Имплант или мост?

  • 12 022
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 424
Преди няколко дни си счупих зъб, който се оказа сцепен отвътре, и днес се наложи да го извадя. Става въпрос за горен кътник. Зъболекарят ми предложи след изваждането веднага да постави имплант и след 5-6 месеца-зъб. Извади зъба без проблем и тръгна с бургията да копае, но се оказа, че коста ми е тънка и трябва да се калцира, за да не стигне до синуса. След 2-3 месеца ще го сложи. Другият вариант е мост, закачен на предния и задния зъб.
Обаче взех да се чудя за този имплант дали е удачен вариант за мен или да си направя мост.
Някой със съвет?

# 1
  • Мнения: X
Последен зъб ли е?

# 2
  • София
  • Мнения: 1 424
не-мъдрецът ми е след него. И той, и предният са здрави.

# 3
  • Мнения: 2 998
Аз не харесвам мостовете, заради пиленето. Реално двата ти здрави зъба ще бъдат изпилени абсолютно ненужно. Ако имаш възможност, бих ти препоръчала имплант. И моят съвет е да ти бъден поставен от лицево-челюстен хирург.

# 4
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Оф, и аз съм пред същата дилема.
Опитвах се да спася 2 6-ти долни зъба 10 години... Но сега ще се вади и втория.
Импланта може да го отвхърли организмът... А при мост се пилят зъбите, вярно е.
Аз си седя вече 2 години с изваден зъб и си карам така. Но сега нали ще ми се наложи да вадят и съответния 6-ти от другата страна...
Освен да си направя частична протезка, която да си вадя вечер на нощното шкафче, друго не виждам. Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Не ми се ще нито имплант, нито мост.
Не бих се подложила на процедура за имплант. Свекърва ми си прави така няколко зъба, беше доста мъчително...
А като имам и АИ заболявания не знам дали няма общо и това с отвхърлянето на имплант. И за това се замислям.

# 5
  • Мнения: X
Последният зъб, мъдрец, не ти трябва, освен в бъдеще да има захванат мост за него.
Аз тези дни правих с имплант на 3ти зъб след кучешкия, и останах много доволна, но зъболекарят си е добър.

Последна редакция: пт, 12 май 2017, 19:59 от Анонимен

# 6
  • Мнения: 7 325
Зъболекарят ми предложи след изваждането веднага да постави имплант и след 5-6 месеца-зъб. Извади зъба без проблем и тръгна с бургията да копае,

Според моят зъболекар и няколко други това не се прави. Мястото трябва да заздравее и тогава да се сложи имплант. Около 6 месеца са нужни, зависи от костта. Моят съвет е да си смениш зъболекаря.
Аз съм с мост. Предпочетох го пред импланта. Вече няколко години го имам и нямам оплаквания. Сега се чудя да слагам ли още един или да правя импланти. Имам позната, която не може да ги задържи и е едно лудо даване на пари  ooooh! и непрекъснато висяне на зъболекарският стол.

Освен да си направя частична протезка, която да си вадя вечер на нощното шкафче, друго не виждам.
Майка ми има. Трудно се свиква. Особено в началото и се гадеше непрекъснато. Сега по малко. Но било много неприятно - кзва.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 424
При кой доктор си прави импланта?Ако искаш,може и на съобщение да ми отговориш.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 520
Щом двата зъба са здрави може да си направите фотополимерен (адхезивен) мост. Има доста статии за адхезивения мост. Доста по-добре е от имплант, защото организмът може да не го приеме, а да умъртвявате два зъба с моста, не си заслужава. Цената е поносима и се прави за ден. Що се отнася до костта, може да се сложи изкуствена и пак да се направи. По отношение на имплантите зная, че трябва да се направят изследвания преди да се премине към поставянето. Така се избягва вероятността да се отхвърлят, пък и не са лев два.
Успех!

# 9
  • Варна
  • Мнения: 6 309
Аз съм за имплант. Особено в твоя случай-за мост да пилиш два здрави зъба. Мостът е по-евтиното решение за даден момент, но в бъдеще излиза по-скъпо. Убедена съм, че колкото и да е перфектен, нанася поражения на венците. Не са го измислили още перфектния мост.
Идеалният вариант за мен е още с ваденето на зъба да се сложи имплантат. Но това не винаги е възможно.

# 10
  • Мнения: 7 325
Щом двата зъба са здрави може да си направите фотополимерен (адхезивен) мост.
Това изглежда много добро. Лесно е и за поставяне ( без болка ). А ако е и издръжливо - идеален вариант.

# 11
  • Мнения: 54 337
Щом двата зъба са здрави може да си направите фотополимерен (адхезивен) мост. Има доста статии за адхезивения мост. Доста по-добре е от имплант, защото организмът може да не го приеме, а да умъртвявате два зъба с моста, не си заслужава. Цената е поносима и се прави за ден.

Не знаех за тази възможност.
Благодаря! bouquet

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
Moст.

# 13
  • София
  • Мнения: 983
 Мост Peace Никога не бих сложила импланти,ако не е крайно наложително,а имам многогодишен опит с проблемни зъби и опити да ги спася,някак.
Вчеара ми сложиха 3 импланта, 6-ти и 7-ми долу и 7-ми пак долу, не беше приятна операцията,но след многогодишно лечение,мост,стопена кост просто нямах друг вариант ooooh!.
В София има вариант за цялостно поставяне (вадене,слагане на имплант и надграждане) в рамките на седмица, методът е различен от другите,доколкото разбрах и не всеки хирург работи така.
Ако избереш имплант: много внимавай кой ти го слага,защото наистина става въпрос за милиметри и какъв е самият имплант.

# 14
  • София/Испания
  • Мнения: 1 504
Може ли да ми препоръчате добър зъболекар,за поставяне на импланти/на лични съобщения/. bouquet

Общи условия

Активация на акаунт