МАРТ е тука, идва малкото човече няма скука вече!

  • 10 227
  • 286
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 510
Неродили бремелинки
1. Манго   2. Ала Бала 3. Пчеличка  4. Chillysun 5. Мишчицата   6. ДАН 7. mi  8. natalcheto_n 9. morgause   10. Indi 11. Джу  12. Viki1984 13. Eqisihora  14. Bambi mama  15. Zanda Ksurik

За 25-тисме 6. Хайде да видим кой ще е първи. newsm78
Ала-бала доста сме да Simple Smile Внимание, внимание! Очаква се силен бебевалеж в неделя  Joy

Последна редакция: ср, 21 мар 2007, 19:14 от chillysun

# 16
  • Мнения: 388
Честит рожден Манго!

Желая ти първо леко раждане и сладко Момиченце което да те радва цял живот!
Второ да си винаги обичана и желана!
и Трето да приливаш от здраве! Hug Hug Hug Hug Hug


Хайде мацки раждайте! Чакаме с нетърпение!

Ние сме със страхотни колики милата ми така се гърчи. Вече не знам какво да правя!
Забелязвам, че след хранене се свива, мърка. При Вас така ли е?

# 17
  • София
  • Мнения: 1 074
Здравейте, още съм 2 в 1.
Само да се отчета, хехе.
Поздрави на всички обебили се, само благородно им завиждам, защото паниката постепенно ме обхваща страшно много.

Манго, честит рожден ден! Да си все така отзивчива, добра и весела, както лъха от всяко нещо, което си направила! Леко раждане!

Последна редакция: ср, 21 мар 2007, 18:37 от Zanda Ksurik

# 18
  • Мнения: 1 420
Честит рожден ден на Манго!Пожелавам ти леко раждане, а след това да те чакат много незабравими и хубави моменти с малкото ти съкровище

Иначе моето раждане не беше от най-леките, въпреки че като отидохме в болницата имах 6см разкритие. Към 9ч т.е. след около 3 часа имах пълно разкритие и почнаха напъните, които продължиха цели 3 часа и то без да ползвам никакви упойки, системи и т.н. Нашия тати милия беше през цялото време до мен и ми даваше сили и кураж. Накрая бях страшно изтощена, но като видях Кари сякаш всичко ми мина! Това беше просто най-незабравимия и мил момент в живота ми до сега!

Лубрикант и тати Пневмоторекс, много ви е хубава малката принцеска!

# 19
  • Мнения: 267
Честит рожден ден Манго! Да си жива и здрава и да се радваш скоро на най-прекрасния подарък! Да си винаги така позитивна!  Hug  Hug  Hug

Днес бяхме на пъвата консултация. Малката мишка е качила 1.500 кг и е порастнала с 4 см. А се роди мъничка. Явно си наваксва детето Simple Smile

# 20
  • Мнения: 267
Ей, пневмоторекса на lubrikant, много ви е сладка Раличката Simple Smile

# 21
  • Мнения: 164
Привет и от нас!
Позагубих се за дълго време, но се сещате каква е била прчината Grinning
На 8 март в 12.40 ч се роди нашата дъщеричка Виктория - 2.800, 48 см.
Изписаха ни от болницата на 13 март, тъй като се наложи секцио по спешност.
От седмица сме си вкъщи и си имаме вече колики.
Първите дни имахме проблеми с храненето, тъй като мишокът се изморяваше и заспиваше по време на кърмене и така не си набавяхме необходимата доза храна. А и кърмата ми дойде по - късно. Та в началото се дохранвахме.
Честито на всички нови майки
Да са ни живи и здрави дечицата!!!
А на неродилите, пожелавам леко и бързо раждане.

# 22
  • Мнения: 492
4o4ka, честита ти осмомартенска принцеса с прекрасното име Виктория !!! Да е жива и здрава !!! Явно не ти е било лесно. Добре завърнала се сред нас. Надявам се, че трудностите са останали зад вас и сега ви чакат много прекрасни мигове заедно.

