кашкавал пане!!!

  • 2 483
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 294
А какъв кашквл ползвате? Аз имам два нещастни опита, при които го ядохме с лъжица. Embarassed
Вторият път даже бях купила някакъв кашкавал, на който специално пишеше, че е за паниране и пак нищо не излезе.
Кашкавал за скара, той е доста твър и не е нужно да го слагам в фризер. Но от него не става да ядеш само така, или да запичаш на филийки. Използвам го само за паниране или запичам в тефлоновия тиган Peace

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 580
За да не се "разтича" кашкавала трябва да се пържи в МНОГО и в СИЛНА  мазнина.И да е добре опакован отвсякъде с панировка.

# 17
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Мокря го, овалвам в брашно, яйце, галета, яйце /понякога повтарям галета и яйце/ и пържа в сгорещена мазнина. Много вкусен става ако се панира с картофено пюре /от тези полуфабрикатите, но не приготвено, а сухата смес/.

# 18
  • Мнения: 4 176
А какъв кашквл ползвате? Аз имам два нещастни опита, при които го ядохме с лъжица. Embarassed
Вторият път даже бях купила някакъв кашкавал, на който специално пишеше, че е за паниране и пак нищо не излезе.
Най-евтиния в супермаркета купувам. Blush Получава ми се.

# 19
  • Мнения: 398
Режа на филии, мокря, брашно, яйце, галета и горещ тиган Peace
Става муци  newsm10 мммм...

# 20
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Режа на филии, мокря, брашно, яйце, галета и горещ тиган Peace

Така само, че преди тигана го слагам в хладилника за известно време и чак след това на тигана.

# 21
  • Мнения: 67
az go pravq s pasta patafri

# 22
  • Мнения: 368
По същия начин - яйце и галета (само по веднъж)
Обаче в яйцето разбивам подправки - черен пипер, босилек или нещо друго ароматно по избор и пържа в силно сгорещена мазнина. Олиото почти трябва да покрива плочката кашкавал. Пържиш буквално за 30 секунди и обръщаш.

Общи условия

Активация на акаунт