поду се лицето на детето ми от аугментин!

  • 3 029
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 673
Консултирай с детски алерголог, да речем Албена Бъчварова \май така се казваше\ виж с гугъл..от център "Детско здраве" Peace!!!

Последна редакция: чт, 22 мар 2007, 21:50 от Кaril

# 16
  • Мнения: 1 116
доктора каза да сменим аугментина със сумамед. по-добре е, но температурата продължава! цял ден е на легло - не и се ходи, спи през повечето време... и изпива огромни количества вода.
Предположих че ще е макролиден антибиотик ,но по-добре може би щеше да е ако е Клацид. Сумамед също дава често алергични реакции.

# 17
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
А нищо ли не ви изписа противоалергично Rolling Eyes...този оток по лицето може да е опасен, ако засегне гърлото - оток на Квинке се казва.

# 18
  • Мнения: 2 751
от снощи пием АУГМЕНТИН И ДНЕС ЦЯЛ ДЕН ДЪЩЕРЯ МИ (2Г4М) Е С ПОДУТО ЛИЦЕ?! ИМА ТЕМПЕРАТУРА 39 ОТ СНОЩИ И С ЛЕКАРСКТВА НЕ СЕ ОПРАВЯ? СЛУЧВАЛО Ли Ви се е?
Дай й нещо противоалергично, ако още не сте ходили на лекар.
АБ задължително се приема с нещо противоалергично. Поне при Калоян винаги така са ми казвали...  newsm78

# 19
  • софия
  • Мнения: 379
благодаря ви много за помощта! не ни е дал нищо противоалергично, само сироп хустаджил (май така се произнася). вече температурата е 37.5 и е по-жизнена, чак изяде 1 палачинка! педиатъра ни, д-р везенков каза, че е малка за изследване за алергии?! пиеше перитол 1 месец, но кашлицата не се повлия особено, не знам какво да правя вече.

# 20
  • Мнения: 2 751
благодаря ви много за помощта! не ни е дал нищо противоалергично, само сироп хустаджил (май така се произнася). вече температурата е 37.5 и е по-жизнена, чак изяде 1 палачинка! педиатъра ни, д-р везенков каза, че е малка за изследване за алергии?! пиеше перитол 1 месец, но кашлицата не се повлия особено, не знам какво да правя вече.
И аз съм чувала, че не е добре да се правят тестове за алергии когато са малки.
Калон също получи алергия от Аугментин. Не го спряхме, а взехме сироп Ериус. Пъпките веднага изчезнаха. Оттогава пие всички АБ с Ериус. Доста пъти е пил и Аугментин оттогава, защото имаше проблеми с 3тата сливица, но заедно с Ериуса никога не е имал проблеми.  Peace

# 21
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
току- що в темата за страничните ефекти публикувах статия, за това , че медикаментите от типа на Аугментин са едни от лекарствата, които дават най- много странични ефекти ......

Ето останалите:

http://www.pharmacy-bg.com/article.php?cmd=list&id=214

# 22
  • Мнения: 1 465
Я какво чета тук?
Ами това е един от най-силните антибиотици! И Поло пи, когато имаше отит. Много силен антибиотик! Първо повръща заради него - дадохме прахчета против повръщане и спря да повръща. Да ама не, после го хвана разстройство, пак заради антибиотика. Май го пи в продължение на 8 дни. Добре че приключи лечението, че едвам се издържаше. Но пък се излекува на цяло Grinning Поне резултатът беше добър!

# 23
  • софия
  • Мнения: 379
тази сутрин няма Т, но изпи сока от 4 ябълки и пак заспа! може ли от силен АБ да спи постоянно? пие сумамед сега.

# 24
  • Мнения: 656
Може да е от времето...

# 25
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
незнам...виж тук:

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%BD%D1%82%D0%B8%D0%B1%D0%B … D1%82%D0%B8%D0%BA

# 26
# 27
  • Мнения: 656
newsm78
Дъждовното и мрачно време не те ли кара на сън?

# 28
  • Мнения: 2 751
тази сутрин няма Т, но изпи сока от 4 ябълки и пак заспа! може ли от силен АБ да спи постоянно? пие сумамед сега.
Когато детето е болно, го кара на сън.
Когато спи, се оправя по-бързо!
Бързо излекуване!  Hug

# 29
  • Мнения: 585
Mоже да спи постоянно от силен антибиотик , съпруга ми и майка му понякога проявяват непоносимост към някои лекарства и антибиотици или по-силни странични ефекти , отпадналостта и сънливостта е един от тези странични ефекти .Вземаха ли ви секрет и пускаха ли ви микробиологично изследване с антибиограма , пишеш че влачите болестта от 1 месец . Защото има бактерии на които влияе само едно определено лекарство и дори да си тровиш детето с десет други подред ефект няма да има .Ако пък и след антибиогрмата не се повлиявате от лечението добре е да помислите и за хомеопатия , някои деца се повлияват доста добре  и макар аз малко да не и  вярвам, когато боледувах на 10 години от коклюш/въпреки че бях ваксинирана / лекарите ме лекуваха с какво ли не 3 месеца подред а аз нощем се задушавах и не можех да спя , накрая се оправих за 1 ден със магарешко мляко от село, на всички ни изглеждаше абсурдно на е факт че деня в който го пих беше първата нощ от много време , в която спях без пристъп , след още два дни пиене нямаше и следа от кашлица , а мллякото което съм изпила беше 1 лимонадено шишенце , не се наложи да ми носят второ . И щом правите такива силни алергични реакции те съветвам вече преди да приема антибиотик , да и направят тест за поносимост  , детето на моя близка е на 2 годинки и винаги преди прием на антибиотик му правят , тъй като едва не умря от първия си прием на антибиотик

Общи условия

Активация на акаунт