Как глобалното затопляне ще се отрази на децата ни?

  • 2 022
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 678
Края на Земята-2012г smile3518

# 16
  • Мнения: 3 447
А, да... и за това ме светнаха снощи  Simple Smile В крайна сметка на кого му пука за Земята след 20 години, щом след 7 вече няма да я има  Simple Smile

# 17
  • Мнения: 14 654
преди е имало ледников период, сега има глобално затопляне, после може пак да има застудяване и така процесите да се редуват
умишлено се натрапва страх в хората (а успешно дори вина в някои), удобно е масите да са наплашени
иначе няма нищо лошо в това, да се живее екологично, доколктото е по силите на човек, но представете си приносът на заводите за производство на стомана, самолети и оръжия , химическата промишленост, фармацевтичната промишленост колко повече допринасят за замърсяването на планетата и глобалното затопляне, отколкото ние, когато ходим на работа с кола или когато си включим печката , за да сготвим

# 18
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Мда, как не се сетих. Всичко това с топлата зима е плод на въображението ни, понеже ни облъчват с лоши новини, за да ни държат в страх. Всъщност зимата си беше много студена и ледниците изобщо не се топят.
Няма смисъл да надаваш вопли, порсто подминавай тези теми.
Мдам, как не си се сетила? Като тръгваме по тази плоскост на мислене-миналата година във Варна февруари Температурата беше -20, що не говореха за глобално затопляне? По-миналата година имаше сняг 2 м, а 2002/3 зимата беше най-дългата и отпусна чак в края на май.  Такава позиция на разговор, обаче, е смехотворна и говори за къса мисъл при положение, че земята съществува от милиони години, климатът от малко по-малко, човекът от още по-малко, а записването на температурите от реално секунда време, за моделите на климата да не говорим.
Откъде знаеш, че се топят ледниците? С колко се е вдигнало нивото на Световния океан? Това топене не би ли се отразило вече, щом от толкова години дуднат?
Какъв би бил ефектът от Парниковия ефект? Не се знае, всичко са модели-може да е глобално затопляне или глобално застудяване (т.нар. ледников период, за който други твърдят, че му идвал редът). Реално всичко е толкова предвидимо, колкото е предвима една прогноза за времето, по-дълга от три дена.
Звучи като добра идея да си против глобалното затопляне, но не и против АЕЦ, не и против разните чутури, дето си палят стърнищата или горите за дървен материал.
Великата Лондонска мъгла, дето я няма от повече от 100 години, щото разкарали въглищата и промишлеността. Горенето на въглища вредно ли е? Не е вредно, когато си палим камината, обаче.
Сеченето на горите за обработваеми земи вредно ли е?
Не съм аз надаващата вопли, а тези, дето слушат новините и не мислят. Винаги се старая да намеря друга гледна точка в този свят на прекалена информираност.

# 19
  • Мнения: 3 491
Откъде знаеш, че се топят ледниците? С колко се е вдигнало нивото на Световния океан? Това топене не би ли се отразило вече, щом от толкова години дуднат?
Отразило се е вече, според това, което аз чета и слушам:

http://www.nrdc.org/globalwarming/qthinice.asp

Все пак на някого трябва да се вярва, а на кого ще вярваш е въпрос на избор. 
Ако намаля поне малко собственото си потребление на енергия, ще имам следните лични ползи:
- по-малки месечни сметки за ток
- повече физическо движение поради по-ограниченото използване на кола.
С това животът ми няма да стане по-лош.
Ако не го направя - няма да имам полза, че не съм го направила. Междувременно може да дам елементарен принос срещу глобалното затопляне, ако то съществува. Ако пък не допринеса с някаква глобална полза, поне няма да навредя.

