спешно

  • 6 224
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 792
  Първо какви температуросвалящи е пило последно и преди колко часа.
 
  Дала ли си нещо сега- ефекта от температуросвалящото е около 30-40 минути след прием, на свещичките е в по-кратък диапазон.

  Детето не трябва да е завито и навлечено, завий го с лека завивка само с горна памучна блузка и проветри стаята.

   Мога да ти дам някакви насоки, но наистина е важно да се знае какви лекарства е пило, как се е повлияло от тях и общата температурна крива (как се е влияала температурата през деня).
 

# 16
  • Мнения: 2 407
нз 1 год 10 месеца 39 градуса

извинявай, но вместо да пускаш теми и да питаш не е ли по-лесно да се обадиш на лекаря и да попиташ него/нея?
не съм сигурна дали се дава на бебе течен аналгин.
за възрастен съм сигурна , но за бебе не.

е не ми вдига,блокирал и е тел,6том питам тук зна4и е спешно докато доиде лекар.

# 17
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Недей с аналгина.
Препоръчвам свещички-ефералган-така температура се сваля най-бързо. Мокли студени компреси но челото и оцетените чорапи. Чувала съм и за разбит белтък, намазан по стъпалата, но не съм пробвала

# 18
  • Мнения: 5 577
Течен аналгин - 10 капки върху бучка захар

Kamij, моля те - изчакай лекар и изключи форума! Не оспорвам нищо, но съвети не се дават така по нета!
Успех.

# 19
  • Мнения: 503
Аналгина се дава според теглото. 1 капка на килограм.Т.е. 10 кила-10 капки. Само при темп. над 40 градуса.

# 20
  • Мнения: 503
Бърза помощ- тел. 150

# 21
  • Мнения: 5 577

Най-умното май до сега по темата.

# 22
  • Мнения: 2 792
Добре де спрете с този аналгин 39 не е страшна температура за толкова малко дете, може спокойно да се повлияе от нурофен или парацетамол.

  Влажна кърпа на челото успокоява също много добре, покрай децата вече го прилагам и на себе си.

# 23
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не давай аналгин ... не експериментирай с детето си..... ако много се притесняваш хвани такси и иди до близката болница ....

# 24
  • Мнения: 183
звънни на личната лекарка иначе от баба знам чорапи напоени с оцет на краката

# 25
  • в стаята
  • Мнения: 469
Обади се на Бърза помощ и попитай.

# 26
  • Мнения: 5 228
Обтриване с хладка, не студена вода (37-38 градуса) се прави само ако крачетата и ръчичките на детето са топли. Ако ръчичките са студени и го  тресе, в никакъв случай не се правят мокри компреси. Да пие много течности. Свещичка Ефералган и ако след 2-3 часа  температурата още е висока, Нурофен.
Не се притеснявай, 39 не е чак толкова висока температура за малко дете. По принцип под 38.5 не се препоръчва да се сваля температурата, което е само половин градус под 39. Важното е да не качва по-нагоре.

# 27
  • Мнения: 2 751
1. Слагане на кърпа на челото и чорапки с оцет и вода. ВАЖНО - и двете трябва едновременно, не само чорапи например.

2. Поливане на вътрешността на китките с хладка вода.

3. Може детето да се сложи във ваничка с вода с Т с 1 градус по-никса от Т му в момента (т.е. ако има 39, Т на водата да е 38)

4. В краен случай (прилагала съм го, когато НИЩО не подейства), мажеш цялото тяло на дтето с белтък и оцет. Мажеш, чакаш малко да изсъхне. Мажеш пак...и така 3- пъти.
После БЕЗ ДА ИЗМИВАШ му слагаш нещо леко-пижамка, блузка...След 15тина мин. Т спада.

# 28
  • Мнения: 453
На нас ни помогна Ефералган свещички в дупето.
Най- бързо се абсорбира от тялото и не товари черния дроб т.к. е през дупето,а и детето не се гърчи от оцета!
Дано сте по- добре...   action032

# 29
  • Мнения: 2 751
Всичко, което съм изброила по-горе съм го прилагала лично на сина си.
Имали сме БЕЗБРОЙ пъти висока Т. И почти 40 ми е вдигал!
Така че съветите са от опит.
Можеш да ги прилагаш в тая последователност.
Успех, мила!

Общи условия

Активация на акаунт