Колики

  • 6 454
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 12
Избягвай също портокалов сок и домати, но най вече ограничи прясното мляко.

# 16
  • Мнения: X
Само се включвам да кажа как изчезнаха коликите на 2 бебчета около мен - с Нормофлор. След 2-3 дена мамите казаха, че коликите ги няма. Ако се интерисувате, че пиша как се дават.

# 17
  • Мнения: 264
Мен ме интересува този  Нормофлор. Днес ни е първия ден с колики. Капките SAB за сега помагат, но не знам как ще е после. Искам да попитам как разбираш колко време да даваш тези капки?  Ако помагат и бебето в момента няма колики, как разбираш кога да ги спреш?

# 18
  • Мнения: X
Нормофлора се дава така - първите 5 дена по 4 дражета разтворени във вода или мляко, най-добре преди вечерните хранения. После се намалят дражетата на 3, 2 и 1 за по няколко дена /или 2 или 3/. Задължително обаче преди да започнете да го давате се консултирайте с педиатър. Май не е препоръчително да се дава на бебета, които нямат 3 седмици. Успех!

# 19
  • Мнения: 78
4 дражета на един прием или 4 дражета за деня

# 20
  • Мнения: 264
Благодаря за инфото. Непремено ще се консултирам с педиатъра, а и ние още сме само на 2 седмици. Най-интересното е, че при Виктор болката в коремчето е силна сутрин, а не вечер. Плаче и се свива преди първите две кърмения за деня, после нещата отшумяват. Така беше вчера, така е и днес. Но определено са колики, коремчето му е твърдо, свива крака и ръчички и пищи безутешно.

# 21
  • Мнения: X
4 дражета на един прием или 4 дражета за деня
За деня. По едно драже преди хранене.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 768
Благодаря за инфото. Непремено ще се консултирам с педиатъра, а и ние още сме само на 2 седмици. Най-интересното е, че при Виктор болката в коремчето е силна сутрин, а не вечер. Плаче и се свива преди първите две кърмения за деня, после нещата отшумяват. Така беше вчера, така е и днес. Но определено са колики, коремчето му е твърдо, свива крака и ръчички и пищи безутешно.
и ние сме същите-сутрин са коликите, на почти месец сме

# 23
  • Мнения: 264
По близо сте до финала, дано скоро забравим за тия гадни колики. Какво правите когато бебето плаче, аз не се въздържам и го взимама на ръце. Просто много пронизително плаче .Вчера около полувин час ми е спал на корема. Не знам до колко е възпитателно, но не мога да го оставя да пищи така. Масажите, затоплянето на коремчето и позата по корем не помагат. Дори върху мен се дере от рев, а после заспива изтощен.

# 24
  • Мнения: 78
Аз също го взимам ,а за възпитанието незнам как става това точно в този етап от възрастта та то още не разбира нищо. Аз моя го чакам да започне да се сеща какво му говориш и тогава ще се възпитаваме, а сега си се гушкаме ядем и спим когато той иска

# 25
  • Мнения: 264
И аз така усещам нещата. Д-р Спок пише да се движим по интуиция Laughing Иначе всеки ти казва не го учи така ще свикне на ръце и тем подобни.
Ето как се успокояваме


Днес пия отвара от Джоджен, пак бабешки трик. Сутринта мина спокойно - не е плакал, ще видим довечера!


 

Общи условия

Активация на акаунт