Защо си удря главата от стената?

  • 4 737
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 657
 Joy hahaha Joy
Тоя говори,но вика и крещи и той размахва пръст,ама си се заканва и с думите-внимавай ooooh!

Бяхме на по4ивка преди два месеца и като по4на с едни викове и крясъци и като види детски магазин и като писне игра4ки,само и само да не ни гледат хората на въпреки сме влизали и сме купували,за да кротне ooooh!

# 16
  • София
  • Мнения: 2 840
Ох, добре, че не говореше много в този период, щях да умра от срам.
Той и сега може да смрази някого с някоя дума, а аз така се сконфузвам, че ми иде да изчезна от света в такъв момент.

По повод играчките, какво да кажа, можем да обзаведем поне два дома за сираци.И за по-големите ще има, защото моят си пада по разнородни "играчки" много от тях са си направо за възрастни.

Така че....зная за какво говориш Joy

Ама изместихме темата, де.

А по нея, сега, като се сетя, моят май никога не е изразявал протест с някакви саморазрушителни действия.Те са били по-скоро инцидентни - захапвал се е няколко пъти, за да ми отмъсти, че не му давам да захапе мен, защото осъзнава,ч е страдам, като го боли. Twisted Evil

И главата почти не си е удрял.Той,както се разбра, крещеше, така протестираше Joy Joy

# 17
  • Мнения: 473
Моят племенник си удря главата в стената, във вратата, в земята, нарочно когато е бесен, супер гневен, защото някой нещо му е взел, с което не трябва да играе, или ако му се скара някой започва едно крещене, пищене, удряне. Като се удари започва да плаче с все сила, защото го боли там, където се е ударил. Майка ми е детски психолог и казва, че това е нормално. В изблик на гняв по този начин освобождава гнева си. Бие ни и нас, шамари, хапе. Страшна работа. Но това е от възрастта му - той е само на 2 год. и ще се оправи. На мойта приятелка детето е на същата възраст и прави абсолютно същото. Като малки зверчета са, много са смешни, ама понякога става страшно да гледаш как се блъска като лудичко... Laughing

# 18
  • Мнения: 2 657
Моят племенник си удря главата в стената, във вратата, в земята, нарочно когато е бесен, супер гневен, защото някой нещо му е взел, с което не трябва да играе, или ако му се скара някой започва едно крещене, пищене, удряне. Като се удари започва да плаче с все сила, защото го боли там, където се е ударил. Майка ми е детски психолог и казва, че това е нормално. В изблик на гняв по този начин освобождава гнева си. Бие ни и нас, шамари, хапе. Страшна работа. Но това е от възрастта му - той е само на 2 год. и ще се оправи. На мойта приятелка детето е на същата възраст и прави абсолютно същото. Като малки зверчета са, много са смешни, ама понякога става страшно да гледаш как се блъска като лудичко... Laughing

 Joy hahaha Joyайде и вие в кюпа Wink
И моят като се удари вика,мамооо болии и се дере и реве на сила ooooh!Даже един ден седи на спалнята и аз го виждам,оба4е не му обръщам внимание и той след малко запо4ва да циври и да вика мамооооо....Питам го какво,а той еми ударих се и ми со4и крака да му го цункам ooooh!Питам аз къде се удари,а той-тук на шкафа на ръба #CrazyПитам го защо лъжеш,а той още пове4е по4ва да пищи и да вика-ударих се...боли...

# 19
  • Мнения: 315
Дъщеря ми е на 9,5 месеца и много често като е сърдита или просто така започва да си удря главата от стената, от таблата на леглото или от решетките.Сяда с гръб към тях и започва да си я удря отзад. Казвам й "НЕ", но тя почва още по-силно.Защо го прави?
моят син го правеше от инат като не станеше на неговата и е готов да се удря,даже е скачал и от кошарата но вече не го прави,гдех да му угодя за да не се нарани

# 20
  • Мнения: 3 146
Нищо че го прави всеки ден, това не значи, че е ритуално. Ритуално е по-скоро като седне някъде настрани и започне постоянно, в продължение на няколко минути или повече, да си едря главата.
А когато се тръшка, най-вероятно дори не го прави с всичке сила. Синът ми доста време така си праскаше тиквата. Flutter

# 21
  • Мнения: 2 956
И моята дъщеря го правеше на тази възраст,но отмина...и като че ли за нея беше нещо като игричка...аз и викам спри, тя почва по силно и се смее  Shocked

# 22
  • София
  • Мнения: 2 840
Ноел, чак сега, като прочетох отговора отгоре, видях, че си казала, че всеки ден го прави, но и са ти отговорили.
Ритуално имам предвид точно това - да си седи и да си удря главата ей така - ритмично, постоянно, някак вглъбено в себе си, продължително време.Няма как да не усетиш разликата то е като че ли е в нещо като транс - детето, стената и главата в нея - това го поглъща.
Иначе, при изблици на гняв ще забележиш всякакви прояви - удрянето на главата във всякакви предмети е много характерна проява на гнева при тях и тя не е обезпокоителна.