# 23
  • Мнения: 319
Честита бебка Виктория на 4o4ka  bouquet Да порасне умна и красива девойка Blush

Виждам, че тия, които са още в комплект, една по една се обаждат Peace Да видим от тия дето се губят днес, дали някоя ще се загуби за повечко време baby_neutral

# 24
Здравейте мамчета и бременлийки! Аз нямах интернет тези дни и сега се включвам. Честито на новите мамчета! да са живи и здрави бебчетата им и много да ги радват!
Манго Честити рожден ден! Желая ти здраве, леко раждане и едно здраво и спокойно бебче!

Ние незнам как сме. от два дни сме с нови капки против колики. Дете опаковки на Еспомизана не помогнаха. Сега сме на Кучоло. Педиатърката ни каза,че те за на различна основа - еспомизанът премахва газовете в стомаха,а Кучоло отпуска гладката мускулатура и успокоява спазмите. Днес спим повече и май действат.
Нашият режим е нощем спим,а денем будуваме и ни налягат колики. Вече прекарваме време в бодуване- разглеждане на апартамента и незнам рева от какво е: от това, че се чуди какво да прави като й омръзне бодърстването; от това, че й се спи а е любопитка и всичко я разсейва или от колики newsm78.После уморени заспиваме когато трябва да ядем /сега например - спим, а 3 часа от последното хранене минават/, но аз не я будя, а когато стане.
Аз вода до преди дни почти не й давах, за да не си пълни стомахчето с вода вместо с кърма след кърмене. Беше ми препоръчано да давам вода около 2 часа след хранене, но тогава не искаме. Само няколко капки вода/чай на Хип давах след кърмене. Но като ни налегнаха коликите - давах всичко - цица,вода,биба - само и само нещо да помогне. При консултация с докторката се оказа,че водата/ чая, която Ния изпива е малко и явно е жадна, а не замества кърмата с вода. Сега давам свободно. С бибата имаме проблем - не я щем и не можем да я захванем или свикнем с нея, а при силен рев иска да си пъхне въцете в устата и би било добре да приеме бибата.
Още не сме излизали на разходка, но вече спайме два часа в количката на балкона.
Аз не се цедя вече. Само когато много сме се забавили с храненето и гърдата ми е много напращяла, но й тогава само около 20 мл. Бях се притеснила дали ми стига кърмата и лекарката ни ни предложи да отидем да претеглим бебка, та вчера бяхме на теглене - успокоих се.Оказа се че за 22 дни сме наддали 500 гр.,което било направо супер. за първия месец било нормално да се качи от 600-1000 гр. Докторката каза - кърмата му стига. Аз и й помагам /на кърмата имам предвид/ пия чай на Хип редовно и вече съм на втора опаковка.
е,това е при нас. Хайде оставям ви, че Ния се събуди и нададе вой Simple Smile
Само да добавя, че вече пием и витамин Д.
Как сте мамчета?При вас как е положението?

# 25
  • Мнения: 299
Пу-пу какви убавици са тези мартенски девойки. Да й цункате дупето на Раличка Laughing
Добре дошла на Чочка! Hug
Мацки, утре ще дойде още една педиатърка да види мишока. Бимба, Мини, Гери благодаря за подкрепата Peace

# 26
  • Мнения: 250
Честита дъщеричка Виктория на мама 4о4ка.Да ви е жива и здрава и много да ви радва.

# 27
  • Мнения: 492
Ей, майчета колко често акат вашите съкровища. Аз съм се видяла в чудо - имам чувството, че акаме на всеки час вече. И се чудя нормално ли е  newsm78  Леле, все едно ми е за първи път, всичко съм забравила  Embarassed   

# 28
  • Мнения: 299
Ей, майчета колко често акат вашите съкровища.
И ние сме така. На всеки 2-3 часа преди хранене го сменям и няма пропуск hahaha

# 29
  • Мнения: 1 232
Ей, майчета колко често акат вашите съкровища. Аз съм се видяла в чудо - имам чувството, че акаме на всеки час вече. И се чудя нормално ли е  newsm78  Леле, все едно ми е за първи път, всичко съм забравила  Embarassed   
голям майтап с това акане,коронния номер на Стели е да се изака в чист памперс,току що сменен иначе ака поне 3 пъти дневно.
Абе момичета,кога ви нападнаха коликите,аз се замислям превантивно да си купя саб симплекс ,че знам ли кога ще ни връхлетат,Вики помня,че някъде около 2-та седмица накрая ама...

Общи условия

Активация на акаунт