Метеора, Едеса, Солун - Гърция - Моля за впечатления от ходилите там!

  • 11 570
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
  Подгответе се психически, че преди да стигнете до Метеора ще ви изсипят в някакъв търговски комплекс в подножието на хълмовете, където ще ви загубят 1-2 часа Mr. Green, уж да си купите каквото пожелаете.
 
 


Да дообясня във въпросния комплекс или магазин за сувенири, уж работилница, просто фирмите трябва да престанат да водят. Там се изтрепва време за сувенири, които например в Катерини са два пъти по-евтини. Налагат ти някаква лекция за икони, които човек, ако се интересува ще си я види в Интернет например. А госпожата, която провежда лекцията – за нея си помислих, че е гъркиня, която знае български, но се оказа българка от Ловеч забравила българския, кото отгоре на всичко много гадно се изказа за българите – отделно крещя и вика по нас. Препоръчвам ви също в деня на пътуването до Метеорите да няма закуска, защото се събират много автобуси и за това се губи време. Нашата фирма посети само един манастир, а според мен може повече.


Въпрос на организация.

# 16
  • Мнения: 11 747
Аз като ходих на Метеора,в този магазин-работилница за икони,в който се продаваха и сувенири,стояхме около 30 минути.Имаше и дегустация на гръцко вино и узо,та ходих с една чашка в ръка и разглеждах насам-натам.Честно казано не ми беше неприятно,но не си купих нищо.Не ни изгубиха много време.После в големия манастир стояхме 40 минути,ходихме и в още един- женски,там имахме около 20 минути.Доволна съм и времето ми стигна.
Такива посещения на търговски центрове са включени в програмите на всички туристи по цял свят и без тях не може.Мен не ми пречат.

# 17
  • Мнения: 1 546
Солун е един от любимите ми градове, където бих се връщала често, ако можех!Много модерен, много забързан, кафенетата покрай морето са пълни с млади и много красиви хора, живота там не спира! Peace

# 18
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Аз като ходих на Метеора,в този магазин-работилница за икони,в който се продаваха и сувенири,стояхме около 30 минути.Имаше и дегустация на гръцко вино и узо,та ходих с една чашка в ръка и разглеждах насам-натам.Честно казано не ми беше неприятно,но не си купих нищо.Не ни изгубиха много време.После в големия манастир стояхме 40 минути,ходихме и в още един- женски,там имахме около 20 минути.Доволна съм и времето ми стигна.
 

При нас разглеждането на магазина беше повече от един час едновременно 4 автобуса. Не сме дегустирали вино. Почерпиха ни с локум ¼ по размер от нашите малки локумчета.   

# 19
  • Мнения: 1 391
а има ли къде човек да отиде вместо в магазина за икони - този магазин къде се намира?
да не си пилеем времето там - да се разходим някъде?

# 20
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Не знам, видя ми се все едно си в края на вилна зона.

# 21
  • Мнения: 2 700
а има ли къде човек да отиде вместо в магазина за икони - този магазин къде се намира?
да не си пилеем времето там - да се разходим някъде?

Доколкото си спомням магазинът е насред нищото.
Виж това, което можете да направите е да предупредите туроператора, че сте запознати с "търговския" им трик и имате нещо против него. Това са далаверки на отделните фирми, които взимат комисиони за заведен турист (или по-точно за оборот направен от съответния турист) и ако се издървите може и да ви се размине. Естествено не става дума да се карате и да си разваляте прекарването, но просто фирмите са в нарушение и ако рейсът декларира нежеланието си да спира там предполагам, че ще се съобразят, за да не се "размирише". Същото важи и за магазина преди границата.

Пиша ти разпалено, защото на нас ни съкратиха сумарно  1 ден плаж заради тези магазини  Mr. Green и като се върнах в БГ бях стигнала до всички възможни туристически инстанции.

# 22
  • Мнения: 11 747
Няма къде да отидете!Магазина е в края на селото,което е в подножието на Метеора.Освен да стоите отвън и да гледате към скалите,друго няма,а може и да ползвате тоалетна там.

# 23
Ehooo,privet ot o6te dvama zapisali se za ekskurziqta!NIe sys sypruga mi sme za 20.04 i vie li za togava?Mnogo sym dovolna ot otzivite.....

# 24
  • around the world, where the heart belongs
  • Мнения: 1 187
Simple Smile Явно с djily сме били на една и съща екскурзия, защото и аз ходих миналата година с Бохемия на тази екскурзия точно за Великден.  Mr. Green
Аз останах много доволна ( както винаги).... Разбихме се от пътуване (като се има предвид, че от нощния влак от Варна се метнахме направо на автобуса за Гърция)... Тази година една моя приятелка ще ходи края на месеца. Каза , че ще е в петия автобус  Shocked Shocked Shocked

Доколкото прочетох никой не е писал за така наречената "гръцка вечер', която ни беше предложена. Около 20 евро беше. Спомням си , че специално на нашата маса имаше вино в изобилие. Беше с гръцки танци, в последствие и ние се присъединихме към тях.:> "Таверната" се намираше малко извън курорта, заведоха ни с автобус, върнахме се пеша през полетата , но беше забавно понеже бяхме много хора  и не беше чааак толкова далече Laughing Но дискотека и таверната (ако случайно решите да ходите и имате сили) са на двата различни края на Паралия Катерини :> ... Входа беше 5 евро и включваше 1 бира :>

Общо взето по време на тази екскурзия спането някъде ми се изгуби  Grinning .... В Едеса е хубаво да седнете до водопадите да хапнете нещо "традиционно" ...
Извинявам се за дългия пост.. можеше и още ама реших да се запра до тук понеже останалите неща общо взето за казани вече Simple Smile

# 25
  • Мнения: 1 006
по-добре да го организирате и да отидете сами, близо до Метеора се намира градчето Трикъла и там е много хубаво има си всичко, хотелите не са скъпи и правят една от най хубавите погачи(бутерките с крем, с които гърците са известни).

# 26
за 8 март ходих до Гърция/ Солун-Катерини-Метеора/,пътувахме с Маверик 2000.Тръгнах ме от Стадион Васил Левски в 6,00 и пристигнахме в Солун към 13,00 часа.Градът е много хубав,но нямахме достатъчно време да го разгледаме.Привечер пристигнахме в Катерини,хотела ни беше много хубав-Олимпус се казваше.Първата ни вечер ,беше и така наречената гръцка вечер.ПЪЛНА МИЗЕРИЯ ви казвам,едно хале ,вътре нагъчкани към 250-300 човека.Вечерята се състоеше от - салата/три резанчета домати и краставици и една маслинка/,чашите въобще не бяха измити,ордьовъра се разделяше между 5 човека и накрая ни донесоха едно кюфте,половин шишче и 6 картофа.Останах доста разочарована и гладна   Embarassed . Втория ден сутринта имахме закуска, и тръгнахме към Метеора,по пътя спукахме гума и това малко ни забави.Но разгеле стигнахме следобяд,имахме много малко време за разглеждане на манастирите и понеже времето ни притискаше ,бяхме само в един-най-големия.Вечерта се прибрахме късно в хотела.На следващия ден имахме малко време около 1 час да разгледаме Катерини и си тръгнахме към София.
Общо взето си заслужаваше екскурзията-компанията в автобуса беше весела.

Общи условия

Активация на акаунт