# 23
  • Мнения: 3 500
Уф, КЛОНКА , благодаря ти, че ми го обясни, защото се бях шашнала. Не, не го прави така ритуално. По-скоро го прави, когато я гледам и следи каква реакция ще има от моя страна.
Благодаря на всички! Поуспокоих се малко, че в началото се шашнах.   smile3555

# 24
  • Мнения: 2 242
О за тази възраст си е напълно нормално Wink – причини колкото искаш:
- неумение да контролира емоциите си (нормално за почти всички и най-вече за по-емоционалните и буйни темпераменти)
- усъвършенства си заложбите да привлича внимание  Mr. Green (по късно ще се развие до прекрасното  умение да ти се качва на главата  Whistling)
- може и да е от не-комфортност/агресия във външ. среда – примерно караници, скандали, силен шум ... досадни баби Mr. Green
и т.н.
Щом няма никакви други неестествени прояви (нещо което да не се среща в другите деца на 9м) хич няма какво да се притесняваш. Свиквай – фазите тепърва почват Peace

Моята щерка си удряше главата с ръка за около 2-3седмици – при нея беше по скоро израз на гняв и неумение да се справи с безсилието си -  когато не успяваше да направи това което иска (правеше го независимо дали я гледат или не, просто я хващаше секлет Sick).

Последна редакция: чт, 22 мар 2007, 20:10 от Slavi

# 25
  • София
  • Мнения: 2 840
Ноел, тя сега проучва света, собствените си усешания и реакцията на другите.Мисля, че няма дете, дето да не си е часкало главата в нещо съвсем умишлено.Тя още не ходи или поне не ходи добре самостоятелно.Сега опипва територията с цялото си тяло съвсем подсъзнателно.Да не казвам, че това е и някаква забавна игричка за някои деца.За други е израз на гняв.
Няма да забравя, преди години, бях ученичка, на гости ни идва приятелка на майка с малко дете.Ние имахме котка.Животното въобще не беше агресивно спрямо деца.Но нещо се случи и малката се ядоса.А бащата вика:"гледай сега какъв номер си има, като се ядоса"
И наистина, в следващия момент малката се пльосна на земята и почна да си удря главата с адска сила, като при това и крещеше.И като скочи онази ми ти котка, като настръхна, като и издра главичката, а тя е много кръвоснабдена и от съвсем малко отдрасквне тече кръв, все едно са те заклали...малей, видяхме се в приключение.Ако не се беше случила тази случка, щях да съм забравила за номера с удрянето на главата.Та, като ми го устрои и моят малък калпазанин, се сетих за това и се успокоих и аз.Иначе има и доста изписано по въпроса, но аз никога не съм си гледала детето по книга.Гледах го по интуиция.Всеки симптом на нещо наистина "ненормално" се усеща, защото той е драстичен по проявата си, не е често срещан и като го споменеш, повечето хора не са го чували.
Така се ориентирай Laughing
Виждаш, че тук, от всички отговорили, никой не беше озадачен, всички са го преживели или пък техни познати и т.н.

Иначе, аккто казахме, може и да е белег за патология, но в твоя случай, както го описваш, е като в нашите случаи - просто си млати тиквата, докато й мине меракът и т'ва е.Чакаш newsm62, ще й писне.

# 26
  • Мнения: 1 866
А някой знае ли все пак какво означава това ритуално блъскане с главата. Не като е ядосано детето, а просто така, например преди да заспи започва да се блъска ритмично по решетките на леглото. Племенницата на мъжа ми го прави и мен лично ме притеснява това. Свекърва ми също, но на родителите сякаш не им е приятно много да се говори за това и естествено аз лично си трая. Все пак бих искала да разбера дали това не е просто някакъв период или е нещо, на което трябва да се обърне внимание. Ако имате представа къде мога да прочета или се сетите какво сте чели, ще се радвам да споделите. Извинете ме, ако отклонявам малко темата.

Последна редакция: чт, 22 мар 2007, 21:30 от lala

# 27
  • София
  • Мнения: 2 840
Лала, прочети нещо за аутизма, там може да намериш отговори на някои въпроси.

А относно това удряне преди лягане, може да някаква приспивна форма, като полюшването, те понякога си се клатят така, за да заспят, други си мрънкат, трети си смучат палеца....

# 28
  • Мнения: 1 866
А относно това удряне преди лягане, може да някаква приспивна форма, като полюшването, те понякога си се клатят така, за да заспят, други си мрънкат, трети си смучат палеца....
Това ми звучи логично като оябснение. Като се замисля, дъщеря ми си смучи пръста в същите ситуации в които и братовчедка й се блъска така - като заспива и като е уморена. Просто блъскането е малко по-впечатляващо и може би затова предизвиква повече притеснения.

# 29
Не! Искам и аз да разбера за това "ритуално" блъскане на главата в стената, защото и аз го правех като малък. И все още го правя. Е, тогава е имало период, когато съм го правил много често. Но помня защо го правех, защото и сега ефекта е същия. Успокоява ме. Помага ми да мисля, да погледна от по-различен ъгъл на проблема (това е когато не мога да измисля нещо). Понякога помага и срещу главоболие.
На мен не ми изглежда много ненормално, но те лудите не знаят, че са луди, нали ...  #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт