Давате ли газирано на 2г. си деца?

  • 8 898
  • 195
  •   1
Отговори
# 60
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Вече в почти всичко има добавки, как да ги изконтролира човек?
Колкото до болднатото - не съм особено съгласна, предпоставките за гастрити и язви са по-скоро наследствени, това че газираното може да ги обостри е друг въпрос вече Peace.

Разбира се, че във всичко има добавки, но трябва ли насила да се тъпчем с тях? Аз поне гледам да ги ограничавам, особено за малко дете. Писах, че газираното става косвено предпоставка за гастрит и язва, а не че задължително води до нея. Наследствеността също е една от предпоставките. Съгласна съм, че не трябва да се обострят - тъй като самата аз съм с гастрит, мисля да огранича, доклокото мога, мойте деца откъм газирано.
Четох преди време една доста интересна статия за 4 вида най-вредни храни. Газираните напитки бяха на първо място. Като ми остане време, ще я изровя от архива и ще я постна тук, ако искате?

# 61
  • София
  • Мнения: 1 457
У нас никой не пие газирани напитки, така че дъщеря ми скоро няма да опита подобно нещо. За мен са вредни, аз лично не ги и обичам и се надявам и тя да не ги хареса.

# 62
  • София
  • Мнения: 2 019
От доста време и аз не пия газирано. На малката не давам, а на каката само когато сме някъде и другите пият, защото много си пада по колата.

# 63
  • Мнения: 1 640
Вкъщи гледам да няма газирани напитки.Ако мъжът ми пие,то това да не става пред детето.Аз почти не пия.Когато сме навън,й купувам сок"Капи",за да й отклоня вниманието от пиещите Кока Кола или Фанта.
  Смятам,че ако научи вкуса ,ще иска,а газираните напитки не са подходящи за деца.Проблемът им не е само в захарта или в подсладителите.

# 64
  • Мнения: 641
Пие само вода, чай и сок, рядко. Иначе купуваме почти през ден, баща и се налива с кола постоянно #Crazy.

# 65
  • Мнения: 1 446
В нас такова чудо не се купува.
В много редки случаи си купуваме кока - кола.

# 66
  • Мнения: 229
Не и давам ,но тя и не проявява интерес .Опитвала е един или два пъти ,но не и хареса .

# 67
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Дъщеря ми е на 4 години и  пие лимонада на Горна баня,понякога малко кола или фанта,но не прекаляваме. Grinning Преди тази възраст -никакви газирани напитки -е не ,че сега  е полезно,но не мога повече да я лишавам така драстично от нещата , които са й вкусни.Grinning

# 68
  • Мнения: 4 621
Давала съм, но много рядко. Яна предпочита сокчета Hug

# 69
  • София
  • Мнения: 7 242
Вкъщи не пием газирано. Никога не сме й забранявали. Не го харесва.

# 70
  • Мнения: 29
Дa давам му 

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 1 048
До скоро въобще не беше близвала газирано - от около година и давам по малко кола, разредена с вода. Не мисля, че газираните напитки са нещо полезно - още по-малко за дете на 2 години. Винаги ми е било тъпо като видя англичаните по Сл.бряг да наливат кола или фанта в шишета на децата си и те хайваните цокат и мълчат. Предпочитам да й направя на детето си един фреш.

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 903
В къщи не пием газирано, купувам само когато ще ни идват гости. На Силви също не и давам, нищо хубаво няма в него само захар, купувам само сокчета от тези без консерванти.

# 73
  • Мнения: 1 734
Все още НЕ!

# 74
  • Мнения: 948
Давала съм еднократно, защото той сам поиска.След като го опита, обаче, остана разочарован и повече не е проявявал интерес. Hug

Общи условия

Активация на акаунт