Сьрдечен тон на бебе-помогнете !

  • 4 967
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 227
 Отиди и при друг лекар да те прегледа. Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 3 408
За твое спокойствие отиди на друг лекар.

# 17
  • varna
  • Мнения: 1 012
отиди на 3д или 4д ехограф да те видят за по голяма сигорност

# 18
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Бягай наистина при друг лекар и настоявай за вагинален екограф.Сега с в 7г.с., не всеки апарат може да долови сърдечен ритъм.А може и овулацията ти да е била по-късно и плода да няма сърце все още!
 От все сърце ти желая всичко да е както трябва и вчерашния лекар да е сгрешил Heart Eyes  bouquet

# 19
  • София
  • Мнения: 315
Препоръчвам ти да отидеш при друг лекар да те види на вагинален ехограф!Стискам палци всичко да е наред Praynig

# 20
  • Мнения: 4 700
 Отиди zадължително на друг лекар и искаи да ти направят вагинален ехограф. Попитаи дали раzмера на плода съвпада с раzмера които е нормален zа твоита г.с. И ако наистина няма сърде4ен тон, което не ти желаи и стискам палци да не е така, е zадължително да направи6 операцията, zа6тото ина4е може да има6 усложнения. Желая ти успех и дано да се похвали6 с добри новини.   bouquet

# 21
  • Мнения: 585
При мен цикълът ми  варира от 28 до 35 дни и двете ми деца са заченати с 5 дни до седмица по-късно от общоприетите стандарти , така че когато отидох в 5-6 седмица ми казаха че бременността ми е много ранна изглеждах по-скоро като в 4 та седмица .За сърдечни тонове е добре да се отиде 8 или 9 седмица дори така че не се притеснявай , изчакай  поне още седмица  и отиди при друг лекар , а е имало много случай лекари и то добри да не засекат сърдечни тонове и отивайки при друг лекар на добър ехограф всичко да е на ред , но преди осма седмица е рано да се правят изводи ,че бременността не бива да се продължава . Ако плода не се развива организма сам ще го извърли така че не се притеснявай от прибързани заключения на лекар , изчакай малко време .

# 22
  • Мнения: 361
Мила моя,недей да слушаш гинеколога ти.Много е рано за сърдечна дейност,този доктор на какъв се прави.Дори и по учебници пише от 8г.с се долавя,моля те изчакай преди да направиш най-лошото и се обърни към друг лекар за съвет и преглед.
Късмет.

# 23
  • Мнения: 2 271
Ами по мои сметки си някъде в 5 г.с и според мен е рано да се видят пулсации.Най-добре заочват да се виждат пулсациите от 7 г.с натам.А някои момичета са споделили,че чак в 9 г.с. са им засечени пулсациите.
Съветът ми е да смениш гинеколога и да изчакаш да минат още 2 седмици

# 24
  • Мнения: 146
Миличка много съжалявам за това което ти се е случило, аз съм го изпитала и сега много добре те резбирам. Първата ми бременност протече точно като твоята на първия преглед имаше сърдечна дейност, а на втория нямаше сърдечна дейност, а само сакче и последва абразио. Не може след време да се възстанови изчезнал пулс и колкото по-бързо го мохнеш толкова по-добре защото то ти пречи. Много е тежко да разбереш, че живота в теб вече го няма, но се радвай, че е  в началото на бремеността защото да го носиш месеци наред и да се случи това е много по-лошо. Бъди спокойна всичко ще мине, процедурата не боли поне болката не е физическа, а и това не ти пречи да имаш друго бебе, но след около четири месеца защото трябва да се възстановиш.
Успех и дано всичко да мине спокойно.   Praynig  Praynig  Praynig

# 25
  • Мнения: 268
Доколкото си спомням при мен сърдечна дейност също не засякоха в 6г.с., въпреки че ме преглеждаха с вагинален УЗ в Шейново. И тогава и аз бях луднала, но ми казаха, че е нормално. Сърдечна дейност видяха около 8-9 г.с. Така че не се травмирай и в никакъм случай не бързай да прекъсваш бременността, преди да си се консултирала и с друг лекар! Стискам палци всичко да е наред  Praynig Hug

# 26
  • Мнения: 678
Когато разбрах че съм бременна/5 г.с/ казах на майка ми за да отидем на преглед ,но тя ме посъветва да изчакам защото било рано.Винаги  разчитам на нея,защото е акушеркаи и така отидохме в 8 седмица и гинеколога откри сърдечна дейност.

# 27
  • София
  • Мнения: 6 011
Успокой се,отиди и при друг лекар с добра апаратура.Една прехвалена лекарка също не можа да види сърдечна дейност на моето бебе в 7 г.с. и ни изкара акъла.Така че те разбирам.После се обадих на друг лекар,който има частен кабинет с добра техника и той ме успокои,че дори и при него се е случвало това,въпреки добрата техника.
Продължението на моята история е-едно прекрасно момченце,беснее по цял ден и много ни радва!Пожелавам ти го от все сърце!!! Hug  bouquet

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
имах вече един спонтанен аборт, за това при втората си бременност отидох чак в 12г.с., като се надявах вече всичко да е наред и да чуем бебчо. preggo Уви, при прегледа д-рката установи, че няма сърдечна дейност и ми даде направление за кюртаж.  newsm45 Аз обаче не можех да се примеря и за това потърсих друга д-рка. Тя установи, че плодния сак е 10-11г.с., т.е. ако съм забременяла по-късно, е нормално, а и май виждала "жълто тяло".  newsm17 Изчакахме 1 седмица, и пак на преглед- пак нямаше сърдечна дейност, но май беше пораснало, така че чакахме още 1 седмица,пак преглед, пак няма сърдечна дейност. Този път обаче явно я достраша и ме вкара в болницата за да съм под наблюдение и да решим какво да правим. Там завеждащата беше категорична-кюртаж, но моята докторка- "както решиш ти", "ти кажи".  smile3516 Питам как може една майка да каже-махнете го, та аз бих чакала и девет месеца, ако има и минемален шанс. Но завеждащата си каза "тежката дума" и в почти 15г.с.-кюртаж. Слава богу дойде и третата бременност и още на 1 седмица от закъснението чухме сарчицето/с вагинален/.  newsm44 Сега вече се радвам на нашия юнак.
 newsm63
Извинявай, малко се улисах. Та мисълта ми е, да отиди при друг лекар, да изчякай мах, но не се оставяй да те подвеждат. Ако се наложи, бъди смела, и продължи напред. Там те чада нещо по-добро! Дано всичко бъде наред, чакаме да пишеш.  newsm10 newsm17

# 29
  • Мнения: 368
Здравей и от мен, мила.
Искрено се надявам да чуеш сърчице, не мога да те посъветвам друго различно от това, което са ти казали момичетата - потърси поне още едно лекарско мнение.

Знам, че ако след 10та г.с. не се види дейност, тогава се прави кюртаж.
Силно ти стискам палци това да не ти се налага и да изживееш най-щастливите си мигове в живота Hug

Общи условия

Активация на акаунт