Комплекс Редута Ин

  • 10 716
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 47
Май два от блоквете гледат направо в съседните панелни блокове.
А за Редута както квартал - зависи в коя част си (поне така съм чувала).

# 16
  • София
  • Мнения: 2 859
 Rolling Eyes айде и аз да кажа, тъй като живея в Редута от 2000ната година /и не под наем тоест не просто така/

първо: Редута има няколко части, които са доста различни като условия...
сегам... доколкото аз видях от линка това е всъщност долната част на Редута към Слатина - нали така? ако е така - гадна е!
по мое мнение има три части - едната е от Велчо Атанасов към Слатина, другата е баш на баира - до парка - /където съм живяла няколко години/ и третата - от баира към Ситняково /където имам жилище сега/
транспорт в квартала или такъв, до чиято спирка се стига за 5-7 мин: автобуси 72, 9, 11, 313, 413, трамваи 20, 22, и Цариградско шосе е на 10 мин - тоест имате достъп и до доста тролеи
за шума: да, строи се, казала съм го отдавна /таткото е 4то поколение редутчанин  Embarassed та от него знам доста за квартала/ , че Редута ще е новия Лозенец тоест ще си простираме прането на антените или ще играем табла със съседите от отсрещния прозорец../аз този проблем го реших - има доста масивни семейни къщи, които няма просто да се превърнат в блокове/ - по моему в квартала ще останат само такива /баровски семейни и ново застроено/
за самолетите: НЕ! не се чуват и го казвам най-отговорно, защото съм живяла 5 години на най-високато точнк в Редута  /като кота/
за застрояването: поради височинета на квартала като кота и трасето на самолетите имат лимит на височината на сградите, което в общия случай /осочено за високата част на квартала/ значи, че повече от 5 етажа не могат да вдигнат /примерно в резултат, на което аз живея в блокче от 5 етажа като последния е мансарден тип/
за отоплението: да, няма ТЕЦ /живяла съм в един от трите блока с Тец, така че и това съм видяла/ - сега се отопляваме на ток като имаме прокарана система за газификация и чакаме газта
за водоснабдяването: истина е, тръбите са стари и се пукат, но това не значи всяка седмица
за циганите: не, няма цигани в Редута /има само една улица, на която си живеят мирно и тихо/, има доста в Слатина и ако говорим за този комплекс - дам, близко са
за магазините: недостатък - в квартала има само два- три  магазина, които работят до 23ч и нито един денонощен - аз поне не съм намерила до сега /но има Фантастико и Билла в района/ - пазаа Ситняково е близо, макар и не един от най-евтините
за градините и яслите - има достатъчно /има и деца от Слатина идват/ и съм доволна от тях /училища има също/

за сега май това се сещам
само ще кажа, че откакто съм дошла в София да живея съм живяла в Ив.Вазов и Стрелбище и после се омъжих в Редута
сега отново съм тук и не бих сменила квартала - за 20мин съм пеша до Орлов мост, 17 до Ал. Невски
от Ситняково нататък е район Оборище, който е в широк център

ако се сетите за нещо питайте!

и понеже живея от половин година в ново строителство да кажа нещо и за това /имам лични впечатления от три апартамента/ - принципно за Редута: когато купувате гледайте освен всичко къде точно се строи в смисъл такъв на каква почва и как се прави дренирането - ако не е направено като хората ще плуват и плочника отпред и мазетата във вода при всеки дъжд

и пак да кажа конкретно за този комплекс, за който питате: ако е в долната част на Редута към Слатина /на сайта му никъде не видях адрес на обекта/ - не става!

