дайте ми съвет!

  • 1 448
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 891
За госпожата не бих казала хубави неща, така че няма да я коментирам. Що се отнася за разговорите по половите въпроси, мисля че трябва от много рано да се започне с тях. Така не рискуваме в последствие децата да получат грешни представи за другия пол.

# 16
  • Мнения: 2 978
Помоли госпожата да го върне в неговото си легло.
Кажи и, че сега само за това говори....

Така според мен ще му е още по-интересно и ще иска да разбера какво толкова е  направил.
Така няма да забрави за случката, а напротив! Peace

# 17
  • Мнения: 13
Здравейте!Не трябва да се притеснявате от това,което е направило детето,а просто да обяснявате повече.Ще се мотивирам с теорията на Фройд относно Едиповият комплекс и идентификацията на пола.Имам 16г син,и също минахме през различни етапи на развитие в това отношение.Но по мнението на Фройд идентификацията на пола при децата започва точно в тази възраст.Като най-напред те търсят еднаквостта с майката,респективно с момиченцата.Затова се проявява и това неразбираемо за повечето възрастни любопитство.Когато се обясни на детето,че то не може да прилича на мама и на момиченцата на неговата възраст по всичко,то се ориентира в своята полова идентификация към бащата.Но тук Фройд дава един много ценен съвет-обяснявайки еднаквостта между баща и син може съвсем несъзнателно да се създаде и комплекс за малоценност.Защото детето се отъждествява буквално-дори като ръст и като размер на половия орган.И тук пак е нашата роля като родители да обясним,че нещата се променят като порасне.И за да не бъда съвсем теоретична ще ви разкажа какво беше с моето момченце:
На около 3.5г щеше до падне през балкона и след този инцидент повече,не го оставях и за секунда сам.Дори когато се наложи да вляза в банятя оставях вратата отворена,за да го чувам какви ги върши.Преди не ме е виждал гола,но него лято се случи за първи път.И тогава започнаха въпросите-Защо нямам чурка и кой ми я отряза.След това започнаха с татко си да се къпят заедно и заваляха другият вид въпроси-Защо тати има косми,защо неговата чурка е по-голяма.И всички тези въпроси трябваше да намерят своя отговор.Когато обясних подробно и разбираемо за него всичко,повече не се наложи да говорим за това.
И Искам само да ви кажа,че по пътя на назиданието и забраната може да предизвикате само негативизъм,който в последствие не води до нищо добро.
А има и много хубава книжка на Мари Клод Моншо-"Бебе на нулева възраст",а след това излязоха и още подобни книжлета за следващите детски периоди.Може да ги потърсите от библиотека-вършат чудесна работар,защото са на достъпен за децата език и с отлични илюстрации.
Но със сигурност трябва много търпение и много обяснение!
Поздрави!Тони

# 18
  • София
  • Мнения: 6 999
Майки, дайсе съвет и за това дали отрано трябва да показваме и да обясняваме на децата си разликике и особеностите на двата пола и ако не, то от каква възраст?.

Съвет не мога да дам, защото не съм специалист, а и до колкото чета доста са различни мненията. Мога да кажа само как е при дъщеря ми. Никога не съм се крила от дъщеря ми, баща й също. Знае, че мъжете имат пениси, жените вагини. Не се срамува от голотата си изобщо и не очаква хората да се срамуват. За това и сега започвам да й обяснявам, че не е прилично и възпитано да се разхождаш гол и че хората се притесняват да ги гледат голи.

# 19
Цитат
Zdraveite , mili maiki1
Tarsia savet.Moeto momichence e na 4 godini.Mnogo chesto se zacherviava otdolu.Kakvo bihte me posavetvali?Az ia mia sas smradlika .No ne pomaga1
Здравейте , мили маики1
Тарсиа савет.Моето момиченце е на 4 години.Много често се зачервява отдолу.Какво бихте ме посъветвали?Аз q мия със смрадлика .Но не помага

-------
Моля, пишете на Кирилица!

Последна редакция: вт, 29 май 2007, 17:33 от Ellypr

# 20
  • Мнения: 420
 Betina, обърни се към педиатъра на детето, аз не бих оставила това зачервяване да продължава. Може и да не е само подсичане.

Общи условия

Активация на акаунт