Помощ, кърмата не и стига!

  • 1 339
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
Леле хора и ние имаме същия проблем, суче по 10-15 минути и неиска повече. Не ми се вярва да се е наяла. Защото като й предложа шишето с адап. мляко си го изпива. Това е така от 2 седмици и скоро сигурно доста ще ми намалее кърмата. Дали ако я слагам както казвате Вие на всеки час ще се увеличи. Това кърмене на поискване това ли значи на 1-1 1/2 да суче ? Значи не може да се откъсна от нея, трябва да съм все на разположение, така ли. Тя засега си се буди през 3 часа да яде. Мисля си, че щом спи 3 часа значи трябва да й стига, но това въртене и дърпане докато яде, на какво се ядосва като зверче е. Джипито ни каза да започнем да се захранваме с плодови пюрета, ама май е малко раничко за нейните 2 месеца и половина. Този месец не сме били на консултация и незнам колко е наддала (заради грипната епидемия).

# 16
  • Мнения: 229
Извинете, госта съм аз, доста бързах да споделя проблема си.
 ooooh!

# 17
"на какво се ядосва като зверче е"

Тези думи ми напомнят нещо!
Ради правеше такива движения щом започнех да го кърмя. Бяха и съпроводени от странни звуци /с таткото се чудехме аз бебе ли храня или някакво животинче/.
Изглеждаше на ръба- дали му е приятно или нещо го измъчва!?
Споделихме с педиатъра ни и той ни обясни, че това е така наречения "сукателен рефлекс"
Препоръча ни капки Еспумизан L  и Babynos, които редувах /ако се наложи ще обясня кога и по колко/.
не твърдя, че и при вас проблема е този, но по думите така ми прилича. На Ради му помогнаха.
Спомням си, че при нас това се появи около 20 ден

# 18
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Моя бебо е на 26 дена и спи по 5-6 часа на денонощие, а казват, че трябва да спи поне по 20 часа. По цял ден реве или се кокори. Проблема при нас са коликите. Инъче в първата седмица, само спеше и ядеше, но след като ни хванаха колите няма сън нито за нас нито за него.

# 19
  • Мнения: 1 586
Цитат на: Anonymous
Леле хора и ние имаме същия проблем, суче по 10-15 минути и неиска повече. Не ми се вярва да се е наяла. Защото като й предложа шишето с адап. мляко си го изпива. Това е така от 2 седмици и скоро сигурно доста ще ми намалее кърмата. Дали ако я слагам както казвате Вие на всеки час ще се увеличи. Това кърмене на поискване това ли значи на 1-1 1/2 да суче ? Значи не може да се откъсна от нея, трябва да съм все на разположение, така ли. Тя засега си се буди през 3 часа да яде. Мисля си, че щом спи 3 часа значи трябва да й стига, но това въртене и дърпане докато яде, на какво се ядосва като зверче е. Джипито ни каза да започнем да се захранваме с плодови пюрета, ама май е малко раничко за нейните 2 месеца и половина. Този месец не сме били на консултация и незнам колко е наддала (заради грипната епидемия).


Кърменето на поискване значи кърмене при всеки плач или знак на глад (или търсене на гърда) от страна на бебето. Ако искаш да кърмиш по-дълго, не предлагай от сега адаптирано мляко, още повече че въобще не е ясно дали има нужда от него. Кърми толкова често, колкото иска детето и кърмата естествено ще се нагоди според нуждите му. Както вече е отбелязано в темата,  нормално е някои бебета да се насукват и по-бързо на тази възраст. А за захранване с плодови пюрета определено е рано - погледни статиите за захранването в закованата тема "Библиотека".

# 20
  • Мнения: 81
Ние имаме същия проблем суче 5мин. и почва да пищи, а като си стисна гърдата млякото хвърчи. Не знам мляко ли нямам друг ли е проблема, а като и предложа адаптирано не иска.И по акото не мога да се ориентирам защото не ако по 6-7дни. А с тези грипни епидемии не можем и на консултация да идем.

# 21
  • Мнения: 1 586
Цитат на: Нели Панова
Ние имаме същия проблем суче 5мин. и почва да пищи, а като си стисна гърдата млякото хвърчи. Не знам мляко ли нямам друг ли е проблема, а като и предложа адаптирано не иска.И по акото не мога да се ориентирам защото не ако по 6-7дни. А с тези грипни епидемии не можем и на консултация да идем.


Акането не е ориентир за достатъчност на кърмата, пишкането е правилният ориентир. Трябва да пишка поне 8 пъти на денонощие, за да е сигурно, че кърмата е достатъчна.
Ето една хубава статия по въпроса - Как да увеличим количеството кърма.
Успех!