# 17
  • Мнения: 5 228
Редута Ин е в частта, която е близо до Слатина. Блокчетата са много приятни, повечето апартаменти имат хубава гледка. Само една част от апартаментите на 3-ти блок гледат към панелен блок. Ще има парно на газ. Комплексът е хубав, на сравнително прилично място е, въпреки че в интерес на истината това е едно от най-лошите места в Редута - почти в Слатина е. Намира се на улица Околчица.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 859
Намира се на улица Околчица.
А, ето това е информация  Sunglasses

Е то това почти в Слатина бре!  Rolling Eyes

 И после тия хора дето живят там ще има да плюят квартала ни  Laughing - това е мнението ми, спирам

Последна редакция: сб, 24 мар 2007, 21:53 от Dragon's Bride

# 19
  • София
  • Мнения: 6 011
Фукла,съгласна съм с теб,на мен комплекса ми харесва също.Градския транспорт не ме вълнува и притеснява на този етап от живота ми.И като се замислиш-примерно даваш 200 000 лв. за апартамент,а не можеш да си купиш кола? newsm78Не ми се вярва.

# 20
  • София
  • Мнения: 4 412
Днес го видяхме, има доста недостатъци. В дере е и най-вероятно ще събира вода, в неприятната част е, за мен е в Слатина. Има още много довършителни работи,  за нормален живот и при късмет ще става след около 5 години, така добре описаните зелени площи са много малко, нещо като малка градинка.
Предимства - има осигурено финансиране от ПИБ /напоследък в Капитал пишеше, че банката има проблеми/. Друго много интересно беше големи френски прозорци, много красиви. Сега се сещам, че може и да е направено, защото е почти на северен склон и слънце трудно ще го огрява.
А за транспорта - има една възраст на децата 12-18 години, когато ходят сами и е добре да е по-комуникативно.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 603
Друго много интересно беше големи френски прозорци, много красиви. Сега се сещам, че може и да е направено, защото е почти на северен склон и слънце трудно ще го огрява.
А за транспорта - има една възраст на децата 12-18 години, когато ходят сами и е добре да е по-комуникативно.
Ако са ти харесали френските прозорци и си се спряла на квартала - ето ти идейка. Фирма Торин имат построен обект точно с/у техникума по транспорт в центъра на квартала /всеки път като минавам оттам поглеждам завистливо  Grinning /,  строят  качествено /чувала съм само без да съм специалист/ и прозорците са им голееми и светли ... голяма красота. Та сега строят на ул. Острец до ул. В. Атанасов нова сграда /виждала съм табелата отвън/, може да проверите има ли нещо свободно. На хубаво място е /до читалището/ и на метри от А72

# 22
  • Мнения: 5 228
Аз бих живяла в Редута Ин. Много ми харесва. Градския транспорт много слабо ме интересува. А защо да е в дере? Само 3-ти блок е в ниското, 1 и 2 са на високо и почти през целия ден са в слънце. Но и аз мисля, че до края на  годината, както е по проект, няма да става за живеене, даже другата пролет е твърде оптимистично.
Това, което най-много ми харесва там е, че апартаментите са хубави и светли, с добро разположение. Мислено е при проектирането, за разлика от по-голямата част от новото строителство.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 859
Ако са ти харесали френските прозорци и си се спряла на квартала - ето ти идейка. Фирма Торин имат построен обект точно с/у техникума по транспорт в центъра на квартала /всеки път като минавам оттам поглеждам завистливо  Grinning /,  строят  качествено /чувала съм само без да съм специалист/ и прозорците са им голееми и светли ... голяма красота. Та сега строят на ул. Острец до ул. В. Атанасов нова сграда /виждала съм табелата отвън/, може да проверите има ли нещо свободно. На хубаво място е /до читалището/ и на метри от А72
  Дам, този блок наистина е много хубав /поне отвън/  Laughing

# 24
  • Мнения: 1 311
Редута Ин е в частта, която е близо до Слатина. Блокчетата са много приятни, повечето апартаменти имат хубава гледка. Само една част от апартаментите на 3-ти блок гледат към панелен блок. Ще има парно на газ. Комплексът е хубав, на сравнително прилично място е, въпреки че в интерес на истината това е едно от най-лошите места в Редута - почти в Слатина е. Намира се на улица Околчица.

Имам роднини в споменатия панелен блок  Sad Ако знаете каква хубава горичка беше там доскоро. 

С кола наистина е близо до центъра, А11 е много близо, ако ти е отворен прозореца се чуват и влакове и самолети, цигани точно там на съм виждала.

Между другото, там беше склон, който изкопаха твърдо много за да построят блокчетата.

Общи условия

Активация на акаунт