РаботеЩи майки, как се организирате?

  • 20 796
  • 172
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 907

ситуация за "справяне": мъж,


Shocked Защо е в тази листа и то на 1во място! Според мен "това" трябва да е в листата на помощните средства, с които се справяме, тъй да се каже дясна ръка Wink

Аз писах вече, че работя на 80% и това ми е добър компромис да имам и 2те - работа и време за децата. С големия ми син бях почти 1г, но и през това време съм го давала на гледачка, тъй като работех на 50% от къщи. След това на ясла докато тръгне на задължит. детска градина. Бих искала тогава да имах повече време, но работех на 100%, 1-2г преди да се роди бях едвам завършила и трупах стаж. С 2то го давах по спокойно - идва ми сега жена в къщи, до скоро бях и на 60%.

С мъжа ми сме като роботи понякога - той идва, аз тръгвам, предаваме си децата по пътя като стане въпрос за лекар, родит. среща и пр. че нямаме баби и дядовци за такива спонтанни мероприятия. Не искам да се бъркам прекалено в работите на децата ми. Аз самата съм била доста самостоятелна и това ме е научило на някои неща. Е, майка ми понякога така се впрягаше, че ми е рисувала и рисунки за у-ще (мразех рисуването), но по-късно в гимназията, взе прекалено много да се бърка, да прави моите проблемчета нейни и ми беше неприятно, та оттогава предпочитам да съм по-настрана. Не искам да се натрапвам по такъв начин на децата си.

Мразя да съм под пара и да тичам занякъде по часове, та затова непрекъснато се старая да усъвършенствам организацията:
- не чистя - веднъж седмично някой ни чисти, по малко, но редовно.
- не гладя - купуваме немачкаеми се дрехи, ако в крайна сметка трябва да се глади, всеки си го глади преди да му потрябва. За децата бабите са гладели, докато са ги гледали - по половин година редувайки се.
- готвим ту аз, ту мъжът ми. Сега като съм бременна готвя повече аз, просто щото ми се ядат определени неща. Полуфабрикати не ядем - напоследък има замразени смесени зеленчуци, но без консерванти и пр., та от тях купувам, стават бързо.
- купувам много онлине
- всякакви сметки - също онлине и автоматизирани
- и аз не се гримирам почти или в трамвая (където се качваме има малко хора) - хаха анетт май го каза, но наистина пести време. Фризьорка ми идваше в къщи до скоро и ни подстригваше всички. Правехме натурален обмен на услуги. Mr. Green
- имам пералня, която и суши, вадя всичко сухо и всеки си прибира в шкафа
- уча големия ми син да помага - да си вземе сам закуска, да помогне на малкия, да го съблече, все повече задачи му се събират, но обича да ги върши и свиква.
- оправям леглата (мъжът ми през уикенда), засега поне Wink

През отпуските 5 (седмици) или около празници обикновено заминаваме и то така, че да ни e уредено ядене и да имаме максимално време за прекарване заедно. Уикенди също гледаме да предприемем нещо заедно - дори само в училищния двор да играем с топката.

Hапоследък взимам големия син на разни мероприятия - концерти, театър, подходящи за възрастта, даже някое кино, та пак мога да отида някъде и то без да го оставяме в къщи.

Последна редакция: чт, 22 мар 2007, 18:47 от MegiX

# 31
  • Мнения: 11 314
При мен организацията се промени, откакто каката тръгна на даскало.
Трябва да е там в 8 ч. Което значи целокупно се изнасяме в 7,40 най-късно от къщи и тръгваме пеша до там. Изпращам я донякъде, после малкия на градина. Пътьом купувам хляб и някои дреболии, които мога да нося сама по баирите от плод-зеленчука и месарницата.
В 9 ч отваря борсата и засядам да дебна "купи-продай". За почивка от тъпи графики шетам тук Laughing
По обяд готвя всеки ден прясно, след като се прибере щерката. Докато стане яденето си пише домашните. Разтребваме, миялната се пуска, те отиват да играят, аз хвърлям едно око на акциите и ги наблюдавам как играят зад гърба ми или ги изстрелвам на двора, ако позволява времето. Естествено в дните, когато нямаме ангажименти. Вторника е за каката -балет и рисуване. Докато тя е там, пазарувам в големи количества за седмицата. Тогава изпускам от поглед работата, но не ми пречи.
В 17,30 ч затваря борсата и аз изчезвам от виртуалния свят. Подреждане, беснеене с децата и четене са на дневен ред. В 19 ч се вечеря. В 20 най-късно са по леглата. След това довършвам кое какво, ако нямам излизане (тренировки, хор и тн). Лягам си към 23
Има дни на борсата е толкова натоварено, че оставям мъжа ми да върши някои неща.
Пране в събота и неделя, суши се само. Само сгъвам и нареждам по шкафовете.

# 32
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Хубава тема, ето и моите шорткътс:

- ползвам Roomba Scheduler, всеки ден чисти по 1 стая, влиза под легла и мебели и не ми се налага да я бейбиситвам докато чисти!


брях, моми4ета, да не сте писали на етапи, тука гледам цели 3 мнения съм изпуснала тотално  Shocked

извинявай за невежието, ама какво е това неЩо?


Анет, и в къЩи дрехи бол, ама ако тръгна да пера в събота, Ще зна4и да бу4и пералня до неделя ве4ерта   Twisted Evil
Впро4ем... сега ми хрумва, колко кг ти е пералнята?
За замразяването е бомба идея, но и аз така и не се нау4их, при това фризера ми е ве4но пълен с неЩо  Shocked, неготвено.
(за пиенето верно, сега ако кажеШ и 4е не пуШиШ и карти не играеШ... Confused Mr. Green)

Джоя, аз помня, добре помня. особено няколкото години, в които каката беШе големи4ка и малката я нямаШе... еееххх, хубави времена  Embarassed
успокоението (ако може така да се каже), е 4е знам колко бързо растат, след 3 години пак Ще имам време да ску4ая  Joy

# 33
  • Мнения: 3 367
еееееее..ма вие верно сте жени героини,няма да идвам в Италия да се женя че да готвя всеки ден; и децата няма да водя че да не им пристане някой Laughing
пералнята е бая голяма,идея нямам колко кила,но мисля е поне 1/2 път по-голяма от Евопейските,,
Roomba Scheduler е робот к чисти сам,и аз го ползвам,много е любезен и върши моята работа..
не пуша от години и в интерес на истината много време ми се отвори откакто спрях
карти играя-много съм добра на война и черен петър!
*
капризи както казах не търпя-гладен значи наиситна гладен, дете здрвао няма да умре от глад,но на маймуна отказвам да ме правят; предлагам 2 ястия,ако не-не и по леглата..много бързо се научиха и няма драми..

# 34
не е толкова трагично положението  Grinning
има някои неща, най-вече от традиционната регионална кухня, които изискват време, но аз се конзентрирам върху наистина бързите и леките рецепти. като схванеш основните принципи останалото е импровизация от наличните продукти

# 35
  • Мнения: 314
Доскоро работех на пълен работен ден, значи от 7.30 до 16.00 (+ възможност да работя от къщи някои дни/ вечер). Таткото води детето на детска градина към 8.30, а аз го взимам към 16.30, след това – приготвяне на вечеря (най-често нещо набързо) / общуване с детето / вечеряме / играем / излизаме в зависимост от времето и пр. , таткото се прибира към 19.00. Редуваме се да слагаме детето да спи – миене на зъби и пр., четене на книжки – 8-8.30.
Домакинската работа като цяло не е с голям приоритет, добре че има перални, миални машини, самоходни прахосмукачки и пр., най-трудоемкото - почистване на къщата, го правим да си призная 1-2 пъти на месеца, като дететото участва най-ентусиазирано. Готвенето – само за вечеря, събота/неделя се редуваме, иначе обядваме навън през седмицата, пазар в неделя само (таткото пазарува обикновено), никога не гладя. Имам на свое разположение около половината вечери от седмицата, е, често съм така уморена че само за интернет или някоя книжка имам сили, и някоя събота в месеца. Събота по традиция ходим на сладкарница, други съботни мероприятия са библиотеката, басейн, парк, детски театър, срещи с приятелски семейства, излети ако времето позволява.

# 36
  • Мнения: 2 032
А, ето и Румбата ми е липсвал от живота. Той по стълби качва ли се? Laughing

Абе, организация, ама донякъде. Монтесори, където ходи Калина, май оперирaт на презумцията, че майките не работят. Защото през месец-два имат някакви измислени ваканции от по една седмица, или са затворени за обучение на персонала, а откакто учат континентите, с няколко дена предизвестие научавам, че в петък детето трябва да е облечено с нещо типично за Северна Америка, например. Утре, за мой ужас, трябва да сме облечени като за Южна Америка. Изкушавам се да продупча някое старо одеало и да й кажа, че е пончо, и точка. Другият петък пък трябва да носим домашно-изпечени кексчета, Калина от сега се превъзбужда какви неща с феички  newsm78 отгоре съм щяла да направя, а аз си мисля до колко през нощта преди това ще трябва да стоя да бухкам кексчета и подобни.

# 37
  • Мнения: 3 367
А, ето и Румбата ми е липсвал от живота. Той по стълби качва ли се? Laughing
не,стълбите го объркват; има си огрничители с лъч да не се препъва
има едно дето и мие
ето линк:

http://store.irobot.com/product/index.jsp?productId=2371402

*
купи пластмасови феички и ги бодни в-у кексчето,аз така скопосах  пони торта за рд

# 38
  • Мнения: 1 526
Това било значи- милото видял такава Румба и много се е ентусиазирал да ни го купи.
Иначе и аз все си мисля как да използвам 25 часа в денонощието  ooooh!...
Децата аз ги водя сутрин към 7.30 излизаме. Към 17ч се прибираме и който е пръв от нас взима децата. Следва бързо къпане и по желание един спретва вечерята, а другия играе с децата. Вечеряме и после учим- пишем домашни, четем книжки, споделяме как е преминал денят.
Пералня пускам почти всяка вечер, но не гладя. Сгъваме заедно с децата и те помагат да ги сортираме. Пазарумаме основно в петък- децата са до обед на градина, а ние по принцип не работим. Тогава и чистя. Правим пазар като за последно и през сезмицата купувам само хляб и мляко.
Петък вечер си правим купони.
Съботата е за пикници, партита, излети, събиране с приятели, театри и всичко за което успеем да се класираме.
Личното ми време е след 20.3 телевизия, нет, книжки, skype, излизаме насмени ако ни се излиза.И така...

# 39
  • Мнения: 1 363
На мен най- стресиращо ми е сутрин. В 7 ставам, къпя Алекс и аз със него бърз душ, от нощния памперс дупето му е запарено и миризливо. До 7.5 той е облечен изсушен, слизаме долу, където му приготвям закуската, правя пресни сандвичи, гладя риза, ако трябва и в 8.15 трябва да сме излезли за да стигнем до 8.4 5при детегледачката, която ни чака на вратата да заведе по -големите деца на у -ще. От там аз и мъжа ми на работа. Аз го вземам или мъжа ми от детегледачката, водим на у-ще
 и хайде обратно на работа, до 3.00. Вземам от у-ще в къщи сме си в 4ри. Докато измия чиниите то станало 4.30 почвам да приготвям вечеря и в 5и нещо вечеряме. Алекс се качва да се приготвя в 6 и в 6.30 сме в леглото с книга и той заспива. АЗ засядам пред компа да релаксирам и така. Сега си дръпнах работното време от 10 та ми е малко по- спокойно сутрин, а в сряда работя следобед, мъжа ми прибира Алекс от у-ще.
Имало е моменти, в които  сме си го предавали по улиците миналата година  Crazy, А мъжа си виждах за по полвин час преди лягане. Но това е минало. Tired
Чистене -няма време. Минавам с прахосмукчаката два пъти седмично. В Събота и неделя- ден за пране, пазаруване...и разходки. Време за приятели- ..никакво, пък камо ли за афера Laughing

Последна редакция: чт, 22 мар 2007, 23:37 от miravmbd

# 40
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Била съм и в трите ситуации, пълен работен ден, нон стоп в къщи и part time. Според мен най-добре е на part time  Peace хем не се изнервяш от постоянното присъствие на децата около теб, хем имаш достатъчно време за себе си и децата Wink За съжаление е неприложимо, ако имаш някаква по-сериозна квалификация! Та преди да седнете да учите по много, помислете на какво работно време искате да работите  Laughing
На такова роботче прахосмукачка и мъж ми беше хвърлил око, но аз го разубедих. Май сгреших  Rolling Eyes

# 41
  • Мнения: 907
За съжаление е неприложимо, ако имаш някаква по-сериозна квалификация!

Приложимо е и още как. Даже на менажерски позиции. Най-добре е обаче да си работила дълги години за фирмата и да си се окопала добре. Но и в нова фирма, можеш да го поставиш още от начало, поне тук става, но и пазарът за квалифицирана работна ръка е много благоприятен.

# 42
  • Мнения: 6 167
На такова роботче прахосмукачка и мъж ми беше хвърлил око, но аз го разубедих. Май сгреших  Rolling Eyes

не си, наскоро братовчедка ми го върнаха, че оставял вода много след себе си и не намира майката добре и бързо се изморява. може да е бил дефектен.
но поне за кратко потрих злорадо ръце, защото и аз мечтая за него от повече от година))
в италия има само прахосмучещия вариант.
а аз искам миещия.
веднъж завинаги да се разделя с парцала... какъв кеф! засега се отлага.

# 43
  • Мнения: 7 091
Като ви слушам аз съм най-голямото куку тука  hahaha
ГОтвя ВСЕКИ ден ( мъжът ми не е претенциозен, но Калин е злояд, а да си призная аз самата имам проблеми с това да ям няколко дни едно и също Embarassed). Готвя точно преди да се прибере половинката, за да е топло яденето. Каквото остане за следващия ден мъжа ми го взима на работа със себе си за обяд.
Пера почти 2-3 пъти на седмица ( пералнята ми е малка обаче, само 5 кг  Confused), но отива по цял ден пране.
Старая се да чистя всеки ден ( болна съм на тема чистота и прибиране), когато не успявам удрям само по един парцал на пода.
Не гладя ( освен дрехи за излизане, които се мачкат и ризи на половинката, но понякога той сам си ги глади).

Сега защото Елена яде през нощта се събуждам по 3-4 пъти на вечер, много трудно заспивам след това и затова режима ми е да ставам с малкия към 9-10 часа. Вечер лягам към 12-1 часа. С малкия прекарваме активно време на "домашно обучение" между 2 и 5 часа, когато рисуваме, изрязваме, правим скултурки, лепим, боядисваме, конструираме, учим се на разни неща и т.н. През другото време го включвам да ми помага и той добре се справя.
Елена по цял ден ми е виснала на ръцете, защото се кърмим на поискване, а тя вече започна да се усеща от къде идва благината Wink и да си иска  Laughing
Телевизия- следя редовно детски предавания, заедно с малкия  Joy Сега съм се запалила да гледам American Idol, но обикновено и това гледам с едно око, защото тогава вечеряме, а Елена яде с нас , Калин като се прибере баща му е превъзбуден и подскача и крещи из цялата къща, така че обикновено трудно се фокусирам над каквото и да било по това време.
Половинката сега е много натоварен, има и защита на дипломна работа и аз просто увисвам, защото свободното ми време граничи с минус безкрайност.  Rolling Eyes Едновременно с това съм се захванала да си правя разни неща от вкъщи уж за работа, ама в последно време и за това нямам време.
Четене- опитвам се да отделям време.
Хобита- много, време никакво, ама пак от време на време гледам да правя това онова. Влизам и във форума, обикновено пиша един постинг на подскоци, горе долу така чета и темите  Joy Някой да не си помисли, че като съм онлайн по цял ден толкова седя във форума  hahaha Просто отварям форума сутрин...и до вечерта прегледам 5 теми пак на подскоци  Laughing
Като имахме детегледачка в ПА поне 1 път седмично поне отделях малко време за себе си, сега ми е много трудно с двете деца и ми се иска да имах малко помощ поне за час седмично.
Планирам да почна работа на половин ден по-нататък. Не мисля, че ще искам да работя на пълен работен ден, мисля че мога да дам много на децата си и за мен това ще е удоволствие. Дано да мога да си го позволя разбира се, защото приказката за 2 и 200 я знаем  Simple Smile
Затова казвам на мъжа ми, да тръгна на работа, че да си почина, защото в момента работя 24/7/365 без почивки и ваканции и на моменти изперквам.

# 44
  • Мнения: 11 314
Като ви слушам аз съм най-голямото куку тука  hahaha
ГОтвя ВСЕКИ ден ( мъжът ми не е претенциозен, но Калин е злояд, а да си призная аз самата имам проблеми с това да ям няколко дни едно и също Embarassed). Готвя точно преди да се прибере половинката, за да е топло яденето. Каквото остане за следващия ден мъжа ми го взима на работа със себе си за обяд.
Пера почти 2-3 пъти на седмица ( пералнята ми е малка обаче, само 5 кг  Confused), но отива по цял ден пране.
Старая се да чистя всеки ден ( болна съм на тема чистота и прибиране), когато не успявам удрям само по един парцал на пода.
Не гладя ( освен дрехи за излизане, които се мачкат и ризи на половинката, но понякога той сам си ги глади).

Телевизия- следя редовно детски предавания, заедно с малкия  Joy Сега съм се запалила да гледам American Idol, но обикновено и това гледам с едно око, защото тогава вечеряме, а Елена яде с нас , Калин като се прибере баща му е превъзбуден и подскача и крещи из цялата къща, така че обикновено трудно се фокусирам над каквото и да било по това време. .
Тандури, не си сама.
Ако ти кажа, че ако не пусна пералня през ден, след това ми се събира един цял уикенд да вися в мазето. Много се цапат Joy (да са живи и здрави).
И аз готвя всеки ден и гледам да е винаги топло като седнем да ядем, щото таткото мрънка, ако не му изгори езика (пусти немски манталитет Laughing)
С хобитата успявам като ги метна по креватите вечер, иначе време не остава.
Обаче ще взема аз един такъв робот.
Може ли да ми пуснете едно фото как изглежда и кои фирми го произвеждат. Praynig

Общи условия

Активация на акаунт