Давате ли газирано на 2г. си деца?

  • 8 890
  • 195
  •   1
Отговори
# 45
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
не пием...купешки натурални сокове също не пием...за 2 минути правя истински сок на машината

# 46
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
не пием...купешки натурални сокове също не пием...за 2 минути правя истински сок на машината
И аз за толкова правя, но за 15 след това я мия.

По темата - почти всяка вечер опитва по глътка от чашата на баща й.

# 47
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
не пием...купешки натурални сокове също не пием...за 2 минути правя истински сок на машината
И аз за толкова правя, но за 15 след това я мия.

По темата - почти всяка вечер опитва по глътка от чашата на баща й.

ииии, че какво .... не е загубено време , защото е спечелено здраве   hahaha  .. почти като сентенция го докарах ...но така мисля ...  Peace

# 48
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Пробвал е, при майка ми, но се отврати от газировката.  Laughing
Пие вода, айрян и купешки сокове (родителите ми пият само цедени сокове, включително и на закуска, ама аз съм мързелана)

# 49
  • Мнения: 645
Аз не давам ама той си иска. Иска кола и спрайт. Понякога ако аз си взема малка бутилка хубавичко я разклащам няколко пъти преди да му дам а той си примира от кеф.

# 50
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Не, не давам. И скоро не възнамерявам да дам.
Вдигам луди скандали, ако има самоинициатива от страна на близки и познати.

# 51
  • София
  • Мнения: 5 289
Нито му давам,нито пък си иска.Аз обожавам газирани напитки и вечно чашата ми е пълна,но Михаил никога не я е надигал,знае че това е на мама.Пие само сокове,плодови млека и вода.Моето мнение е,че газираните напитки са вредни и ще гледам максимално дълго време да го удържа да не ги пие.

# 52
  • Мнения: 1 017
Не съм му давала, ама и той не е искал, аз съм му казала, че щипят на езика Simple Smile)) то си е истина де Simple Smile), и тои не иска, един път опита и не му хареса и така. Аз самата не си падам по газираните напитки, само кола пия, но мнооого рядко и по-малко.
Иначе виж проблем са ни бисквитките и сладките неща. Едва успявам да го огранича, особено след обед като го вземам от градина е нудържим. Добре че хапва и плодове та да има баланс.

# 53
  • Мнения: 1 881
Не давам, но и детето не харесва, веднъж  - два пъти е пробвала и отаказа потресена. Тя дори сокове не харесва, само на водичка сме:)

# 54
  • Мнения: 872
Не давам и нямам намерение скоро да и давам.  На 3,6 год. е дъщеря ми. Опитвала е , но само толкова.

# 55
  • София
  • Мнения: 13 206
Не! Не давам газирано!!! Не смятам и да го правя в скоро време. Газираните напитки са вредни за гърлото и сливиците. Не студените, а газираните! Опитвала е газирано 2 пъти, единия без мое знание..  Rolling Eyes

# 56
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Не съм давала досега и на двете, но и те не са си искали. Дени е много подозрителна към всичко ново за ядене или пиене и трудно опитва. Пие само вода и айрян, от една седмица се престраши и пие и мляко с какао. Laughing А малката не я броя, още е малка и таквиз нещица не са за нея!

Ние вкъщи пием, но рядко!

# 57
  • Мнения: 5 468
У нас не купуваме често газирани напитки.
Не давах на детето ми до 2 г. и половина. Преди няколко месеца искаше да опита от чашата ми с Кола. Опита една глътка, хареса й..., помоли за още, аз се мръщя и й викам - Ммм... много е гадно!... тя върти главата: Не, не, хубаво е!... хм Thinking. Но не искам да пие Кола и гледаме да не купуваме. Много рядко се случва това. И тя си знае, за нея има сокове, за нас с тати - Кола.
От 1 месец, обаче, намерихме някаква нова газирана напитка, нещо като Спрайт на вкус и взехме да го купуваме. И Гери иска от него. Мръщи се, пие и пак се мръщи... но не е почитател на газираното. Тя прекрасно знае, че нейните питиета Simple Smile са мляко, сок и вода... и е съгласна изцяло с това. Голям почитател е на МАКОТО Peace.

# 58
  • Мнения: 619
Не давам . Naughty
На дъщеря ми и се дава мнооого рядко,и то от скоро.

# 59
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Освен захарта, вредното е в самото газирано - уврежда стомаха и е предпоставка за гастрити и язва, както и че е пълно с прослувутите Е-та : добавки, оцветители и консерванти.
Вече в почти всичко има добавки, как да ги изконтролира човек?
Колкото до болднатото - не съм особено съгласна, предпоставките за гастрити и язви са по-скоро наследствени, това че газираното може да ги обостри е друг въпрос вече Peace.
Има и друго, което няма особено логично обяснение, но е факт - наблюдавала съм го сред доста мои приятели и познати.
В ранна детска и юношеска възраст си имах огромни проблеми със стомаха, почти язваджийка ме бяха обявили, хем изобщо не пиех газирано (то не, че и имаше какво да се пие тогава), ама кой да се сети да свърже в ония времена физическото неразположение с нервни напрежения и т.н.
В момента, в който излязох от средното у-ще и безумно конкурентната среда, в която сама се бях набутала поради прекалени амбиции и си взех, тъй да се каже живота в ръцете, всичките ми болежки се изпариха яко дим. Така и никой доктор не успя да ми обясни как и защо. Но определено не ми липсват Laughing. И сега ги няма, въпреки че се скъсвам да пия кола, чак ме е срам да кажа какви количества поглъщам понякога.
Дали бих давала на детето си - ако е поспаливо като мене, особено сутрин, а трябва да става рано за градина, определено ще се замисля Wink Peace.

Общи условия

Активация на акаунт