всички! Вчера добре си пописахме, днес нова серия Grinning
Първо на адашката: Дианче, пожелавам успешен ход на събитията от цялото си сърце! Ти го заслужаваш  bouquet
Аниа, при нас определено нещата си вървят съвсем нормално с отделянето от мама. В смисъл, че аз винаги съм се страхувала от прекалено привързаните деца и съм искала детето ми да бъде самостоятелно/самата аз съм приучена така от малка и мисля, че това ми е помагало много/. Вече съм казвала, че Ники не плаче когато го оставяме в яслата, дори напротив-с желание влиза вътре. Виж, ако трябва да го оставя на майка ми за цяла вечер-малко трудно, но веднъж го направихме успешно(обаче тогава много му се спеше, че не знам дали се брои). А и се отбиваме по малко-през нощта не суче, само след яслата/колкото пъти си искаме, ама то и млякото май не е толкова много вече/ и сутрин по малко.  Та в този смисъл мисля, че трябва да опитваш с повече обяснения, ние държим на този подход, Мартеа е права, мъниците ни изпробват в много от случаите.
Феъри, браво, кукло! Мисля, че след 2 години вкъщи разнообразието и емоциите, свързани с нова работа и проекти ще ти се отрази добре. Аз понеже въобще не спрях да работя не се изправих пред проблема с връщането на работа Wink
Катка, честито ви синьо щъркелче  bouquet Абе браво на тия вашите татковци-Малейна момиченце, Катка-момченце Grinning
За размерите- и ние сме като Теа 86-92, обувки 20-22. Ами, Гуш, така е, ти искаш по-дребно дете, ние по-едро-кой какво си няма това си иска Laughing Важното е да са здрави  bouquet
Ренката, Аугментин-а често прави разстройство, ще му мине на бебонко Heart Eyes

# 28
  • Мнения: 1 101
Благодаря ви за мненията за обувките   bouquet

Ренката, Дени си продължава - хрема, ужасна кашлица. Аз - също, таткото, а сега и баба и дядо се разболяха. Егати чудото! Държи ни вече 10 дни, а като споделих днес с една мед. сестра във фитнеса ме "успокои", че този вирус държал по 1 месец  ShockedА вчера педката изписа на Дени една камара неща, които не смятам да купувам, дано не сгреша. Антибиотик - Зинат за краен случай, ако не се оправя кашлицата, Вентолин, който също за сега няма да давам и противоалергични капки, които изобщо не разбирам за какво са. Така че на моя глава продължаваме само със сиропа и витамини. Дано наистина не сгреша  PraynigИначе гърдичките са чисти поне. Т не вдига, аз също вече. Кашлицата вече е къртеща, та като че ли има светлина в тунела.

Катка, чудесна новина! Да се грижиш за момъка  Simple Smile

Fairy, стискам палци! И аз днес подадох документи за една работа, но има толкова много кандидати....Все пак се надявам, защото е държавна и ще мога спокойно да ползвам болнични заради Дени, когато се налага!

Аниа, за сега не забелязвам някаква болезнена привързаност при Дени към мен. Въпреки че откакто се е родил не се е отделял от мен за повече от 3 часа. Но не знам как ще е като тръгне на ясла и не е при мен за по-дълго.

Момичета, направо ми се плаче вече  Cry Cry Cry Нашите стари познайници бълхите отново се завърнаха  Cry Само 3-4 месеца ни дадоха покой. Здраво хапят Дени, стават му ужасни големи, червени пъпки, които много го сърбят и минават бавно - за 2-3 седмици. Докато мине едната порция ухапвания, вече има нови, тази сутрин беше поредната ни "изненада". Пръскахме преди няколко дни, днес отново ще спим при свекърите и мъжа ми пак ще пръска. Честно ви казвам, плаче ми се, като знам че бум-а тепърва предстои през лятото, а ще изчезнат чак Октомври. До тогава детето ми ще е все нахапано... Cry Знам, че не можете да ми помогнете, но все пак ако разберете или знаете нещо ефикасно, кажете Praynig

Най-лошото е, че тази година не можем с нищо да мажем Дени против ухапвания. Миналата година поне 4-5 месеца всеки ден го мажех с разни лосиони и спрейове да не го ядат гадовете и мисля, че това му отключи атопичния дерматит. А сега вече е изключено да го мажа с каквито и да било подобни химии, та направо не виждам спасение - очертава се да бъде по-зле от миналата година  Cry Cry

Извинявайте за излиянията, но ми олекна като се оплаках. Сега отивам отново да се ровя да събирам инфо на тема "бълхи" Sad

Хайде и една усмивчица, стига с тия ревливи човечета  Grinning Grinning Grinning

# 29
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Сиска, защо не се обадиш в ХЕИ? Предполагам проблемът не е само във вашия апартамент. Трябва си основно напръскване в целия блок  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт