Отново за първокласниците

  • 1 493
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 506
Да,това за учители-родители-дете е напълно вярно,но работата е там,че май тази година няма да имаме право на избор на учители,а идеята за преместване в последствие не ми харесва много,защото моят син се нуждае(предполагам,че с повечето деца е така)от поне 1 месец за адаптация на ново място.Всъщност ако се наложи -ще го преместя.Да се надяваме ,че няма да стане. PraynigВъв всеки случай, все повече се навивам за 36-то.Ако все пак имаме право на избор-някой ще ми препоръча ли свестна учителка,от тези които ще вземат първокласници тази година в 36-то?
  Ще поразпитам. Ако разбера нещо ще ти пиша! Wink

# 16
  • Мнения: 494
Благодаря много,nezito,наистина.(Какво да се прави...с тия дечица,всичко е важно,дори и такива подробности,както ги нарича моя съпруг,според който твърде много се шашкам за моите момчета, от които само големият ще е ученик и Слава Богу,че за малкия има време,та няма съвсем да "изпуша" smile3515 smile3511)

# 17
А знае ли някой случайно дали дипломите за завършено средно образование с френски език от 18-то СОУ се признават от френското образование?

# 18
  • Мнения: 560
И мен силно ме интересуват учителите, които ще взимат първокласници тази година в 36-то. На нас ни е близо, аз съм учила там навремето. С други думи категорични сме за него, но ако знаем и учителите ще е супер. Все пак от мое време отдавна не са същите.

# 19
  • Мнения: 1 320
да се запиша и аз да следя темата  Simple Smile
Големия е  записан в 17 преди около месец , на родителска среща сме на 12 април
за подготовката по математика може да се съди и от това , че на Олимпиадата до 2 кръг има САМО деца от 17 и от СМГ ...лоша ли е според вас ?  Thinking
за нас обаче избора е между 17 и 132
предимство на първото / за нас/ е транспорта , целодневното обучение , и това което подразбрах е че ще се води занималнята от г-жата която преподава по съответния предмет  newsm78 ...дали го обясних както трябва ...2ч математика -1 ч занималня , 2 ч бълг.-1ч занималня.... и т.н./
в 132 има басейн , занималнята е платена  обща от 1-4 клас , до 15 ч...последните две неща за мен са недостатък

# 20
  • Мнения: 370
Alex2000, езикът се учи само 3 часа в 18 училище. От 1 до 4 клас децата имат 3 часа седмично ЗИП - и училището решава, дали ще е език, дали ще е бълг или математика.
В 17-то френският език е 13 часа - 3 сутрин, а останалите - в занималнята следобед. Зависи от детето, дали ще се изморява на занималнята - но там ще научи всичко и вкъщи би трябвало да не учи повече.
До сега съм намерила само няколко подобни училища - с немски -20 (там има и френски), 55, 73. С английски не намерих. Според мен в другите училища езикът е в рамките на 3-те часа ЗИП.
Ако имате друга информация, ще се радвам да я науча.

# 21
  • Мнения: 222
В 18-то подадохме молба вчера (22.03) с първи език френски и директорката каза, че със сигурност ще приемат сина ми, защото е 18-ти поред.

Петкова-М, и аз подадох молба в 18-то и то още преди повече от месец. Чудя се как са ти дали номер, на мен ми обясниха, че ще има интервю с децата в началото на юни и тогава ще се дават номера, след като и родителите изявят окончателно желание да запишат детето си в 18-то. Направо ме хвърли в размисъл дали въобще моята молба е реално приета или не...

За френския език между другото заместник-директорката по учебната част каза, че ще преподава французойка, същата която преподава и след подготвителен клас. Същото се отнася и за японската паралелка - българка и японка.
Моля те като си ходила по-наскоро кажи други новини - има ли яснота за учителите, на мен ми казаха, че 2 са известни, другите тепърва щели да бъдат назначени.
Аз много разчитам да приемат дъщеря ми в това училище, освен че ми харесват отзивите за него, ми е и страшно удобно, въпреки че не живеем в района, но работя на 5 минутки оттам и с транспорта нямаме проблем.

# 22
  • Мнения: 494
Само искам да вметна,че и аз съм много озадачена от тези молби.Подадохме в 17-то и в 18-то-на едното място е напред,на другото-доста назад-съпругът ми обаче,който специално пита,е сигурен,че щом са ти дали номер,значи ще те вземат-поне на него така му казали(той подаде в 18-то).ОБАЧЕ!!!Аз и по-горе казах,че много е различно това,което казват за молбите и всичко,свързано със записването-във всяко училище сякаш говорят на различни езици,а не би трябвало.Поне мен така ме объркаха,че затова и писах тук,поне някой да внесе някаква яснота,ако може.Пак питам,как ще е сигурно, че ще вземат едно дете,чиято молба е 532 номер(на една позната в 17-то),а семейството държи да си запише детето там,но закъсняли с подаването,защото бяха в чужбина. Казали им да не се тревожат?!?!Не ми е ясно newsm78 newsm78...Казват-елате на родителската среща,когато всичко ще ви изясним,ама те всички са около 12 април-няма да се очудя да ги направят и в един час!!
Затова май направо ще ходя в 36-то,че ми е най-удобно и е добро-в края на краищата ще се откажа от френския и няма да се занимавам с тях #Cussing outПък ако нещо стане и не успея да го запиша в 36-то...ще го мисля в последствие...направо ме вбесяват!!!
Крайно време е да се въведе някаква стройна и подредена система за записване,с ясни правила и да спре тази каша всяка година...

# 23
В 18-то подадохме молба вчера (22.03) с първи език френски и директорката каза, че със сигурност ще приемат сина ми, защото е 18-ти поред.

Петкова-М, и аз подадох молба в 18-то и то още преди повече от месец. Чудя се как са ти дали номер, на мен ми обясниха, че ще има интервю с децата в началото на юни и тогава ще се дават номера, след като и родителите изявят окончателно желание да запишат детето си в 18-то. Направо ме хвърли в размисъл дали въобще моята молба е реално приета или не...


Benche, аз лично не съм ходила в 18-то СОУ- отиде съпруга ми, предадох думите му. Директорката му е казала, че сме направили много добър избор по отношение на езика и че сме 18-ти поред подали молба с желание за изучаване на френски език, та по тази причина ни било сигурно влизането там. А отзиви за учителите нямам, само знам че всичките са филолози.

# 24
  • Мнения: 38
Ако искате детето да учи френски език и то по 13 часа седмично, мисля че е по-удачно да го запишете в 121 СОУ (намира се зад BILLA на бул. България) вместо да пътува до Западен парк. В 121 у-ще обучението е целодневно като езика е 3 часа седмично сутрин и 10 часа следобед, т.е. по 2 часа всеки ден. Освен езика следобяд имат и самоподготовка. Нивото на френския език в 17 у-ще е на много по-ниско ниво от това в 121.

# 25
Ако искате детето да учи френски език и то по 13 часа седмично, мисля че е по-удачно да го запишете в 121 СОУ (намира се зад BILLA на бул. България) вместо да пътува до Западен парк. В 121 у-ще обучението е целодневно като езика е 3 часа седмично сутрин и 10 часа следобед, т.е. по 2 часа всеки ден. Освен езика следобяд имат и самоподготовка. Нивото на френския език в 17 у-ще е на много по-ниско ниво от това в 121.
Благодаря за информацията, но проблема при нас е, че живеем в Люлин и 121 СОУ в "Гоце Делчев" ни е много далеч. Иначе и това училище сме го проверили.

# 26
  • София
  • Мнения: 750
В 18-то подадохме молба вчера (22.03) с първи език френски и директорката каза, че със сигурност ще приемат сина ми, защото е 18-ти поред.

Петкова-М, и аз подадох молба в 18-то и то още преди повече от месец.
Подадох молба в 18-то в началото на февруари - също нямам номер.

# 27
  • Мнения: 494
Oт разпитване направо глава ме заболя вече Sad,но ето какво разбрах вчера,като се обадих в 18-то,за да питам отново какво ще се прави с първокласниците.Първо-очаква се наистина нова наредба около 20-ти април,второ-номерцата от предварително подадените молби изглежда няма да се взимат предвид,незнам защо ми казаха така-разговарях с някой от канцеларията-този тел.номер ми дадоха от услуги.Съпругът ми,който подаде там молбата за сина ми,разбрал и той че номера нямал значение.Може и да греши,защото нищо конкретно не казали,а само че действителното записване ще е чак след вземането на свидетелството за завършена предучилищна.Оставам с впечатлението,че наистина очакват новата наредба на министъра(надявам се да е тия дни,че и ние най-сетне да разберем какво точно да правим)и тогава ще казват нещо конкретно.Все си мисля обаче,че висенето по цяла нощ няма да ни се размине... Sad Sad

# 28
  • Мнения: 133
Привет на всички, доколкото разбрах, до края на март (т.е. утре) се очаква график и критерии за записване на първокласниците в софийските училища. Вероятно тази година записването ще започне по-късно поради графика (до сега не знам такъв да е правен за минали години). Аз съм в притеснено очакване. 
А, щях да забравя: винаги действителното записване си е било след вземането на свидетелството за завършена предучилищна. Останала съм с впечатление, че първо се подава молбата и в по-късен момент се записва детето в конкретното училище.

Последна редакция: чт, 29 мар 2007, 15:21 от Stanimirova

Общи условия

Активация на акаунт