Запушени канали, мастит или нещо друго...

  • 2 522
  • 16
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 294
Първо да кажа, че изцяло сме на кърма. Изчела съм де що намерих стари теми във форум и сега да се кажа и да поискам съвет.
Както писах, в неделя сутринта бях с висока температура, взех парацетамол и тя спадна. Вечерта пак имах температура - изпих един фервекс и с температурата се свърши, но.... Понеделник се сабуждам с болки в едната гърда - веднага почвам да цедя. Вчера отивам при личната и веднага заключи - мастит и на двете гърди, бебето не трябва да яде Shocked . Обадих се на детската да я информирам и тя пък ме прати в Окръжна болница в родилното за да ме видел специалист. Отивам там и докато обяснявам какъв е случая мацката ме опипа и каза няма мастит. И сега какво да правя - определено имам по-твърди участъци в гърдите, но те не са на  повърхността а някъде навътре. Купих си хума и мъжът ми отиде за зеле. Болки нямам, зачервявания също. Детето си яде нормално.

# 1
  • Мнения: 6 243
Продължавай да предлагаш и двете гърди на бебето. Гледай да й даваш по-често (ако тя е съгласна), за да се разкарат бучките. Щом нямаш висока Т, мен лично ме съмнява да имаш мастит. Запушените канали не са причина на спираш кърменето, личната лекарка не е права според мен.

# 2
  • Мнения: 1 214
Само ако има силно зачервяване е мастит.Ако положението ти пак се влоши/на мен това помогна/-3 дни по 1 инжекция окситоцин.След това бебето суче и после изцеждаш без проблем!

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 836
Лецитинът ще помогне за по-лесното отичане на млякото; лецитинът е хранителна добавка. Ето тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=16777 има подробности.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 632
И на мен не ми изглежда да е мастит.И аз бях така и от една седмица нямам проблеми.Кърмата се отрегулира от самосебеси.Изцеждай редовно гърдите след кърмене.Слагай си и топлите компреси-те помагат на втвърдената кърма да се втечни.Най-добрият "отпушвател" на каналите е бебчето ти Grinning ,така че слагай го и на двете гърди.А за температурата аз кърмих и с 38 градуса и няма проблеми.Не се притеснявай ще се оправиш.И не се отказвай да кърмиш само защото някой е решил,че не си добре.Винаги проверявай диагнозата на лекария с преглед при друг!Аз поне вече така правя Grinning !Успех!

# 5
  • София
  • Мнения: 235
И аз да кажа - и според мен не е мастит!
Моят опит - имах температура около 37.5, зачервени участъци и естествено - преливащи гърди - Диагнозата ми от мамолога беше - Начален Мастит!
Моите съвети :
1. слагай бебето да суче, защото то най-добре изцежда равномерно и по-бързо ще се премахнат бучките
2. изцеждай постоянно и до край докато премахнеш бучките и СЛЕД ТОВА само за да обекчиш гърдите, ако са ти напрегнати /също ако бебето трудно захваща зърното ако ти е много твърда гърдата пак изцеждай/
3. ако имаш зачервявания на мен ми предписаха компреси от риванол и едно краварско лекарство, което имаше голям ефект - Refrigerans 3 пъти на ден, като преди кърмене трябва да го отмиваш със сапун
Дано съм била полезна!

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
Надали е мастит без температура Thinking Зеле в сутиена му е майката и често сукане да разкара бучките.

# 7
  • Мнения: 294
Момичета благодаря ви. Вече съм самоходеща салатка, а сапружеството чакам да донесе летоцина. Дано се оправят нещата че съм се попритеснила  Tired

# 8
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 712
Ако се закучи работата, си сложи големи мокри носни кърпи добре изтискани в камерата и налагай, на твърдите участъци, На мен ми помогна.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 952
Нямам какво да добавя към съветите на момичетата. Само искам да ти кажа от моя опит, че ако е мастит нямаше да имаш никакви съмнения с какво си се сблъскала - усещането е крайно неприятно, температурата поне при мен беше съпроводена и с треска, която тресе като по анимационните филмчета.
Дано скоро всичко при теб отзвучи, желая ти успех!

# 10
  • Мнения: 181
На мен ми се запуШват каналите от време на време и се надувам цялата, така 4е вместо да се топля с торби4ки (които не ми помагат), се бухам директно в банята и запо4вам да се поливам с топла вода, като постепенно спирам студената, докато накрая остане по4ти изцяло гореЩа. Това разбира се ако нямаШ цикъл в момента (Щото ина4е можеШ да полу4иШ някой кръвоизлив то гореЩото) и ако търпиШ вряла вода. Аз я обожавам.

# 11
  • Мнения: 294
Момичета току що се връщам от лекар - докторката каза че имам чудесни гърди и без проблеми мога да кърмя поне още 3 месеца. Много съм щастлива Tada . Благодря на всички  bouquet   bouquet   bouquet  - явно зелето и всичко останало си е свършило работата. Wink

# 12
  • София
  • Мнения: 18 679
Чудесно мила, радвам се за теб!Дано сме помогнали Praynig Само не можах да разбера как ги изчисли лекарката трите месеца, на око ли Wink

# 13
Момичето е написало "поне 3 месеца", не сме били там и не знаем какви са й намеренията.
Нека този път се спрем навреме  Wink

# 14
  • София
  • Мнения: 18 679
Цитат на: Anonymous
Момичето е написало "поне 3 месеца", не сме били там и не знаем какви са й намеренията.
Нека този път се спрем навреме  Wink


Ако не беше гост, щях да ти отговоря на лични, за да не разводняваме темата - шегичката беше насочена към лекарката и смешното й, според мен, изказване.Какво общо имат намеренията на момичето тука Shocked Що търсите под вола теле Shocked

# 15
  • Мнения: 294
Цитат на: belinda
Чудесно мила, радвам се за теб!Дано сме помогнали Praynig Само не можах да разбера как ги изчисли лекарката трите месеца, на око ли Wink


Ами тя на ехограф ме гледа и какво е видяла незнам, но това беше заключението Wink

# 16
И аз да те посъветвам да си вземеш краварското лекарство - Рефригеранс. На мен лично на няколко пъти ми помогна. Струва около три лева и за един-два дни бучките няма да ги има.

Общи условия

Активация на акаунт