# 20
  • Мнения: 4 555
Франзела Калина, аз чета книги на екологична тематика още от 80-те години, когато по новините не можеше нищо такова да се чуе. Информацията ми (не само за Глобалното затопляне, а въобще), не е от последните модерни писъци.
Ясно ми е, че когато на човек му се предложат две версии, той ще иска да повярва в тази, която е по-хубава. Колко е успокояващо, че ние с нищо не сме допринесли, че промените в климата нямат нищо общо с нас, това значи, че няма за какво да се тревожим и можем все така спокойно да си живеем и занапред. Кой не би избрал да повярва на това, ако има избор?
Твърдението малко по-горе в една цитирана статия, че всъщност не нашите ледници се топяли, а ледниците на Марс  ooooh! е просто адски показателно до къде хората са готови да си заровят главите, само и само да не им се налага да повярват в "лошата" новина, докато още има надежда "хубавата" да е вярна.
Последицте от Глобалното затопляне са просто нещо, с което да се привлече вниманието на масата към проблема с екологията. Понеже във връзка с него могат да се цитират суми от евентуални финансови загуби, а това е езикът, който повечето хора биха разбрали.
За мен истинската трагедия е в това, че ежедневно се изсичат гори, изчезват видове, изчезва и естествената им среда, водите се замъряват, измира живота в тях. Това е факт, който няма връзка с това дали ние причиняваме Глобалното затопляне или не. Тук не можем да кажем "това не го правим ние", но не можем и да кажем колко милиона долара ще загубим, ако оставим поредните еди колко си вида да изчезнат. Понеже няма да изгубим пари, затова и не можем да го преведем на хората на техния разбираем език.
Затова и хората си мислят, че понеже човекът е "венец на еволюцията", той може да избие всички видове, които не му трябват и да остави само тези, които стават за ядене и са ни пряко необходими.

Дори истинската трагедия не е във факти като този, че в Щатите измират пчелите, отровени от пестицидите. Понеже това е нещо, което ще доведе до загуби и хората ще го усетят. Истинската трагедия е, че не можем да осъзнаем необходимостта да пазим нещата, от които нямаме финансови загуби или не зависи пряко нашето собвтено оцеляване.

# 21
  • Мнения: 6 993
Това пък, че земята щяла да изчезне през 2012 какво е?

# 22
  • Мнения: 5 468
А, да... и за това ме светнаха снощи  Simple Smile В крайна сметка на кого му пука за Земята след 20 години, щом след 7 вече няма да я има  Simple Smile
Joy Joy Joy
Оффф...., колко пъти чакахме Края на света и все не идваше. Сега пък 2012 г. Ами квото-такова..., да няма да си разплетем чорапите, дето се вика?

# 23
  • средноголям град в България
  • Мнения: 145

ОО, любима, нали не вярваш, че някой ще изчете това?  #Crazy

Е, аз го прочетох, дори малко се поуспокоих, че то напоследък само за това затопляне слушам  Embarassed

# 24
  • Мнения: 563
целият сайт е  Shocked Joy Joy
най-много ми хареса ето това http://www.fenomenibg.com/modules/news/article.php?storyid=128или "Конфликти и договорености на Земята с извънземни цивилизации" Thinking. Но и всички други конспирации си заслужават да се прочетат. Липсват само разгаданите тайни на пирамидите Peace

# 25
  • Мнения: 46 518

ОО, любима, нали не вярваш, че някой ще изчете това?  #Crazy

Е, то и аз не съм го чела  Laughing просто гъгъл ми го изплю и го пуснах да ви намеря малко работа  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 14 133
Тази година нямаше зима, какво може да бъде след 20 години например. Не сте ли се замисляли как това ще се отрази на децата ни? Състоянието е много по- сериозно от колкото ние предполагаме и всеки човек може да направи дори и малко....???
Такава липса на зима не е за първи път. Случвало се е и в други години назад във времето.
преди е имало ледников период, сега има глобално затопляне, после може пак да има застудяване и така процесите да се редуват
умишлено се натрапва страх в хората (а успешно дори вина в някои), удобно е масите да са наплашени
иначе няма нищо лошо в това, да се живее екологично, доколктото е по силите на човек, но представете си приносът на заводите за производство на стомана, самолети и оръжия ,
химическата промишленост, фармацевтичната промишленост колко повече допринасят за замърсяването на планетата и глобалното затопляне, отколкото ние, когато ходим на работа с кола или когато си включим печката , за да сготвим

Peace А и зад цялата шумотевица се крие и фанасовата изгода за някои учени.

# 27
  • Мнения: 4 841
Ами на нашите деца ще се отрази както на всички останали деца по планетата.  Освен ако слуховете, че на територията на България ще е обетованата земя, не се окажат верни.
Но това ние, така или иначе, няма да разберем.

# 28
  • Мнения: 1 992
На нас така ни се е отразило  Mr. Green



За децата ни, не знам newsm78

# 29
  • Мнения: 2 759
Такава липса на зима не е за първи път. Случвало се е и в други години назад във времето.
                Всъщност според метеоролозите е за пръв път откакто се правят измервания. Това казаха в новините, и споменaха някакви години, но ще излъжа - около 400 май  newsm78?

Последна редакция: чт, 22 мар 2007, 23:29 от MechoPuh

Общи условия

Активация на акаунт