Достъпните за разходка с количка места

  • 3 719
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 484
Странно е как постоянно се говори за "отрицателния демографски прираст" и колко страшно е това, а когато се стигне до конкретното нещо, което трябва да се направи/съобрази - всеки е пас. И това не се отнася само общинарите и хората с власт, а за  хората като цяло. Всекидневно се сблъскваш с паркирали на тротоара коли, неспиращи на пешеходната пътека шофьори, пушещи в асансьора хора, готови да те изблъскат и прередят, без значение, че носиш дете, минувачи, които се правят, че не те виждат, да не би случайно да ги помолиш да ти помогнат.... Сигурна съм, че можете да продължите списъка.
Получи се голямо оплакване, май, но всяка майка, тръгнала на разходка, се сблъсква постоянно с подобни ситуации

# 16
  • Мнения: 1 029
И при нас положението не е по-различно, както в цяла София. По тротоарите са паркирали коли, така че често се налага да слизам на платното с риск да ни отнесе някоя кола. Избягвам подлезите, защото в повечето случаи е невъзможно да сляза и да се кача по наличните рампи, а изпитвам ужас, когато пресичам, защото никой не спира на пешеходните пътеки и отново рискувам моя живот и този на детето ми.  Част от магазините и аптеките са достъпти, други не. В поликлиниката не мога изобщо да вляза с количката, защото има много стълби и никой нищо не е направил, за да облекчи достъпа на инвалидите и майките с колички. Най-възмутена останах, когато трябваше да ходя да подам документите в общината и в социалната служба за еднократната помощ от 200 лв, където никой не се беше сетил да сложи нещо на стълбите отпред, за да може да се влезе с количката. А точно тези институции уж трябва да дават пример и да се грижат за хората...
Да не говорим, че и повечето паркове и градинки (с малки изключения) също не са това, което трябва да бъдат - мръсотия и мизерия, пейките са изпочупени или напълно липсват, същото важи и за детските съоръжения...  Но май затова са виновни и хората, които не са научени да пазят чистота и да опазват чуждото имущество.
Спирам до тук, че и аз страшно се ядосах...  #Cussing out

# 17
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
На Орлов мост положението е като навсякъде. Магазините в по-голямата си част са недостъпни, ул.Иван Асен 2 е достъпна до някъде, но малките улички са жив ужас, аз вече не ползвам количка и пак се движа по средата на улицата, паркират не само по тротоара, ами и на улицата и от двете страни! По-горе едно момиче е споменало, че достъпния подлез е този на ул. Загоре защото на самия мост асансьорите са развалени, а този откъм Сан Стефано се пързаля и ако е по-тежка количката е много вероятно да стигнете долу по-бързо и болезнено от очакваното.

Последна редакция: пт, 23 мар 2007, 13:00 от Не съм

# 18
  • Мнения: 1 828
Впечатления от южния парк (входа откъм Витошка). Не бутам количка още, но редовно се карам със спиращите тротоара шофьори. В почивните дни нещата стават особено страшни - никакъв шанс да се предвижващ по тротоара, та дори и като обикновен пешеходец. Най-силно ме изумяват семействата, които спират с голямата кола на тротоара и изваждат количката с бебока и хайде към парка. Питала съм няколко защо го правят нали и те са потърпевши - кимат. Така им е по-удобно. А най-сладкото е че на 50м има голям паркинг, който иска само 3лв. на денонощие. newsm78

# 19
  • Мнения: 1 371
Вие ли се оплакавате?
Елате да видите какво става в Манастирски ливади..... #2gunfire

# 20
  • София
  • Мнения: 1 248
За 6г. съм живяла в няколко квартала - Дианабад, Лозенец,Княжево , а сега на 5-те кюшета.Няма никаква разлика.Положението е едно и също на всякъде.Дали ще са коли паркирали на тротоара или тротоара е толкова разбит май няма значение.За магазините не мога да кажа,защото ходим с кола и сме с столче тогава. Peace
Но всъщност не ме притеснява толкова достъпността ,а мръсотията през която трябва да минавам. Peace

Последна редакция: пт, 23 мар 2007, 13:32 от mimok_l

# 21
  • Мнения: 1 264
И аз живея в Тракия.  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 258
И при нас положението не е по-различно, както в цяла София.По тротоарите са паркирали коли, така че често се налага да слизам на платното с риск да ни отнесе някоя кола. Избягвам подлезите, защото в повечето случаи е невъзможно да сляза и да се кача по наличните рампи, а изпитвам ужас, когато пресичам, защото никой не спира на пешеходните пътеки и отново рискувам моя живот и този на детето ми.
Ние сме в Сухата река, парка на Герена е много близко, но да стигна до там понякога си е доста неприятно изживяване.

# 23
  • Мнения: 489
 Изглежда е време, някой да измисли "летящи колички", за да не се налага да се карат по тротоарите, защото в БГ всичко граничи с абсурда... Добре, че сина ми вече ходи и се водим за ръчичка.  Иначе доскоро и аз бях развила добра мускулатура.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 271
Като изключим разбитите тротоари, плочките са изпочупени, и многото нови строежи от които се е разбил асфлта ( тротоари на повечето места липсват) - при нас не е толкова зле.

Лесно стигам до Южния парк, до Билата, в аптеките, до нас е 29та поликлиника - там си има от цимент направено за колички.

Общи условия

Активация на акаунт