липов чай.

  • 17 223
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 581
Моето бебе е на 6 мес, мога ли да му давам липов чай или някакъв друг билков а не от тези  бебешките с гранулките. А ошаф може ли да се дава? . Каката на 5 годинки много го обожава.

# 1
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 249
Ами като започнеш да даваш попара(ако бебето ти я хареса) може да я правиш с липов чай или чай от шипки.

# 2
  • Мнения: 8 242
Липов на пакетчета не ти препоръчвам.. Че като гледам циганките как събират липата като метат улиците  ooooh!

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 779
Аз давам липов чай и чай от мащерка,но не на пакетчета,а купувам цвят от билковата аптека  Peace Малката го обожава  Peace

Последна редакция: ср, 28 окт 2009, 17:44 от zabche

# 4
  • Мнения: 188
Ами като започнеш да даваш попара(ако бебето ти я хареса) може да я правиш с липов чай или чай от шипки.

 Peace И аз така знам. Аз първия път исках да й дам липов чай на пакетче, но се получи нещо като слузеста течност и от тогава не съм взимала такъв. Най - добре, ако не е от този на пакетчетата.  А за ошаф - не е ли малка, в смисъл - как ще го сдъвче? newsm78

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Може. Аз давам от 7 мес шипка, лайка, липа и мащерка. На пакетчета, няма от къде да взема друг. Но понеже всички те съдържат етерични масла, които са потенциални алергени в началото ги въвеждай внимателно. По малко. липата по принцип пуска слуз, точно за това се дава при кашлица.
Ошав може от плодове, които сте яли вече.

# 6
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 249
Ами като започнеш да даваш попара(ако бебето ти я хареса) може да я правиш с липов чай или чай от шипки.

 Peace И аз така знам. Аз първия път исках да й дам липов чай на пакетче, но се получи нещо като слузеста течност и от тогава не съм взимала такъв. Най - добре, ако не е от този на пакетчетата.  А за ошаф - не е ли малка, в смисъл - как ще го сдъвче? newsm78

само течността от сварените шипки се дава,колкото да мирише на шипки май май  Laughing

# 7
  • Мнения: 2 521
Ами като започнеш да даваш попара(ако бебето ти я хареса) може да я правиш с липов чай или чай от шипки.

 Peace И аз така знам. Аз първия път исках да й дам липов чай на пакетче, но се получи нещо като слузеста течност и от тогава не съм взимала такъв. Най - добре, ако не е от този на пакетчетата.  А за ошаф - не е ли малка, в смисъл - как ще го сдъвче? newsm78

само течността от сварените шипки се дава,колкото да мирише на шипки май май  Laughing
Защо пък шипки?Ошава не се ли прави от круши,сливи,ябълки и разни такива плодове.Май нещо като плодов чай трябва да се получи.Не съм опитвала такова,но така си го представям.
За чая може лайка,шипка, мащерка и липа ако имаш набрана от теб или от някой близък.В пакетчета-не.

# 8
  • София
  • Мнения: 12 101
Моят син не беше пил чай до скоро. преди няколко седмици хвана някакъв вирус и беше добре да пие чай. в крайна сметка след вируса лекувахме и разстройство, което доказано не беше вирусно или бактериално, а реакция към чай от липа. На 6 месечно не виждам за какво му е чай. Попарата се прави без чай, само с вода, масло, сирене и сухар, а и за нея ви е много рано.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Нищо лошо няма в чая според мен. Шипката има много витамин С, повишава имунитета, другите билки също си имат полезни свойства. Стига да няма алергия чаят си е хубаво нещо. А попара с вода на мен лично ми звучи гадно.  Sick Но това си е лично мое мнение.

# 10
  • София
  • Мнения: 12 101
А попара с вода на мен лично ми звучи гадно.  Sick Но това си е лично мое мнение.
Повечето детски храни ми звучат гадно- и кърмата, и Ам и пюретата, и всичко. Не виждам защо детето трябва да се тъпче с билки, и то безпричинно. Малко са чайовете, които нямат и някакъв друг ефект освен вкуса. Билките могат да бъдат по- опасни и от лекарствата. Подправките в по- големи количества също. Повечето чайове са забранени за пиене по време на бременност, предполагам не са добри и за бебета.

Добре е на чая да пише, че е подходящ за бебета и малки деца.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Е, за това казах, че си е мое мнение. И специално шипката и липата чак пък да са опасни... малко преувеличено. Шипката се препоръчва във всички наръчници по детско хранене.

# 12
  • София
  • Мнения: 12 101
Не казвам, че шипката и липата са опасни, а че има малко чайове, които са безопасни. Peace И те категорично не са от пакетче. Ако някой си е набрал липа или шипки е ок, но в пакетираните може да има какво ли не.

ПП Шипката запича, та и с нея не бива да се прекалява.

# 13
  • Мнения: 1 473
Да, шипката запича и се препоръчва при разтройство.
Има бебешки чай на Хип с ябълка, шипка и морков, също запичащи съставки, но поне е за бебета и количествата в едно пакетче са съобразени с нуждите на бебето.
Не виждам ползата от билковата отвара, ако не е при необходимост.
Мога да си представя, че от плодов ошав бебето може да получи разтройство. Не бих дала на моето дете.

Относно вредата от на вид полезни неща може много да се говори. Винаги е  важно да се съобразяваш с възрастта на детето и съответно да не прекаляваш с количествата.
На пример пчелният мед, много е полезен, ама не е за малки бебета.

# 14
  • Мнения: 9 973
давам шипков чай заради вит.С Peace

Общи условия

Активация на акаунт