# 22
  • Мнения: 2 051
Цитат на: Anonymous
Това кърмене на поискване това ли значи на 1-1 1/2 да суче ? Значи не може да се откъсна от нея, трябва да съм все на разположение, така ли.

Да, но само ако искаш кърмата ти да се увеличи Simple Smile
Не е задължително на един час или два часа, няма норма. Когато заплаче или прояви други признаци на неспокойствие - хоп, слагаш на гърдата, суче колкото суче, оригваш, пак предлагаш. Може да е през час в началото, но няма дълго да е така. Когато кърмата се регулира според нуждите на бебчето, то ще изсуква повече и ще поразреди храненията като остава сито и спокойно по-дълго време. Ако започне пак да не му достига - пак ще зачести със сукането. Просто трябва да го следиш и ...честичко да кърмиш. А режимът на хранене през три часа е довел не една мама до адаптираното мляко.
Опитай! За няколко дни ще увеличиш значително млеконадоя.

# 23
Цитат на: Jade
Моята бебка вече втори ден почти не спи през деня Sad
Кърмя я и от двете гърди, но цялата процедура продължава по-малко от 10-15 мин. Confused
Не мога да я накарам да яде повече, започва да върти главата и не ще!
Давам и през час и половина - два, но без голям резултат...
Какво да правя, помагайте!!!
Ако я слагам на гърдата по-често кога и дали наистина ще се увеличи млякото Confused:  Confused:  Confused:


Моето диване като беше на същата възраст "сучеше"по 50-60 мин,което в действителност беше,2мин сукане съответно 10 поспиване.После пак се събужда и пак търси и т.н.ПОсле всичко това започна да се протаква още по-дълго и минахме на шише за около две седмици.И млъкото ми намаля страшно много още в първите дни,даже си мислех че сте спре.И тогава здравната посетителка ми каза да не се тревога,да си похапвам,да си пийвам чиста водица от чешмата около 1 и половина на ден и да си почивам.Млякото се върна успешно ама през това време бебето взе да реве по цели нощи и аз вече бях сигурна че има колики от храненето с шише.Та започнахме пак да се кърмим и до ден днешен(вече 3 месеца точно) не хапваме нищо друго.

# 24
Цитат на: Tinka79
Моя бебо е на 26 дена и спи по 5-6 часа на денонощие, а казват, че трябва да спи поне по 20 часа. По цял ден реве или се кокори. Проблема при нас са коликите. Инъче в първата седмица, само спеше и ядеше, но след като ни хванаха колите няма сън нито за нас нито за него.


Auuu,ami po-dobre se vigte s lekar,be.To mnogo malko bebenceto.Az sam 4uvala 4e protiv koliki pomagalo 4aj4e ot lajka.Ama ne sam probvala dosega.

# 25
  • Мнения: 3 161
Цитат на: Нели Панова
Ние имаме същия проблем суче 5мин. и почва да пищи, а като си стисна гърдата млякото хвърчи. Не знам мляко ли нямам друг ли е проблема, а като и предложа адаптирано не иска.И по акото не мога да се ориентирам защото не ако по 6-7дни. А с тези грипни епидемии не можем и на консултация да идем.

Скоро писах по този въпрос: как ще нямаш мляко, като то хвърчи. Явно ти е повечко, струята е много силна и бебето се дави! Минали сме оттам, почти до кърмаческа стачка го докарахме по тая причина. Изцеждаш малко в чашка или с помпа, да се успокои струята, и предлагаш пак. Скъсяваш интервалите между кърменията, за да не се натрупва много наведнъж. Или намаляваш чая за усилване на кърмата.
Струва ми се, че поне няколко мами в тази тема имат подобен проблем и не им хрумва, че може да е това. Явно митът "ти нямаш мляко" работи успешно, дори и когато мамите преливат!

# 26
  • Мнения: 3 161
Цитат на: Nina Ryan
Млякото се върна успешно ама през това време бебето взе да реве по цели нощи и аз вече бях сигурна че има колики от храненето с шише.Та започнахме пак да се кърмим и до ден днешен(вече 3 месеца точно) не хапваме нищо друго.

Направили сте най-доброто. Нощното кърмене е необходимо за бебето, за да не прави големи интервали между храненията, и регулира най-добре кърмата на майката (свързано е с нивото на хормони в този час на деня, но виж в Библиотеката за точното обяснение). Малко е натоварващо, но се понася по-лесно, ако бебето спи при мама. А доколкото знам, много бебета и деца, които не са на кърма, също с будят нощем.

Общи условия

Активация на акаунт